Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Тактика активного пошуку риби при ловлі ляща взимку
( 5 Votes )
Написав Влад Переглядів - 3811   
Субота, 23 лютого 2013 13:45

Ловля ляща взимкуВ попередній публікації ми розглянули дві тактики ловлі ляща взимку, та підійшли до того що в більшості випадків кращим вибором буде активний пошук ляща на водоймі. При такій тактиці ловлі починати потрібно з того, щоб максимально швидко і правильно визначити розташування й напрямок брівок.


В той період зими коли свердлити лунки ще легко, слід зробити не менше двох десятків лунок, як поперек глибинної бровки, так і уздовж неї. Лунки роблять на відстані не менше 10 метрів одна від одної. Після того як буде «намацаний» горизонт знаходження риби, має сенс скоротити дистанцію до п'яти метрів. У водоймі з течією ці дистанції скорочуються ще приблизно в два рази.


Підготовлені лунки варто підгодувати, але дуже невеликою кількістю прикормки. Причому прикормку потрібно вибирати саму якісну, наприклад, кормового мотиля. Опускати в одну лунку спочатку більше ніж 30-50 г прикормки немає ніякого сенсу. Якщо мотиля немає, то використовується підгодівля для холодної води. На день ловлі достатньо запастися одним кілограмом цієї прикормки.


Тут потрібно звернути увагу на те, що якщо ви націлені на великого ляща, то має сенс спробувати прикормлювати розсипчастою пшоняною кашею або розпареною «перловкою». Можна додати в готову розсипчасту кашу трохи меленої макухи. Пшоно відмінно працює як привада на водосховищах, якщо ловлять великого ляща на черв'яка. Перловка теж використовується як довго діюча привада на водосховищах без течії. При активному пошуку потрібно використовувати швидко діючу, та таку що легко розмивається течією прикормку, або дуже рихлу; в стоячій воді використовується підгодівля з мотилем.


Прикормку варто опускати на дно з допомогою годівниці, навіть якщо глибина всього п'ять метрів і немає течії. Причина полягає в тому, що звичайна глибина ловлі  рідко становить менше 6 метрів, а при такій глибині у водосховищі або проточному озері навіть дуже слабка і деколи непомітна течія може змістити грудку прикормки, кинуту у лунку, на пристойну відстань. Більше того, коли грудка підгодовування розвалюється під час опускання на дно, її частини розходяться в сторони. В результаті на дні утворюється пляма з підгодовування вельми пристойного розміру. Це проходить влітку, оскільки точку клювання легко виявити, змістивши оснастку в ту чи іншу сторону, а взимку цього не зробити.


Після підготовки і підгодовування лунок можна приступати до ловлі, починаючи з першої підгодованої лунки. Навіть якщо клювання почнуться відразу ж, після упіймання декількох риб і затихання кльову раджу залишити лунку. Краще постійно робити запас нових підгодованих лунок. Робиться це в такий спосіб.


Перш ніж перейти до наступної лунки, свердляться дві-три лунки на «рівні клювань», підгодовуються і тільки після цього переносять снасть до чергової «дірки». Ловля дуже швидка і подібна на зимову ловлю судака, коли рибалка слідує за рухомою зграєю. Принципова відмінність полягає в тому, що під час переслідування зграї судака лунки свердляться на відстані метра-двох і не підгодовуються.


Прикормка під час ловлі підлящика при активному пошуку риби потрібна не для утримання риби на місці, а для її максимально швидкої активізації. Описана тактика ловлі добре працює приблизно до дванадцятої години дня. Потім настає перерва в клюванні. Через годину-півтори зграя підлящика може повернути назад, і тоді є ймовірність, що риба затримається на найбільш «кльових» лунках. Тому при перерві в клюванні варто повернутись до найбільш перспективних лунок і догодовувати їх, з розрахунком на те, що підгодовування прив'яже підлящика до певного місця. Таке трапляється, і не рідко.


Тактика ловлі з підгодівлею припускає, що використовується блешня з мотилем або поплавочне оснащення. Кілька слів про мормишки. Якщо ви знайшли зграю підлящика і правильно визначили швидкість і напрямок його руху, так звана «грубість» снасті, на перший погляд, не має великого значення. Але й неодноразово помічено, як заміна жилки з 0,12 мм на 0,10 мм дає приріст до улову в півтора рази. 


На зимовій ловлі ляща, так як в принципі і на будьякій рибалці, дуже важлива правильна настройка снасті, тобто відповідність ваги риби, глибини, міцності жилки, вазі блешні, жорсткості кивка і гостроти гачка.


Особливо наочно настройка снасті виявляється під час ловлі на вторинно докормленних лунках ближче до вечора. Наприклад, якщо до обіду підлящик непогано і вірно хапав блешню діаметром 5 мм з п'ятьма мотилями на гачку, то після обіду добре працює блешня розміром не більше 2,5 мм з однією личинкою на гачку.

Взагалі під час зимової ловлі ляща дуже ціікавий післяобідній період, коли багато риболовів залишають водойму і залишають підгодовані лунки. Настання цього часу видно по появі «чертятників». Вони обходять тепер вже «старі» лунки і ловлять більше, ніж ті, хто сидів на них з ранку. Причина дуже проста. Риба була і реагувала на прикормку, але рибалкам не вистачило майстерності її зловити...

Влад


Женщины тягают Вас по магазинах или базарах? Научите их покупать через интернет. Магазин http://art-line.ua предлагает большой выбор одежды для женщин, тут можна найти все и на любой вкус и кошелек.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com