Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Щука влітку (частина 1)
( 1 Vote )
Написав Себастіан Ковальчик Переглядів - 5088   
Вівторок, 21 травня 2013 10:24

Ловля щуки вліткуПеред нами літнє сонцестояння, кінець весни і період відпусток. Травнева активність риби і виїзди на рибалку пов'язані з цим закінчились. На жаль, для багатьох спінінгістів, лише в червні випадають моменти, коли вони отримують можливість витягнути вудки з шаф, підвалів чи гаражів.


У цей час року, температура часто перевищує межу, при якій ми відчуваємо себе комфортно. Хвилі спеки впливають і на поведінку риби, як правило знижуючи її активність та бажання годуватись, щука не виняток. Не полегшує становище і швидке заростання ставків, озер і річок.

З раптовим зростанням підводної зелені стає не доступною більшість місць, які ми без особливих зусиль могли обловлювати ще у травні. Підводні зарості утруднюють маневрування приманками і добирання до здобичі що нас цікавить.


Ловити щуку в червні не легко, але ситуація не така безнадійна, як може здатися.


Лоторея


Ваше омріяне полювання на щуку, ймовірно, стане ще більш складним і важким, про це потурбуються Ваші кращі половинки ). Хоча вони радо погодяться провести час над водою, але зазвичай жінки самі оберуть місце для відпочинку. Ви дізнаєтесь в останню хвилину яким буде місце ловлі: велике озеро, річка, чи багате жабами заросле болото. Враховуючи таку лотерею, важливо розуміти заздалегідь, що необхідні хоча б мінімальні теоретичні знання по життєдіяльності і ловлі щуки в різних водоймах. Це дозволить оперативно зреагувати на ситуацію і підвищити шанси на успіх.Блешні і силікон


Але давайте почнемо з приманок. Риболовний ринок постійно дивує нас новинками. Щука ловиться на слайдери, дроп-шот, і навіть на муху. Рік за роком, пропозиція цікавинок і нових рішень для ловлі щуки лише розширюється і барвисті журнали прямо бомбардують нас новинами про нові, неймовірно вловисті та ефективні приманки, і підсовують нові додаткові аксесуари, вудки і котушки, які необхідні для ефективної ловлі щуки новими методами. Не смію говорити, що інноваційні рішення є неефективними. Сам їх досліджую і з успіхом використовую. Однак не буду приховувати, що вони вимагають солідної теоретичної підготовки, та часто немалих фінансових витрат. Не у всіх є час і ресурси.

 

Зрештою, ми опиняємось на невідомій водоймі, зі спінінгом, коробкою приманок, серед яких різноманітні блешні і силікон придбаний кілька сезонів тому. Нічого страшного, навіть без новітніх технік і снастей ми можемо з насолодою і успішно ловити щук у червні.


Ловля щуки в невеликих зарослих водоймах


При вигляді рясно зарослого невеликого озерця, ставка чи стариці моє серце починає битися швидше.


Привабливість малих водойм полягає в недооцінці їх потенціалу рибалками. Не всі хочуть ловити рибу в скромного виду водоймах або їх утримують досить важкі умови ловлі. Це помилка. Мало того, що дрібні водойми часто стають чудовим місцем ловлі лина і карася, серед водяних лілій, рдести, мочарки та іншої водяної рослинності можуть приховуватись справжні зубасті бестії. Проблема полягає в тому, як до них дістатися.


У цей час року, риболовля з берега може бути серйозно ускладнена. Пояси пишної рослинності зазвичай унеможливлюють подавання приманки на відкриту воду. Якщо не має човна, чи ловля з нього також не можлива, виходом з ситуації може стати інше гумове спорядження рибалки. Я маю на увазі вейдерси чи заброди. Якщо дно досить тверде, ми можемо прорватися через зелену гущавину і обловити вільні від зелені ділянки водойми. Для цього добре підійдуть досить великі коливальні блешні і гумові приманки. Червневі водойми багаті на дрібноту. Тому досить велика приманка швидше спокусить хижака на атаку, ніж невелика, що губиться серед інших дрібних риб.З точки зору кольору, для гуми добре підходять зелений, жовтий, або білий з чорною, або червоною спинкою. Коли ловимо в дуже чистій воді варто спробувати фіолетовий, коричневий та відтінки машинного масла. У сонячному світлі бліки, що дають срібні коливальні блешні можуть більше лякати, ніж приманювати рибу. Колись цю проблему вирішували затемненням блешні димом зі звичайної свічки. Тепер можна купити матові блешні в широкій колірній гамі.Хоча я використовую досить великі приманки, намагаюся, щоб вони були якомога легшим. Наслідуючи хвору рибку легка гумова приманка, або повільно похитуючись з боку в бік легка коливалка, дає час щуці для рішення про атаку. Обертальні приманки залишаю для місць, де рослинність раптово відрізається і не виникає потреби в різких маневрах та інших акробатичних трюках, щоб обійти перешкоди. Оберталка чорного кольору в жовтих або червоних цятках може призвести до справжньої бійні, навіть в сонячний, жаркий день. Поекспериментуйте з кольорами, надійними є колір Coca-Cola, і відтінки срібла і міді. І пам'ятайте про ретельне обловлення вільних від рослинності участків. У спекотну погоду, великі щуки воліють зупинятись в більш глибокій частині водойми, де вода над дном холодніша.Але що робити, коли доступна риболовля лише з берега? Нам допоможе віброхвіст, ріппер або твістер, озброєний невеликою, дво- або триграмовою головкою. З невеликою практикою, легку приманку, ми можемо провести навіть на кількасантиметровій глибині, над джунглями водної рослинності.

Себастіан Ковальчик


 

Будь-який мисливець, власник мисливського пса, стає перед проблемою його годування. Адже, щоб ваш помічник завжди був у формі, необхідний якісний, збалансований корм  який би біологічно відповідав собакам мисливських порід. Таким якостями характеризується корм Hubertus Gold розроблений німецькими мисливцями. Взнати детальніше, а також купити  цей корм можна за адресою http://e-zoo.com.ua/124-Hubertus-Gold.html.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com