Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Тримай вовка! Лови лисицю
( 5 Votes )
Написав Оксана ЧУРИЛО Переглядів - 9401   
Четвер, 14 березня 2013 11:54

ВовкВовк – санітар лісу. Саме так сприймають сіроманця за умов існування однієї особини цього розумного звіра на площі у 10 га. Якщо ж більше – бий на сполох!


За останні півтора місяці працівники ДП «Маневицьке ЛГ» і ДП «Любешівське ЛГ» на території Карасинського лісництва (ДП «Маневицьке ЛГ») знищили 4 вовка, які вже встигли нанести чималу шкоду мисливському господарству.

- Вовки прийшли на Волинь із Рівненщини, - розповідає заступник директора ДП «Маневицьке ЛГ» Микола Корець. – Облюбували Карасинське лісництво. Ми вистежили, що територією ходить 5 особин. На 6 гектарів лісу це величезна кількість. Вовк з'їдає за день від 3 до 10 кілограмів м'яса. Тут однією косулею не обійдешся. Тому вирішили виставляти прапорці та розпочинати полювання. Чотирьох взяли. Один ще блукає. Але він вже як такої загрози не несе.


Мисливцям не просто було вполювати сіроманця. Адже вовк - має властивість аналізувати, прогнозувати ситуацію, легко пристосовується до змін навколишнього середовища.


- З'явилося багато нових рис у поведінці звіра, - каже заступник начальника відділу охорони та захисту лісу ВОУЛМГ Руслан Люшук. - Реєстрували випадки перебування вовків на лежанці неподалік від людей, які проводили рубку лісу. Шум бензопил, присутність робітників не призвели до втечі вовків чи зміни місця лежанки. Незважаючи на часті зустрічі з людьми, вовк не змінив властивої для хижака обережності. Він розрізняє небезпечних і безпечних для нього осіб. У разі появи озброєної людини – тікає.


Мисливствознавці стверджують, що немає такого способу боротьби з вовком, якому звір не навчився б протидіяти. Навіть до прапорців він не має тепер страху. Були зафіксовані непоодинокі випадки втечі вовка за лінію прапорців під час полювання. Зазвичай це роблять старі досвідчені вовки.


- Як показав досвід вилову вовка у мисливських угіддях Волинської області, щорічне добування понад 50 відсотків поголів'я хижака призводить до зменшення його кількості, - продовжує Руслан Володимирович. - За умови вилову 30-40 відсотків, чисельність поголів'я хижака може залишатися відносно стабільною протягом тривалого періоду, а незначне добування (до 30 відсотків) за наявності достатньої кількості кормів та території призводить до збільшення чисельності.


Якщо хижака багато, то це істотно впливає на кількість диких тварин. Він здатний щорічно знищували до 75-85 % приплоду оленя, козулі, дикої свині, зайця. Загалом у живленні вовка козуля займає понад 20%, олень – до 16%, дика свиня – 11%, значно менше заєць (4%).


- Окрім вовка, силами єгерської служби Маневицького лісгоспу за лютий були впольовані сім лисиць, - продовжує розповідь Микола Корець. - Всього ж, згідно підрахунків, на території господарства їх мешкає близько 60.


На моє запитання, чи не завелика то кількість для такої території, бо селяни скаржаться на те, що руді вчащають у курники, почула: «Люди досить часто викидають неживу птицю, відходи від харчових продуктів поблизу сіл, цим самим принаджуючи лиса у населені пункти. Отож, самі винні. Для лисиць поживи у лісі достатньо: зайці, миші, птахи... Якщо ж лиси ідуть у село, тут треба шукати причину у недбалих господарях.


Оксана ЧУРИЛО
Фото з архіву Волинського ОУЛМГ


Зима чи не найнебезбечніший період рокуз точки зору керування автомобілем. Багато людей вважає, що придбавши хороші зимові колеса їм вже нічого не загрожує. Проте це не зовсім так. Від сильного голольоду не допоможуть навіть найкращі колеса. Врятувати можуть лише шипи або спеціальні ланцюги на колеса. При чому ланцюги мають ряд беззаперечних переваг. А те, що їх можна "одягнути" в  будь-який момент робить їх незамінним елементом спорядження кожного автомобіліста.

 Коментарі  

 
#3 Юрий85 17.03.2013 18:26
Микола Миколайович- КРАЩИЙ!!!! скільки його знаю дивуватись не перестаю!!!
 
 
#2 Ziko 14.03.2013 23:17
Хотів би я побачити, що залишиться в тому лісі, де на кожних 10 га буде по вовку.

Ну помилилась Оксана, не 10 га а 10 тис.га.,чого зразу ги-ги.
 
 
#1 Пустельник 14.03.2013 21:01
Хотів би я побачити, що залишиться в тому лісі, де на кожних 10 га буде по вовку.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com