Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Чорні заробітки рибінспекторів. Як і де промишляють браконьєри
( 9 Votes )
Написав Сибірцев Олександр, газета "Сьогодні" Переглядів - 5212   
Вівторок, 12 лютого 2013 14:30

Рибоохорона на човніВ Одеській області власники човнів скаржаться на системні побори в рибоохороні


Промисловий лов риби в Одеській області обкладений поборами з боку співробітників інспекції по охороні рибних ресурсів, а збір данини з рибалок став нагадувати добре налагоджений механізм. Про це нам розповіли рибалки-професіонали та приватні підприємці, які взяли в оренду для промислового лову риби водойми в Одеській області.


«Кожен, хто займається ловом риби професійно, обкладений даниною інспекторів рибоохорони, - каже одеський рибалка Віталій. - Такси коливаються в залежності від того, на вилові якої риби спеціалізується рибалка. Хабара збирають інспектори рибохорони нижчої ланки - кожен рибалка-професіонал у них на обліку. На лапу інспекторам дають незалежно від того, є легальний дозвіл на лов риби у власника човна або сейнера, чи ні. Дійшло вже до того, що рибалкам стає невигідно купувати квоти на вилов риби і працювати офіційно. Інспектори рибоохорони чіпляються до тих, хто не хоче давати хабарі, і знаходять десятки «порушень», за які штрафують рибалок. Всі інспектори нижчої ланки віддають половину хабарів своєму начальству. У свою чергу, ті діляться з вищим керівництвом ».


Найчастіше вимагачі від рибохорони чіпляються до недотримання рибалками журналів обліку кількості улову. «На кожному малому риболовецькому промисловому судні повинен вестися журнал обліку улову, - пояснює власник двох промислових човнів, що проводять лов риби на Дністрі Олексій М. - Однак вести його під час лову рибалкам важко, руки зайняті іншою роботою. Крім цього, навіть серед виловленої риби бувають одиничні екземпляри інших порід. За це штрафують нещадно, мовляв, рибалка ловить заборонені до лову породи риб. Штрафи можуть у кілька разів перевищувати виручку від улову. Однак варто дати хабар за заздалегідь встановленими тарифами, як інспектори перестають «помічати» заборонену рибу, незаповнений журнал або перевищення квоти на добовий улов ». На думку Олексія, інспектори рибохорони просто змушують рибалок вести свій промисел нелегально: «Рибохране вигідніше працювати з браконьєрами, які фактично« сидять на гачку »у інспекторів».

Заробітки рибінспекторів

БРАКОНЬЄРИ

За скромними підрахунками наших джерел, більше половини малих рибальських човнів в Одеській області ведуть лов риби «вчорну». «З відома рибохорони ловлять навіть цінні породи риби, внесені до Червоної книги. Всі браконьєри, які ловлять осетрових, знаходяться під «дахом» рибохорони і під їх контролем. Інспектори «працюють» з ними 50 на 50, а головний об'єкт видобутку - ікра. Такі можуть тижнями ловити даремно. Однак вилов однієї лише рибини - білуги або севрюги - дає 2-3 кг чорної ікри. Кілограм «каші» оптом (на рибальському сленгу - чорної ікри, Авт.) Коштує до $ 1 тис. (у порівнянні з минулим роком ціна підвищилася на $ 200), - зізнався нам власник риболовецького сейнера Валентин К. - А прибутки браконьєрів від продажу осетрових і ікри коливаються від $ 4 до 8 тисяч на місяць. Але половину грошей доводиться віддавати інспекторам рибоохорони ».


Рибохорона: мзду вимагають самозванці


Голава прес-служби Південного басейнового управління рибоохорони Ігор Москаленко висунув нам свою версію подій у ввіреному йому відомстві: «Випадки корупції з боку інспекторів рибоохорони бувають вкрай рідко. Кожен такий випадок стає предметом службового розслідування. Винних відразу виганяють з роботи. Зате часті випадки, коли співробітники державних природних парків, в яких є водойми, видають себе за інспекторів рибоохорони та на цій підставі вимагають гроші ». Тим часом, за офіційними даними одеської облпрокуратури, у 2012 році до відповідальності за службові злочини було притягнуто 37 співробітників відомств, які повинні контролювати і захищати рибні ресурси. А начальник відділу по боротьбі зі злочинами у сфері водних ресурсів одеського ОПЕПП облУВС Віталій Зелінський повідомив, що за минулий рік до суду було направлено 5 кримінальних справ за браконьєрам: «А з початку 2013 року - ще одну справу за фактом браконьєрства».Джерело: газета "Сьогодні", Автор: Сибірцев Олександр

 Коментарі  

 
#3 hanter39 15.02.2013 10:59
"...вести його під час лову рибалкам важко, руки зайняті іншою роботою. Крім цього, навіть серед виловленої риби бувають одиничні екземпляри інших порід. За це штрафують нещадно, мовляв, рибалка ловить заборонені до лову породи риб. "
Є така штука, як прилов. Тобто він має на увазі, що до при виловлені якої риби, в знаряддя лову може попадати якась інша риба. На прилов дається якийсь відсоток, від загальної кількості виловленої риби, точну цифру не памятаю.
Але побори з боку рибоохорони є, були і будуть.
Але, якщо прагнемо кращого, давайте починати завжи з себе!
 
 
#2 Vasilii 13.02.2013 12:10
похоже это браконьер писал, понятно почему ему обидно. Лучше б законы не нарушал то смог заработать как я за сезон селедки зарабатываю на целый год вперед и у меня четверо детей и все всем на все хватает. Полный бред.
 
 
#1 nikola 13.02.2013 11:32
:lol: :lol: :lol: вот сказочники лучшего анекдота я не слышал сам рыбалю и такого бреда ище не видел кто хочет работать тот работает а вы сказки сочиняете
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com