Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Тактика ловлі судака взимку. Чи варто ганятися за судаковою зграєю?
( 0 Votes )
Написав В. Кафічев Переглядів - 4809   
Середа, 06 лютого 2013 12:00

Ловля судака взимкуБільшість рибалок, любителів половити судака взимку справедливо вважають, що його потрібно шукати. Тому, коли риба знайдена, зграю можуть переслідувати і по кілька днів, свердлячи нескінченні лунки.


У цьому випадку виходить досить-таки цікаве видовище: натовп рибалок рухається, як йому здається, по льоді по ходу зграї. Кожен поспішає випередити сусіда, змагаючись у швидкості свердління льоду. Часто можна почути: «Вчора ганяли судака впродовж цілого кілометра». При такій метушні більшість учасників марафону залишаються без трофея, в той час, як рибалка що сидить на одному місці раз по раз витягує рибу. І ловить такий «осілий» рибалка деколи не менше, а навіть більше, ніж рибалки-бігуни.


Спостереження дозволяють знайти пояснення цьому, на перший погляд, парадоксального факту. Зграя годується на мілині, що покрита затопленим чагарником, на бровках канав, по краях старих затоплених озер і т. д. Рибалки, знайшовши зграю, замість того щоб обловлювати її на місці, бігають над нею, скупчуються навколо більш щасливих співтоваришів після кожного клювання судака. Великі відстані, на які розосереджується зграя, створюють ілюзію її руху. На багатьох водоймах такі кормові місця мають розміри по довжині від 200 м до 1 км при ширині 20-50м.


Я належу до тієї меншості рибалок, які, знаючи місця проживання судака, не бігають по льоду на великі відстані, а ловлять на одному місці. Визначивши приблизно центр зграї, я відходжу від основного рухомого натовпу і очікую покльовки. На місці сиджу близько години. Відсутність клювань мене не турбує. Розрахунок мій простий: навіть якщо трапиться всього один удар в годину, при такому клюванні за день можна піймати 5 -7 судаків. Навряд чи, бігаючи весь день по льоду, наловиш набагато більше.


Отже, риба знайдена, натовп побіг по зграї, думаючи, що жене її. А судаки насправді продовжують жирувати на місці, від якого рибалки вже втекли. І якщо вам вистачило витримки залишитися на місці, ваші шанси збільшуються.


У воді при глибині 4 -5 м, як показує досвід, судак бачить блешню на відстані до 4 м. Тому чергову лунку я бурю на відстані 6 -7 м від першої, обловлюю її протягом 0,5-1 години, а при клюваннях і довше. Трапляється й так, що весь день ловиш всього на двох-трьох лунках, в таких випадках не змерзнути допомагає зимова палатка.


Я зовсім не стверджую, що при ловлі судака взимку завжди треба сидіти на місці, опустивши блешню в першу пробурену лунку і вимучувати покльовку. Рибалити на одному місці можна лише на добре вивченій водоймі, досконало знаючи місце ловлі і будучи впевненим, що судак тут є.


На незнайомому місці пошук судака краще вести групою. Спочатку слід йти в одному напрямку і обстежити глибини. Знайшовши брівку, визначити її конфігурацію, розташування на дні, протяжність. Тут і слід шукати судака. При першому ж клюванні група зближується. Якщо це був одиничний судак, то пошук продовжують. Буває, що весь день проходить даремно, тим не менш, вивчену ділянка водойми слід запам'ятати на майбутнє.


Якщо ж район ловлі вам відомий, шукають рибу переважно там, де вона клювала. І якщо знайдено місце жирування, то, дотримуючись тиші, навіть на відносному мілководді можна довго ловити на одному місці. Правда якщо комусь заманеться пробурити лунку по сусідству, то судак, як правило, на деякий час відходить.


Є місця, особливо в районах фарватеру, де при глибинах 10 м і більше існує значна течія, там часто розташовуються судакові стежки. Тут ловлять в проводку або на снасть з важкої блешнею на кінці, вище якої на відстані 1 м ставлять невеличку блешню з гачком № 12, на який насаджують шматочок тюльки. Встановлюють дві-три вудки і спостерігають за ними. Якщо ви потрапили на таку судакову стежку, то йти з неї вже точно не варто - багатий улов гарантований!


Підводячи підсумок сказаному, можна зробити висновок: судака потрібно шукати, а от коли він знайдений, то - ловити, а не намагатися встигнути за примарною судаковою зграєю!

В. Кафічев

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com