Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Червонопірка (Scardinius erythrophthalmus)
( 10 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 7355   
П'ятниця, 03 травня 2013 10:28

ЧервонопіркаЧервонопірка - типовий представник сімейства коропових. В деяких місцях її називають червонопірою пліткою. І тут немає нічого дивного, тому що зовні краснопірка дуже на неї схожа. Але її можна легко відрізнити від плотви по косому роті, спрямованому вгору, по жовтій облямівці на губах, та золотистій лусці. Спинний плавець у червонопірки починається не над черевним плавцем, як у плітки, а позаду нього. Крім того, червонпірка  завжди товще і ширше плотви, а плавники і очі її мають більш яскравий колір. Ловити червонопірку цікавіше, ніж плотву, тому що вона більш наполегливо бореться за своє життя.

 

Довжина червонопірки досягає 35 см, а вага 600 р. Щоправда, зустрічаються і більші екземпляри, але рибалки-любителі, як правило, задовольняються рибинами вагою не більше 300г. На Далекому Сході попадались екземпляри довжиною 52 см. і вагою 1800г. У всіх випадках самки більші за самців і тривалість їх життя на рік більше.

 

Статеве дозрівання червонопірки залежить від місця її проживання і може коливатись від 3 і навіть до 6 років з цієї ж причини червонопірка має різну плодючість. 

 

Червонопірка це досить сильна і обережна риба. Вона набагато хитріша і обачніша від плотви. Тінь рибалки, що падає на воду, відлякує її. Тому, якщо ви збираєтеся ловити червонопірку з човна, то вудки завжди необхідно розташовувати з сонячної сторони, хоча блиск відбитих променів дуже швидко стомлює очі.

 

За своєю чисельністю і якістю червонопірка відноситься до малоцінних риб і практично не має промислового значення. За смаковими якостями краснопірка поступається навіть плотві. Влітку її м'ясо сильно гірчить, що пояснюється виключно її рослинною їжею.

 

Життєвий цикл статевозрілої червонопірки протягом року можна розділити на чотири періоди.

 

Перший-зимувальний. До вересня, коли починає пропадати трава, молоді червонопірки переходять в очерет і там зимують. Дорослі особини все рідше і рідше показуються на поверхні і, нарешті, в жовтні залягають у зимувальні ями, де і знаходяться до кінця березня. На вудку в цей час вони не ловляться. 

 

Другий період-переднерестовий, який починається із початком сходження льоду на річках і закінчується в середині квітня. Червонопірка скочується із зимувальних ям в прибережні участки, гирла річок і лагуни, де і нагулюється перед нерестом.

 

Третій період-нерестовий. Підхід червонопірки на нерест зазвичай починається з середини квітня і триває до перших чисел травня. Першими до місця нересту завжди йдуть зграйки самців, потім підходять самки, а за ними знову самці. Сам нерест відбувається в травні-червні, а це значно пізніше, ніж у ляща, судака, сазана, плотви, густери та ін. У результаті потомство червонопірки, особливо на ранніх етапах життя, часто потрапляє в умови гострих конкурентних харчових відносин-адже молодь всіх риб харчується зоопланктоном. Проте молодь червонопірки росте швидко і вже до осені обганяє плотвичок-цьоголіток, що з'явилися на світ місяцем раніше.

 

У басейні Азовського моря нерест червонопірки відбувається з квітня по червень, як в прісній, так і в солонуватій воді. Нереститься червонопірка в самих тихих місцях, добре захищених від вітру, на глибині не більше 15-35см, коли вода прогріється до 18-20 градусів.

 

Четвертий період-нагульний. Починається з кінця липня і триває до жовтня. 


Многие наши соотечественники ездят отдыхать за границу. Как правило, это Турция, Болгария или Эгипет. Мало кто обращает внимание на туры в Марокко. А зря. Там не мение интересно, даже экзотично. Если хотитие быть оригинальным заказывайте туры в Марокко. К тому же это может быть выгодно и познавательно.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com