Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Нічна ловля судака спінінгом на воблери
( 2 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 2603   
Субота, 15 червня 2013 12:44

Нічна ловля судакаНочами судака ловлять в період, що припадає на початок осені - кінець літа. Ловля ця проходить з 20 до першої години ночі, пізніше ловити не має сенсу, тому що, якщо рибалка вдала, до цього часу Ви наловитесь до схочу, а якщо, ні і до першої години судак не почав брати, то вже не буде клювати аж до світанку. Найкраща погода - ясна, краще коли повний місяць, вітер практично не впливає на клювання судака, але, якщо вітер зустрічний то може добряче попсувати весь процес.

 

Найкраще місце для ловлі судака на воблери вночі це ділянка мілководдя до перекату. В крайньому випадку просто мілини, але у таких місцях судак бере значно гірше. Ідеальною вважається ловля з човна вище перекату, коли човен стоїть так, щоб кидати приманку з глибини на берег, ловля з берега менш результативна.

 

Снасті для нічної ловлі судака на воблери

 

Легкий спінінг з кастінгом до 15 гр., стрій - жорсткий, м'яким не проб'єш щелепу судака, довжина спінга - 240 см, довшим в човні не зручно, коротким погано змінювати горизонт проводки приманки і не вийде дальній кидок. Котушка - під стать спінінгу, невелика, головне надійна, обов'язковим є миттєвий стопор, зверхм'який хід, запасна шпуля, та дуже плавний фрикціон - а отже, це котушка з переднім гальмом. Ідеально коли котушка тихохідна. Жилка - краще обрати флюрокарбонову 0.14 - 0.20, або шнур 0.1 - 0.12. Обов'язковим є наявність підхвата - великого, з телескопічною ручкою. Крім того, для нічної ловлі судака необхідний налобний ліхтар, краще водостійкий, бажано також мати ще один ліхтар який можна повішати у човні.

 

Головним, звичайно, є воблери. Для нічної ловлі судака потрібні невеличкі воблери типу "Minnow" довжиною 50-70 мм. Найкраще плаваючі, сріблясті, світлі, кричущо - яскраві, з глибиною проводки до 1.5 м, з яскраво вираженою, дуже частою і стабільною грою.

 

Тактика ловлі

 

При ловлі з човна приїжджаємо на місце ще завидна, щоб зорієнтуватися і правильно заякоритися на відстані 35 - 40м від берега, збираємо снасті, і починаємо кидати в берег, швидкість проводки - найповільніша. Зазвичай добре працює наступна проводка: один швидкий оборот ручки і повільна підмотка. Клювання судака відчувається не як удар окуня, а як зачіп, підсікати його, розмахуючи вудилищем, не слід, достатньо один раз швидко провернути ручку котушки, найгостріші гачки надійно засічуть судака. Виважувати судака потрібно звичайним викачуванням, чергуючи потяжки вудилищем з швидкою підмоткою. При порожніх проводках приманку слід проводити до кінця, аж до борту човна, занурюючи вершинку вудилища під воду - судак дуже часто переслідує жертву 10-15 метрів. В процесі проводки добре зробити кілька коротеньких пауз. При ловлі на вузьких, до 150 метрів, ділянках річки, буває так, що зграя судака часто мігрує від берега до берега, в такому випадку можна поставити два якорі - кожен в 30 метрах від берега і переміщатися як на поромі. Судака що годується добре чути по сплесках і характерному бульканню. Закидувати слід в саму кромку берега - частенько клювання трапляються біля самого зрізу води. Хоча при нічній ловлі судака трапляються і клювання щук, ставити поводок не варто - різко погіршується гра воблера, а щучі клювання - не правило, а виняток. Крім судака зрідка попадаються пристойні окуні, які промишляють нарівні з судаками.

 

При ловлі з берега, краще заходити у воду хоча б по коліно - клювань стає більше, але слід бути вкрай обережним, адже неможливо нічого зловити, коли зграя відходить до протилежного берега, перевага ловлі з берега в тому, що можна пройти велику відстань і обловити багато перспективних ділянок.

 

При гарному клюванні можна виловити стільки риби, скільки її є на даній ділянці водойми - але, друзі не скупіться, відпускайте хоча б дріб'язок - судачків до півтора кілограмів.


Обьединить отдых на море и любимое хобби - рыбалку, можна в Кириловке. Базы отдыха размещены возле Азовского моря, кроме этого в районе много пресноводных водоемов, так что можна заняться и морcкой и обычной рыбалкой, а комфорт, обслуживание и цены Вас приятно удивят. Детальние про Азовскую ривьеру на сайте http://azovskaya-riviera.com.ua.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com