Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Банер
Поплавочна вудочка під кінець зими
( 6 Votes )
Написав Володимир Переглядів - 7764   
Субота, 23 лютого 2013 14:23

 Поплавочна вудочка взимкуНа зимовій рибалці добре налаштована поплавочна вудка дозволяє домагатися непоганих результатів. Ловлять на цю снасть переважно ляща, плотву і трохи рідше густеру і вірхівку.

 

Типи удильників для ловлі з поплавцями широко відомі і прості по конструкції. Найбільш часто застосовуються традиційні «кобилки» з твердого дрібнопористого пінопласту. 

 

При лові підлящика і ляща на поплавкову вудку ставлять жилку діаметром 0,09-0,14 мм, найкраще прозору. На відміну від крупної плотви, підлящики створюють досить слабкий опір при виважуванні. Інша справа - ловля солідного ляща, але і в цьому випадку визначальну роль відіграє не товщина жилки, а ширина лунки, в яку велика риба повинна проходити вільно.

 

Якщо Ви зібралися за плотвою або верхівкою, діаметр жилки також має велике значення. Правило тут одне - чим слабкіше клювання, тим тонша повинна бути жилки. Однак весняна плотва під кілограм і більше, потребує і відповідної снасті. Це дуже жвава і сильна риба. Після підсічки вона легко ламає слабкий гачок, а з тонкою жилкою розправляється як із гнилою ниткою. У цьому випадку доречно застосовувати при ловлі з поплавцем удильник довжиною до метра, оснащений кільцями і безінерційною котушкою. По останньому льоді, коли лунки не замерзають, така снасть виявляється найбільш перспективною. Наявність котушки з фрикційним гальмом при зміні лунок дозволяє легко скидати з шпулі жилку і швидко її підмотувати. Адже буває і так, що при обловлюванні вчорашніх добре підгодовані лунок рибалка змушений переміщатися від однієї лунки до іншої, поки не наткнеться на косяк ляща, густери або плотви. Оснащення виглядає наступним чином. Після установки глибини ловлі, на жилці в'яжеться стопорний вузол, нижче якого розташовується поплавок. При підсіканні риби ковзаючий поплавець залишається в лунці, а стопор, вільно пройшовши через кільця удильника, не заважає виважуванню. Якщо ж змінюється глибина ловлі, стопор акуратно можна зрушити вниз або вгору. Нижче стопора розумно поставити короткий кембрик, який стримує ковзаючий поплавець.

 

За наявності одних і тих же елементів оснащення поплавкова снасть для різних коропових риб буде різна. Почнемо з поплавкової вудки для ловлі ляща.

 

Перше, що потрібно зробити - це правильно налаштувати снасть.

 

Для виготовлення зимових поплавців зазвичай використовують твердий пінопласт. Цей матеріал не вимагає спеціальної поверхневої обробки (грунтовки, фарбування), оскільки не вбирає в себе воду. Верх поплавця розфарбовують яскравими флуоресцентними фарбами (червоною, оранжевою, жовтою, зеленою) або у вигляді чорних кілець. Поплавок повинен мати достатню вантажопідйомність при мінімальних розмірах, бути чутливим до покльовки, добре помітним в лунці, надійно закріпленим на жилці і в той же час зручно переміщатися по ній. Вибираючи форму поплавця, слід враховувати силу течії, вагу грузила (блешні) і навіть вид насадки. Для ловлі ляща грузило підбирають з тим розрахунком, щоб його вага була дещо більше вантажопідйомності поплавця. Чітко збалансувати систему «грузило-поплавок» найкраще в домашніх умовах. Зробити це можна у високому скляному посуді, наповненому водою, домагаючись такої огрузки, при якій грузило дуже повільно втягує поплавок на дно з урахуванням ваги гачка і насадки.

 

Грузило (зазвичай дрібна свинцева дробинка діаметром 2,5-4 мм) закріплюють на основній жилці в 3-5 см від гачка. При клюванні лящ, втягнувши насадку в рот, відриває грузило від дна, і поплавець повільно починає спливати в лунці; іноді він буквально вилітає з води. Замість грузила й гачка часом кращі результати дає застосування блешні.

 

Що стосується плотви, то, готуючи поплавцеві вудки для ловлі цієї риби, необхідно враховувати, що в різних водоймах умови рибалки різні, а поведінка сріблястої красуні може бути нестандартною. Але є і загальні закономірності. Перед тим як брати приманку, плотва обов'язково її «дегустує». При цьому дрібна довго теребить мотиля, від чого поплавок часто-часто здригається. Крупна риба бере впевненіше. На відміну від ляща, в плотви при захопленні насадки набагато менше кут нахилу тіла. Тому поплавець, якщо ви ловите на мормишку замість грузила, в момент клювання лише трохи підводиться. Це потрібно враховувати, щоб своєчасно зробити підсічку.

 

При обережному клюванні плотви раціональніше застосовувати 2-3 вудки, налаштовані однаково: маленький легкий поплавець, на кінці жилки дробинка, вище якої повідець завдовжки 15-20 см з гачком № 18-14. Вагу грузила підбирають залежно від глибини в місці ловлі й сили течії. Підсікати потрібно в той момент, коли поплавець після дрібних тремтінь помітно зрушиться з місця, як правило, у бік, протилежний течії.

 

Плотва - риба примхлива, тому тонка, малопомітна жилка має часом визначальне значення. У більшості водойм вода під льодом набагато прозоріша, ніж влітку. Цю обставину насамперед і слід враховувати рибалці. В залежності від розміру плотви, її активності, ставлять прозору жилку діаметром 0,08-0,12 мм. Навесні, якщо ви зібралися на велику плотву, діаметр можна збільшити до 0,14-0,16 мм. Краще працює м'яка жилка, але при сильному вітрі вона більше плутається. Якщо ваша вудка оснащена тонкою жилкою, важливо не робити різких підсічок і не форсувати події при виважуванні крупної плотви.

 

Густеру з льоду ловлять на ті ж поплавцеві вудки, що і підлящика. На риболовлі з поплавком обов'язково застосовують підгодівлю, позначаючи підгодовані лунки червоними прапорцями.

Володимир


 

Кофе это напиток вкус которого напрямую зависит не только от качества зерен, а и от способа приготовления. Для того чтобы получить хороший, крепкий и ароматный кофе нужна  соответсвенная кофеварка. Воспользуйтесь предложением  кофеварка купить, и сможете подобрать то что нужно.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com