Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості ловлі червонопірки по відкритій воді
( 3 Votes )
Написав А.І. Антонов Переглядів - 4563   
П'ятниця, 03 травня 2013 10:50

ЧервонопіркаСнасть для ловлі червонопірки

Самою універсальною снастю для ловлі червонопірки вважається поплавкова вудка. На сучасному етапі це телескопічне вуглепластикове вудлище довжиною 5-6 метрів без пропускних кілець і котушки, оснащене малопомітною жилкою 0,1-0,12 мм, повідцем 0,06-0,1 мм, грузилом-дробинкою, гострим гачком № 14-16 і маленьким поплавком.Деякі рибалки рекомендують ловити червонопірку без поплавця, замінивши гачок і грузило звичайною блешнею. Вони пояснюють це тим, що ловля червонопірки на мормишку більш здобутлива, ніж поплавковою вудкою.На жилці не повинно бути ніяких петель, вертлюжків або карабінчиків - все це зайве. Жилку до вудилища слід кріпити "наглухо". При цьому слід мати на увазі, що надійність всієї снасті багато в чому залежить не тільки від діаметру і якості жилки, але і від того, яким способом риболов прив'язує гачок. Тільки в цьому випадку ваша снасть буде легкою, елегантною і зручною у використанні. Естетика тут не буде зайвою.В якості змінного оснащення вашої поплавковою вудкислід мати з собою набір вставок з жилки різного діаметру і кольору, намотаних на мотовильця. Грузила і поплавки мають бути ретельно збалансовані, а гачки мати різну довжину цівки. Якщо, наприклад, наживити на гачок з укороченою цівкою коника, то червонопірка запросто його збиває, залишаючись при цьому безкарною. Для опариша і мотиля, навпаки, краще гачки з короткою цівкою.Прикормка, приманки і наживки

 

Слід знати, що ніякими пряниками червонопірку з місця її проживання не виманити, тому розкидати прикормку то тут, то там, в надії, що риба її сама знайде і згрупується біля неї, - річ невдячна. Підгодовувати потрібно тільки добре відомі вам місця, де ви вже неодноразово успішно ловили червонопірку. У кожного рибалки є свій власний рецепт приготування прикормки. Інший раз в її склад входить більше десятка компонентів. Йдуть в хід розпарена пшениця, горох, особливим способом зварена і присмачена каша з різних круп. Привабливість прикормки значно зросте, якщо ви додасте в неї невеликий пучок кропу.Приманки збувають різні - як твариннного, так і рослинного походження. До перших відносяться рубані земляні черв'яки, м'ясо черепашок, рибний фарш, личинки комах. Рослинні приманки - це круто зварена пшоняна каша, рясно змішана з меленими смаженими насінням соняшника, мелена макуха, висівки, подрібнена варена пшениця, варений горох, запарені зерновідходи, варена картопля, мелені сухарі ит.д.Все це перемішується з глиною, розбавляється водою і у вигляді кульок, розміром з тенісний м'ячик, розкидається на заздалегідь обраному вами місці водойми. Особливо рибу привертають пахучі приманки, присмачені олією, анісовими краплями, ванільним цукром, а також меленими сухарями з бородінського або житнього хліба. Однак приманки з сильним запахом не тільки не приваблюють рибу, але, навпаки, відлякують її. Тому додавати пахучі масла в приманку потрібно буквально по краплині.Де ловити червонопірку?Улюблені місця проживання червонопірки: затони, стариці річок, проточні ставки і озера, де вона вибирає мілководні ділянки, густо зарослі очеретом, рогозою та іншою водною рослинністю. Сильної течії не любить і в швидких річках не зустрічається. Ніколи не віддаляється від заростей. Вибір місця для ловлі червонопірки як правило, визначається наявністю "вікон" в густих заростях, чистих ділянок серед природного коряжника. Глибина ловлі 1-1,5 м. Велика червонопірка тримається більшу частину часу у віддалених від берега заростях очерету, біля самого дна, і лише в ранні ранкові та пізні вечірні години може чатувати поблизу кущів над водою. Тут вона ласує комахами, що здуваються вітром з гілок.Коли ловити?

 

Червонопірка веде денний спосіб життя. Ввечері вона йде в нижні шари води і забивається в траву. Взимку залягає у зимувальні ями і на вудку не ловиться. Навесні ловлю червонопірки можна починати після того, як зійдуть паводкові води.


У травні-червні червонопірка нереститься. У цей час у всіх регіонах країни існують заборони на ловлю риби, щоправда, зазвичай, з берега на одну вудку з одним гачком ловля риби дозволяється (але далеко не скрізь!).


Іхтіологи вважають, що влітку протягом доби червонопірка має два максимуму інтенсивності живлення: ранковий - з 7 до 9 годин і вечірній з 17 до 19, тобто самий результативний час для ловлі червонопірки - ранкові та передвечірні години.На що ловити?Вибір насадки і наживки - одна з найважливіших умов успіху. Зазвичай в якості насадки беруть манку, а в якості наживки гнойових черв'яків, опариша і мотиля.

 

Навесні зазвичай ловлять на мотиля і червоного гнойового хробака. Саме їх найкраще видно в каламутній воді. За зиму риба зголодніла і охоче на них клює.Слід також мати на увазі, що червонопірка віддає перевагу дрібному і середньому опаришу. Це пояснюється тим, що вони звиваються на гачку активніше, ніж великі опариші і, природно, привертають до себе більшу увагу.У розпал літа червонопірка добре ловиться на кімнатну муху, невеликого коника й ракову шийку. Успішним буває ловля великої червонопірки на личинку бабки.

 

Тактика ловлі червонопірки

 

Закидаємо гачки з наживкою вздовж очерету, або в прогалини між рослинністю. Наживку розташовують приблизно на відстані 30 - 40 см. від поплавка. Щоразу після закидання, якщо відразу не пішло клювання, бажано трохи підтягнути поплавок до себе, щоб жилка між ним і вудилищем була натягнута - це зробить вашу снасть більш чутливою, а клювання помітнішим. Досить часто клювання проходить в момент занурення наживки. Іноді червонопірка хапає наживку, щойно та опинилася на поверхні води.

 

Влітку, коли з'являється багато комах та їх личинок, можна непогано ловити на повільно тонучу наживку. Довжина спуску залежить від глибини в точці ловлі, тому, щоразу після занурення наживки на дно необхідно робити новий закид. Тягарець при такому способі ловлі не потрібний. Клювання при ловлі без тягарця виглядає досить своєрідно: поплавець раптом попливе у бік, потім повернеться назад, знову попливе і зрештою різко і повністю піде під воду. Підсікати потрібно в момент найбільшої потяжки. Після того як поплавок сховається у воді, підсічку робити вже пізно.

Якщо після упіймання двох-трьох червонопірок клювання припинилися - не поспішайте міняти місце. Часом досить декількох хвилин, щоб риба заспокоїлася і підійшла знову. Значно гірше, якщо риба зривається. В такому випадку червонопірка відразу такий "шум" піднімає, що всі її побратими моментально розбіжаться в різні боки і заб'ються в саму гущу водної рослинності.А.І. Антонов


 

Рыбалка, охота это не просто хобби - это  образ жизни, при  котором нужно постоянно совершенствоваться, узнавать что -то новое, учиться. Снасти и снаряжение постоянно эволюционируют уследить за всем эти поможет  магазин охоты Киев Украина. Здесь всегда представлены все новинки рынка, а также модели которые заслужили внимание охотников и рыболовов. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com