Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Як самоcтійно робити ін'єкції собаці
( 0 Votes )
Написав А.Е.Баpанов Переглядів - 13315   
Понеділок, 13 травня 2013 14:51

Укол собаціШвидкість дії вводимих ліків, точність їх дозування робить ін'єкції незамінними. Коли потрібно швидко надати допомогу собаці; коли захворювання вимагає тривалого лікування строго дозованими препаратами; коли препарати є тільки у вигляді розчинів в ампулах; коли лікарський препарат неможливо дати собаці в рот, слід вдатися до ін'єкції.


Власник собаки повинен пам'ятати, що введення лікарських препаратів шляхом ін'єкцій вимагає певної навички і перші спроби можуть бути не блискучими, але невдалі результати не повинні викликати розчарування.


Для ін'єкцій користуються шприцами та голками, але необхідно придбати також пінцет (анатомічний, тобто без гачків) і стерилізатор.


Внутрішньом'язові ін'єкції


М'язи собаки не менш чутливі, ніж шкіра і підшкірна клітковина, і лікарські препарати, введені в них, за рахунок великої кількості кровоносних судин дуже швидко всмоктуються. Внутрішньом'язово вводять ліки, які при підшкірному введенні можуть викликати роздратування тканин (наприклад, магнію сульфат) або дуже повільно всмоктуються (антибіотики).


Для внутрішньом'язових ін'єкцій користуються голками з широким просвітом і достатньої для цього довжини. Діаметра просвіту голки побоюватися не слід. Біль у собаки виникає тільки тоді, коли голка тупа, або має шорсткість і щербини.


Внутрішньом'язові ін'єкції собаці найчастіше роблять у добре розвинений стегновий м'яз задньої кінцівки. На собаку обов'язково одягають намордник. При проведенні цієї ін'єкції необхідний помічник, який утримує собаку на боці, фіксуючи її задню кінцівку. Той, хто робить ін'єкцію, вибирає місце для уколу, розсовує шерсть, змочує це місце ватним тампоном з йодною настойкою, або спиртом.


Прокол роблять строго перпендикулярно до поверхні шкіри і вводять голку на 2/3 її довжини в м'яз. Лівою рукою шкіру під час проколу злегка придавлюють. Якщо голка увійшла занадто глибоко, або досягла кістки, лякатися цього не слід, а необхідно її трохи відтягнути і, переконавшись, що в шприці немає крові (значить, не потрапили голкою в кровоносну судину), повільно ввести ліки. Якщо ж у шприці з'явилася кров, голку необхідно витягнути і ввести її в інше оброблене йодної настойкою місце.


Підшкірні ін'єкції


Під шкірою у собаки знаходиться добре розвинена пухка тканина, забезпечена густою мережею дрібних кровоносних судин, що забезпечують хороше, але повільне всмоктування лікарських препаратів.


Під шкіру тваринам можна вводити ліки в кількості від декількох мілілітрів до півлітра. Причому підігріті до температури тіла собаки розчини всмоктуються набагато швидше холодних.


Роблячи ін'єкцію потрібно суворо дотримуватися призначень ветеринарного лікара і самовільно ні в якому разі не змінювати способу введення лікарського препарату. Від цього залежить успішний результат лікування хворої собаки. Для підшкірних ін'єкцій собаки можна використовувати безволосу частина внутрішньої поверхні стегон і обширну поверхню області лопаток.


У шию ін'єкції робити не слід, так як нашийник може викликати роздратування або потертість, що в подальшому призведе до різних запальних процесів.


Поверхня шкіри готується до ін'єкцій так само, як і при внутрішньом'язових ін'єкціях: шкіра звільняється від шерсті, протирається ваткою, змоченою в спирті або йодній настоянці. Лівою рукою шкіру в місці ін'єкції захоплюють у складку, в основу якої швидким рухом вводять голку шприца.


Техніка утримання шприца і проколу може бути різною. Після ін'єкції рекомендується протягом 1 хвилини злегка масажувати шкіру в місці введення ліків для того, щоб вона краще розподілилася в підшкірно-жировому шарі і не витікала назовні. Масажується шкіра з допомогу ватного тампончика або пальцями руки.А.Е.Баpанов. Здоpовье вашей собаки. Пособие по сpочной пеpвой помощи внезапно заболевшей собаке

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com