Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля судака для початківців
( 4 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 3464   
Вівторок, 28 травня 2013 16:03

Судак на водосховищіКоли я був маленьким хлопчиком то багато читав у риболовецьких журнал та книжках про ловлю судака. З того часу у моїй голові відклалися дві "догми": судака дуже важко, майже неможливо зловити; а якщо й можливо, то тільки в річці...

 

Через кілька років, я зловив мого першого судака - звичайно, на річці, це була річка Буг. І з того часу поїхало... Дякуючу відкриттю ряду водойм, і - що ще важливіше - методу і особливостей ловлі, яких я не знав досі.

 

Відразу розчарую любителів природних водойм - водойми яких не торкнулись руки людини, це, звичайно, натуральні перли, але це найгірші місця для ловлі судака, якщо Ви не знаєте їх як свою кишеню. Однак, це вимагає часу, якого більшості з нас не вистачає.

Де ловити судака

 

Чи подобається вам це чи ні - водойми зі стоячою водою, що є хорошими для ловлі судака це в більшості випадків творіння рук людських: водосховища, кар'єри і т.п. Звичайно, отримані тут практичні знання, ми можемо використати і в природніх водоймах, але власне в такій послідовності. І тому, ми повинні прийняти той факт, що в "нормальному" озері не половимо судака так як в водоймі створеній, чи "покращеній" людиною. Сумна правда, але правда.

 

Для ловлі судака добрими є водосховища з такими елементами структури дна, як старі затоплені дороги, будівлі або їх руїни, фрагменти лісів, садів, і т.д. В таких місцях головним елементом, що визначає успіх є правильне встановлення човна у правильному місці і, звісно, правильна проводка приманки в правильному напрямку. Не можна дозволити собі найменшу неточність. Тому, успішно ловлять судака лише ті, хто знає водойму навиворіт. Ловити судака в карьєрі легше, тому що справджуються основні правила ловлі риби на спінінг, як у виборі спорядження так і у пошуку риби. Це будуть різноманітні нерівності дна, місця зі стрімкими берегами, поваленими деревами і т.д.

 

Спорядження

Почнемо з вибору спорядження. Спінінг для ловлі судака повиннен бути не менше як 2,70 м і мати тонку, делікатну вершинку, бажано іншого кольору ніж основний бланк. Це не примха - існують дні, коли коли клювання судака ледь-ледь відчутні, і потрібно весь час дуже уважно слідкувати за кінчиком снасті. Що до строю (ладу) вудилища - я віддаю перевагу більш жорстким моделям (через швидкість і силу засікання), але якщо хтось відчуває себе краще з спінінгом більш повільного строю - будь ласка. Слід лише пам'ятати, що судак має жорсткий рот і підсічка повинна бути надійною. Звільнення судака під час виважування вкрай рідкісні. Звичайно, важливе значення має жилка. Не вигадаю тут нічого нового, за винятком роками визнаного стандарту - плетений шнур. Він дозволяє помітити тонкі клювання, дозволяє обмежити втрати приманок і запевнює комфорт виважування (головне його не послабляти). Діаметр від 0,12 до 0,16 мм, використання більш товстих шнурів не має за собою жодних підстав.

 

Котушка класу 2000-2500, з чітким гальмом, і його регулятором. Я вже згадував жорсткий рот судака - тому потрібно чітко і досить сильно підсікати, і тільки потім можна дещо зменшити натяг жилки. Судак не схильний до якихось неправдоподібних викрутасів і зривів, але, особливо поряд з човном, він може добряче підстрибувати. Тому варто бути готовим до цього.

 

Приманка

Тепер про те, що для більшості спінінгістів найважливіше (можливо і справедливо) - про приманки. Судак це риба, яка зробила революцію на ринку штучних приманок і викликала кілька зовсім епохальних винаходів, таких, як півники. Однак, класикою як і раніше залишаються м'які приманки - твістери і ріпери. Проводимо їх дуже повільно, піднімаючи з дна від кільканадцяти - до кілька десятків сантиметрів, а потім знову опускаємо. Важливо, щоб приманка якнайбільше збурювала дно водойми, піднімала хмари піску чи мулу. Судак дуже чутливий до таких стимулів і просто так нападає на приманку навіть у періоди поганого годування. Іншим важливим елементом є вага джиг-головки. У той час як ловля щуки чи окуня, як правило, вимагає застосування мінімально можливої ваги, то при полюванні на судака можна (і потрібно) вибрати вагу неадекватну глибині, як кажуть рибалки - "ловити важко". Само собою зрозуміло, без перебільшення, але головка вагою 15-20 г на глибині 2-3 м буде в сам раз.

 

Техніка і тактика ловлі судака

 

Повернемося до проводки приманки. Якби довелося визначити її одним словом, я б вжив термін "повільно". Повільно і з частими паузами, під час яких гума буде лежати нерухомо на дні. Мій досвід показує, що близько половини усіх клювань відбуваються саме тоді, ніби увагу судака зачаровує шматок кольорової гуми на дні.


Якщо судак активний, то його клювання неможливо пропустити. Гірше, коли він годується неохоче. Слід уважно стежити за кінчиком вудилища, і жилкою, і в якийсь момент ризикнути, спираючись на власний досвід.

 

І остання порада щодо приманки: не варто забувати, що судак відноситься до сімейства окуневих і, як і його двоюрідний менший брат, він може бути дуже прискіпливими при виборі об'єкту атаки. Тому варто часто змінювати як тип так і колір приманки. Експериментувати з її презентацією, особливо з швидкістю і висотою відривання від дна. Рано чи пізно ключик до клювання судака знайдеться і тоді Ви відчуєте все задоволення від його "ударів".

Lusik


 

При частых перездах, командировках или собираясь в отпуск бывает проблематично своевременно купить авиабилет. Пользуясь услугами свит аэро, Вы забудете об этих проблемах. Здесь можно быстро и не переплачивая заказать билет на любой авиарейс.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com