Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Перша щука
( 4 Votes )
Написав Н. Чевтайкін Переглядів - 3291   
Четвер, 16 травня 2013 11:50

Щука зловлена на meppsЯкщо Ви ще хворі на спінінг, тоді ми йдем до Вас!

"Щоб захворіти спінінгом, потрібно зловити хоча б одну щуку, і тоді з ним не розстанешся ніколи". Цю фразу я почув ще хлопчиськом від сусіда - старого рибалки. Він завжди ловив спінінгом і зрідка приносив додому великих рибин. "Чому саме щуку?" - Часто запитував я його, але він жодного разу не відповів. У мене в ті роки теж був саморобний спінінг, але жодної щуки я так і не впіймав ...


Тепер, приїжджаючи на берег тієї ж річки, я часто фантазую, як ловив би рибу, якби виявися зараз у своєму дитинстві. Піймавши за півтора десятиліття не одну сотню щук в самих різних водоймах, я чудово розумію, що в ті роки зловити щуку було не складно, але я робив все, щоб цього не сталося. Це лірика, а суть в тому, що хоча за ці роки змінилося багато чого - вудилища, котушки, блешні, - але по берегах так само ходять хлопчаки, які мріють зловити першу щуку, і роблять ті ж самі помилки, що і я колись.


Чому саме щука?


Напевно, тому, що вона - бажана здобич і для новачка і для досвідченого рибалки. Хлопчикам приємно відчувати себе мисливцем, що йде на великого хижака. Крім того, ніколи не знаєш напевно, хто схопить твою блешню, - 100-грамовий "олівець" чи "здоровенний звір". Щука і велика і маленька завжди відчайдушно чинить опір, і боротьба з нею не зрівняється з виважуванням навіть крупної плітки. Але бажання зловити саме велику рибу часто призводить до зворотного результату. Я в дитинстві вважав, що для цього потрібно взяти жилку якнайтовстішу, велику блешню і закинути на середину річки ... Тепер-то я розумію, що треба робити все навпаки.


Почнемо з вудилища


Для першої щуки цілком підійде майже будь-яке. Для новачків краще недороге композитне або навіть склопластикове, з тестом закидання до 20-25 грамів, довжиною 2,1-2,4 м. Ці "палиці" невибагливі, досить міцні, як правило мають повільний лад, ними зручно ловити на маленьких річках і, нарешті, головне достоїнство - вони найдешевші. У хороших вуглепластикових вудилищ багато достоїнств, але реалізувати їх можливості можна, тільки отримавши достатній досвід. Єдине, на що треба звертати увагу, так це на стан пропускних кілець. Будь-яка тріщина або відкол приводить в непридатність жилку за одну риболовлю.


Котушка


Котушка на спінінгу теж може бути практично будь-яка, але найкраще - безінерційна. Головне правило котушка повинна відповідати спінінгу. Не має сенсу купувати котушку дешевшу чи дорожчу від спінінга, таким чином вони повинні бути приблизно в однаковій ціні. 


Слід зазначити, що хоча дальність закидання (на відміну від його точності) при ловлі щук не є головною метою, нехтувати цим не можна. А тут важливу роль відіграє рівень намотування жилки на шпулю. Загальне правило тут таке: жилка повинна закінчуватися на 2-3 мм нижче краю бортика шпулі. Якщо ця відстань більша, - різко коротшає дальність закидання; якщо намотати жилку врівень з бортиком, - будуть постійні "бороди", особливо якщо використовувати тонку жилку чи шнур. Якщо жилки не вистачає, можна підмотати на дно шпулі ізострічку або іншу жилку. У другому випадку до кінця основної жилки прив'язується будь-яка жилка, що є в наявності (звичайно більш стара і товста, або сама дешева), намотується до необхідного рівня, потім, якщо у котушки є запасна шпуля, просто перемотується, якщо ні, - випускається і намотується з іншого боку.


Трохи про жилку


Використання жилки товще 0,25 мм не має сенсу. Звичайна мононитка діаметром 0,22 мм витримує на розрив більше 4 кг. Якщо немає бажання очистити річку від корчів, цього цілком вистачить. Інша справа - якість вузлів. Існує кілька десятків різних варіантів, але достатньо вміти в'язати кілька. Добре зав'язаний вузол зберігає до 95% міцності жилки, неправильно - 50%, а це призводить до втрати і блешні і риби.


Тепер про блешні


Їх існує величезна кількість. Відразу скажу: особисто я віддаю перевагу невеликим обертальним. Моя улюблена щуча блешня "Aglia Long"? 2, з сріблястим флексом. Вона важить 7 грамів і має стабільну гру навіть при повільній проводці. Суперечки про те, яка блешня краще, ведуться вже багато років, і триватимуть довго. Це питання не має відповіді, так як в різних водоймах умови відрізняються, і скрізь у щуки свої пристрасті. Проте хочу зауважити, що правило "великій рибі - велику блешню" на щуку поширюється далеко не завжди. Значно важливіше проводка. За роки практики у мене виробився свій підхід: блешню треба вести на потрібній глибині якомога повільніше. Але для цього необхідно добре відчувати темп, який для кожної блешні свій. Після освоєння ловлі на блешні можна поступово переходити на ловлю воблерами, але це вже інші історія, оскільки і снасть потрібно дещо іншу, і проводка міняється та й воблерів зараз у продажі тьма. Це ж саме стосується і ловлі на гумові приманки, так називаєма ловля на джигова ловля.


Де шукати щуку?


Про це сказано дуже багато. Але коли потрапляєш на незнайомий водойму, відповідь не здається простою. Найкраще - не поспішати і поспостерігати. Щука сама підкаже. Якщо видно сплески - наче у воду кинули жменю піску, - це полює окунь. Якщо удари рідкісні і сильні, - це щука. Якщо сплесків немає зовсім, доводиться шукати наосліп. І тут треба пам'ятати головне. Щука - засадний хижак, і стояти посередині річки на чистій воді вона не буде. Тому не варто намагатися закинути подалі і підмотати швидше. Треба пошукати її біля краю очеретів, близько затоплених кущів, скрізь, де є укриття, нехай навіть це буде близько берега. Неодноразово я опинився в ситуації, коли щука брала блешню тільки якщо вона йшла впритул до трави. Якщо я вів блешню на 1 м далі, клювань не було. Примітно те, що майже ніколи вона мене не боялася і брала навіть біля самих ніг, але не далі метра від трави...


І останнє


Треба вірити у свій спінінг і блешню. Якщо на риболовлі ви будете думати: "Спінінг поганий, блешня не та, у мене нічого не вийде", - саме так і станеться. Якщо ж вашою думкою буде "я все одно її зловлю", - вважайте, що стали на крок ближче до мети.


Н. Чевтайкін

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com