Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зимова ловля ляща: вибір тактики ловлі
( 1 Vote )
Написав Влад Переглядів - 3722   
Субота, 23 лютого 2013 13:18

Ловля ляща взимкуНа початку і наприкінці зими лящ веде досить рухливий спосіб життя, причому переміщується не лише по рельєфу, але і за рівнями.
Успіх ловлі у величезній мірі визначається тим, наскільки правильно обрано місце і час, щоб не пропустити прохід зграї. Потрібно врахувати, що до переміщення зграй ляща примушує не тільки пошук корму і місць з комфортними умовами, але також зміна рівня води, зміна погоди і шум рибалок.


В залежності від ситуації, більш або менш ефективна одна з двох тактик ловлі. Можна вибрати місце, підгодувати його і терпляче чекати підходу риби. При такій тактиці успіх буде залежати від багатьох факторів. По-перше, потрібно не тільки вибрати місце на шляху пересування зграї, але і зробити достатню кількість лунок, щоб гарантовано «перекрити» шлях риби. Дуже часто помилка в 2-3 метри по відстані і в 20-50 сантиметрів по глибині обертається не зовсім бажаним результатом. Не менш важливо знати, вгадати або «висидіти» до того часу, коли лящ підійде на підгодовування. Далі справа техніки прикормки, тобто утримання риби, і техніки ловлі, оскільки клювання може швидко стати млявим і обережним.


Тактика висиджування в цілому досить ефективна, особливо в середині зими, коли риба не робить далеких переміщень. Однак коли лящ стає на ямі або брівці русла, він протягом доби все одно активно переміщається. Як правило, в нічний час лящ знаходиться на поливі, причому на такій глибині, на якій вдень його не застати. Якщо, наприклад, вдень риба знаходиться на глибинах 8-12 метрів, то вночі клювання відбувається на глибинах 4-6 метрів. Нічне клювання найбільш інтенсивне при високому тиску і морозі.

 

До тих пір поки лящ постійно переміщається по водоймі, що може тривати до середини січня, має сенс перейти до більш активних дій з його пошуку. Тут варто зазначити, що чим дрібніший підлящик, тим довше і частіше він буде переміщатися по водоймі. Крупна риба поступово зводить свої пересування до маршруту між ямою і поливом. Якщо вдається виявити «стежку», по якій лящ здійснює свої добові пересування, то тут добре ловити майже всю зиму. На такій виявленій стежці має сенс перейти від пригодовування до принаджування, з зрозумілих причин таку тактику може собі дозволити не кожен.

Влад


 

Полезная информация для жителей Николаева. Справочник предприятий Николаева представляет полноту информации о  всех фирмах, предприятиях и учреждениях. Кроме того на сайте работает доска обьявлений. Таким образом можно найти все что Вам нужно.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com