Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Точне визначення глибини - складова успіху вдалої рибалки
( 1 Vote )
Написав Ярослав ФРАКУН Переглядів - 4837   
Середа, 15 травня 2013 09:00

Ранкова риболовляДля успішної ловлі риби на поплавкову снасть необхідно дуже точно встановлювати глибину. Гачок повинен креслити по дну лінію, але не волочитися по ньому і не йти вище. Це аксіома для вдалої ловлі ляща в проводку! Мало хто з рибалок буде сперечатись з цим твердженням. Але виникає питання - як підібрати глибину спуску, особливо в абсолютно новому і незнайомому місці?

 

 Можна підглянути приблизну глибину у сусіда. Але врахуйте, що це не завжди допоможе, тому що сусід може ловити "в півводи" або бути "туристом", чи новачком які і не підозрюють про те, що взагалі потрібно встановлювати яку-небудь глибину. Ще треба врахувати рельєф дна, зробити поправки на ямки і т.д.

 

Чаще всього рибалки виставляють приблизну глибину, даючи припуск побільше, і потім самим народним методом "наукового тику" закидають. По поведінці поплавця коригуютьглибину, знову закидають, і так кілька разів до отримання оптимального результату. Вся ця метушня аж ніяк не сприяє клюванню, особливо в прибережній зоні на відносно невеликій глибині. А наскільки ускладнюється завдання, коли ловиш матчевою снастю і потрібно зробити закид метрів так на 30-40, а то й більше!

 

Не будь рибаки рибаками, якби не придумали хитрого пристосування для визначення глибини в незнайомому місці з одного закиду. Причому, з точністю до міліметра. Пропонуємо вашій увазі таке корисне пристосування.

  

ГлибинометрНеобхідно зробити пінопластовий циліндр довжиною 5 см і діаметром 3 см (розміри досить приблизні і можуть бути змінені ), розрізати його по поздовжній осі і на одній з половинок зробити жолоб. У цей жолоб вклеюється кембрік або поліхлорвінілова трубочка діаметром 2-3 мм, причому так, щоб її кінці виходили за краї циліндра приблизно на 1-1,5 см.

 

Увага: трубка або кембрік повинні бути м'якими! Наступна операція - склеювання половинок циліндра водостійким клеєм. Все.

  

Глибинометр готовий. Ще знадобиться тягарець вагою 15-20 р.

  

ГлибинометрНа риболовлі, перш ніж монтувати оснастку вашого матчевого вудилища, протягніть основну жилку через кембрік пінопластового циліндра, прив'яжіть до неї грузик і посуньте до нього циліндр. Тепер можна закидати снасть в точку ловлі яку Ви вважаєте перспективною. Після її приводнення жилка повинна збігати зі шпулі котушки вільно. Коли тягарець досягне дна, ви починаєте вимотувати снасть. У момент відриву тягарця від дна кембрик під його вагою зігнеться і заклинить циліндр-поплавок. Відстань від поплавця до грузила буде дорівнювати глибині в місці закидання.

  

До речі, таким способом досить зручно проводити розвідку дна. Будь-який рибалка усвідомлює всю важливість знання та вміння визначати розташування бровок, підводних височин, а також місцезнаходження затопленого русла.

  

Загалом, такий поплавець - дуже зручна і корисна штука. Всім рекомендую.

  

Ні хвоста ні луски!

Ярослав ФРАКУН

 


 

Недвижимость всегда была хорошим капиталовложением, ее цена никогда не падает. А если Вы не доверяете отечественным рынкам, то можна купить недвижимость испания, поможет Вам в этом агенство недвижимости costaprestige.com. Обратившись сюда Вы сможете купить квартиру, виллу или даже отель на юге Испании.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com