Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Закономірності клювання судака
( 1 Vote )
Написав Юрген Хоффман Переглядів - 44385   
П'ятниця, 17 травня 2013 15:32

СудакЗ ким такого не траплялося: йдеш на річку з хорошим відчуттям, і, дійсно, начебто б знав, судак клює. Це дні, які захоплюють кожного рибака і які відзначаються червоним кольором у календарі. Якраз такий день випав на 13 липня 1999 на одному з улюблених мною місць на річці. Ніщо не могло утримати мене в цей вечір від риболовлі. Моє передчуття підказувало, що судак клює. За кілька днів до цього у мене вже був хороший кльов, але тільки 2 середніх судака заковтнуло мою наживку по-справжньому. Вечір був ідеальним: суха, задушлива погода, абсолютно ніякого вітру. Я зібрав своє оснащення: мертва рибка, надіта на трійник.

Те що відбулося протягом наступних трьох годин, було чистим безумством. З двома вудилищами у мене було достатньо роботи. Вже при першому опусканні у воду судаки спрямовувалися за наживкою і сигналізатор показував мені, що один з них на гачку. Я почекав, поки він проплив 5-10 секунд і спробував витягнути його сильним ривком. Сильний опір на кінці вудилища показав, що судак заковтнув наживку повністю. Після короткого виважування перший прекрасний судак лежав на березі. У цей вечір я нарахував 20 клювань. Правда, не всі хижаки заковтували наживку, але протягом 3-х години я зловив 6 прекрасних судаків - від 65 до 80 см в довжину. Дійсно класний вечір. Але навіть рибалки, що спеціалізуються на ловлі хижої риби знають: такі дні можна перерахувати на пальцях однієї руки. Як же так?


Везіння чи випадковість?


Я стверджую, що це не було ні везінням, ні випадковістю. На мою думку, в кожному місяці є хороші і менш сприятливі дні для ловлі судака. Щоб це з'ясувати, я вів підрахунок з початку 90 років. З'ясувалися неймовірні факти.


Напевно кожен рибалка намагався порівнювати час клювання з сонячним і місячним календарем. Але чи вірити в це? Висновок про те, що риби клюють краще в певний час доби і до того ж кожен день у різний час, був для мене спірним.


Що б з'ясувати причину, я ходив на риболовлю у відповідний 'час клювання'. І дійсно я домагався гарних успіхів в окремих випадках. Той факт, що хижак стає активним, коли інші риби шукають їжу, не вимагає доказів. Мій висновок: потрібно скласти спеціальний графік клювання для хижих риб. У якості вихідних даних використовувалися відомості про місце ловлі, день і час, коли риби були спіймані, величину і вагу спійманих судаків, погодні і водні умови, фази місяця, та інші особливості, наприклад, коли риба зривалася.


Дані я оцінював по місяцях, а так само рокам. І результат бентежить!


Молодий і повний місяць


Я встановив, що більше половини судаків були спіймані в молодий і повний місяць. Хто сумнівається, повинен знати: з 365 днів у році я ходжу на ловлю судака 300 днів. Крім того, ці підрахунки велися рік за роком. Тільки таким чином можна простежити певні тенденції.


В якості прикладу взято липень 1999. З 32 спійманих мною судаків 22 попалися на вудку в дні з 12.07 - 14.07 і з 27.07 - 29.07. Таким чином, в дні повного місяця і молодого (+ / - 1 день до того чи після) я зловив 2/3 рибин.


Місячні норми я зафіксував у відповідному річному графіку, який підводить фундамент під мою теорію. Наприклад, в 1998 році близько 65% всіх судаків заковтнули наживку якраз в молодий і повний місяць.


Після обіду


Але на клювання впливають не тільки фази місяця. Час доби теж має вирішальне значення. Абсолютно однозначно можна сказати, що вранці і до обіду між 6 і 12 годинами клювання майже не було. Набагато краще було після обіду з 15 години, особливо восени. Також вечірні години з 18.00 сприятливі в літні місяці, клювання може тривати до ночі. Судаки відносяться до хижаків, які полюють і в темряві. Чим пізніше вечір, тим ближче до берега треба ловити. Мої підрахунки проводилися з червня по грудень кожного року. У цей період я ловив на мертву рибку.


По-іншому виглядає статистика з січня по квітень, в цей період активна наживка дає кращий результат. Найкраще твістер і креветки.


Отже статистика говорить, що судака потрібно ловити:

У дні, які випадають на новий або повний місяць (+ / - 1 день).
Вудити після обіду, влітку також вночі.
Чим ближче до вечора, тим ближче до берега.
З січня - по квітень ловити на живу наживку (Twister).
З липня по грудень - на мертву наживку.

 

Мені зрозуміло, що судака можна ловити за календарем. А що каже Ваш досвід?

 

Юрген Хоффман


 

Нужно в Европу а  билетов нет? Тогда Вам может помочь transfer-avto.com. Компания представляет услуги по трансферу автомобилей в страны Европы,  а также пассажирские перевозки. Такой способ очень выгодный и удобный.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com