Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Прикормка: плотва проти ляща!
( 0 Votes )
Написав А. Дунаєв Переглядів - 3832   
Понеділок, 17 червня 2013 00:00

Ловля ляща та плотвиУ цій статті я хотів би поміркувати про особливості приготування прикормки для ловлі плотви і для ловлі ляща. У чому принципові відмінності цих двох видів сумішей? Яке значення мають ті чи інші компоненти і як ними правильно скористатися, щоб підгодовування спрацювало з найбільшою силою?Так лящ чи плотва?


Не стану зупинятися на банальних речах - на зразок того, що лящові і плотвині суміші відрізняються за багатьма показниками: ароматикою, кольором, розмірами фракцій, компонентами. На перший погляд, все просто і зрозуміло - бачиш намальовану плотву на упаковці - значить, суміш відповідна. Бачиш ляща - теж все ясно. Але для людей, що багато років займаються спортивною поплавковою вудкою, грань переходу від чисто лящової прикормки до виключно плотвиної іноді стирається. Готові суміші для приманення цих риб іноді дуже непогано уживаються в процесі змішування і добре один одного доповнюють. До речі, як не дивно, але приблизно половина всіх питань по прикормках, які мені ставлять на риболовних виставках або на форумах, відносяться до теми можливості змішування різних сумішей, так що обговорювана тема цілком актуальна. Головне розуміти, що ми хочемо отримати від суміші. І, звичайно, мати пристойний досвід ловлі й розуміння повадок і уподобань риби в конкретній водоймі.Відразу обмовлюся, що риба на різних водоймах поводиться неоднаково. Підлаштувати теорію підгодовування під 100% всіх водойм просто неможливо. І я не закликаю ставиться до моїх тверджень, як до істини в останній інстанції. Усі твердження, висловлені мною в цій статті відносяться до загальних тверджень. Ще раз повторюся: що чим більше я займаюся ловлею риби поплавковою вудкою, тим ясніше вимальовується необхідність щоразу підлаштовуватися під конкретні умови ловлі.У чому ж суть?


Отже, ми маємо два види прикормки: лящова і плотвина. Як виробник підгодовувальних сумішей, я можу сказати, що технологічно отримати суміш з різною ароматикою, якимись окремими компонентами в складі, кольором, фракцією помолу цілком можливо, а от забезпечити відсоток домішки «мучки» при дробленні кукурудзи або хліба для тих же лящової і плотвиної сумішей - складно. До чого це я? Справа в тому, що як би не намагалися виробники фабричних підгодовувань або любителі сумішей домашнього приготування приготувати унікальну за фізичними параметрами суміш, вони приречені отримати щось середнє. У цьому полягає міф про підгодовування номер один: покупна або саморобна прикормка для ляща і плітки - це завжди усереднена суміш за своїми фізичними показниками, в якій задається лише деяка невелика кількість параметрів, які найчастіше пов'язані з ароматизацією підгодовування, що визначають її приналежність до того чи іншого виду.Міф другий - це суворий поділ смакових уподобань ляща і плітки. Не варто забувати, що обидві ці риби відносяться до коропових. У водоймі вони часто конкурують один з одним за їжу і, мабуть, «продуктовий набір» у них практично ідентичний.

Що розділяє?


До параметрів відмінностей плотвиної і лящової сумішей я б відніс, по-перше, ароматизацію. По-друге - колір. І тільки на третьому місці компоненти.Колір суміші актуальний, мабуть, тільки для ловлі ляща. Звичайно застосовуються досить яскраві суміші (жовті, червоні), добре помітні у воді. Плотва дуже уважно ставиться до яскравих плям на дні - і коли їх бачить, то тримається від них на віддалі. Лящ відчуває себе більш спокійно. Коли хочеться приманити і ляща і плотву, то краще використовувати темну суміш. Чорне або коричневе підгодовування завжди саме універсальне.Добавки до підгодовування


Як не дивно, але сучасні тенденції в риболовецькому спорті диктують кілька правил. Одне з них - це використання готових сумішей, коли на перший план виступає техніка замішування, додаткової ароматизації, зміни кольору прикормки. Але рідко - додавання самостійно приготовлених корисних добавок у фірмові підгодовування, таких як льон, коноплі, макухи. На мій погляд, завдяки цим добавкам ефективність сумішей збільшується відсотків на 10.Нагадаю, що при приготуванні лящової суміші добавкою № 1 стає прожарений льон. А плотва віддає перевагу смаженій і перемеленій коноплі.До інших нетрадиційних добавок можна віднести макуху, перемелені і обсмажені насіння соняшнику, арахіс, цукрову пудру. Зустрічав я в своїй практиці рибалок, що старанно перемелюють горіхи кешью, волоські горіхи і фундук, гарбузове насіння і багато інших компонентів в певних пропорціях. І якби їх результати на змаганнях не були настільки значними, я б і не звернув на це увагу. Ось тільки не зможу рекомендувати рецепти з цими компонентами для лящової або плотвиної сумішей, оскільки не володію настільки великими знаннями. Якщо ви хочете поекспериментувати з екзотичними компонентами, то гра часто коштує свічок.

Як замісити?


Звичайно, підхід до замішування прикормки визначається умовами ловлі: наявністю або відсутністю течії. Це означає, що чим сильніше течія, тим більш зволоженою повинна бути суміш. Однак треба враховувати ряд нюансів, що впливають на привабливість підгодовування. Якби мене попросили вивести унікальну формулу замішування плотвиної і лящової прикормок, то я б сформулював її так: плотвина прикормка - це максимально доречне зволоження + мінімальна кількість речовин, що утворюють каламуть. Лящова суміш - це мінімально доречне зволоження + велика кількість речовин, що утворюють каламуть, якщо це доречно в конкретних умовах ловлі.

Коли можна змішувати?


Я вже зупинявся коротенько на тому, що лящова і плотвина суміші в певних ситуаціях непогано змішуються. І скажу навіть більше, що на змаганнях в 70% випадків риболови замішують підгодовування, домагаючись деякої універсальності суміші, адже на більшості рибалок наявність у водоймі лящів не виключає прилов плотви - і навпаки. У більшості рецептів своїх сумішей для змагань я припускаю використання 2 \ 3 лящової і 1 \ 3 плотвиної суміші. Тільки зверніть увагу на відповідність запахів цих сумішей: солодкі аромати мішаються з солодкими, пряні з пряними і т. д.

Каламуть і її любителі

Тепер наступне, що стосуються каламуті. Не знаю, чи знайомі ви з тим, що лящ і плотва в більшості випадків по-різному ставляться до каламуті, яка створюється прикормочними сумішами? Так, лящ - це типовий любитель мутящихся підгодовувань, а плотва, незважаючи на свій відносно невеликий розмір - скоріше, до нелюбителів. Проте присутність каламуті в готовій суміші не означає, що суміш автоматично стає плотвиною або лящовою. Я б охарактеризував присутність каламуті в прикормках лише як посилення її лящових, або відповідно, плотвиних характеристик. Що я маю на увазі?

Наведу приклад. Для лящової рибалки ми приготували 5 кг прикормки, що складається з трьох кілограмів чисто лящової суміші та двох - плотвиної. Саме по собі таке підгодовування приманить ляща в точку ловлі, але додаткова добавка в підсумкову суміш мутящихся речовин (наприклад, озерної суміші або певних видів землі) створить посилений ефект. І замість п'яти підпливших лящів буде сім, а то й десяток. У вмінні працювати з окремими компонентами підгодовування і полягає майстерність рибалки.

Приклад другий. Ловля плотви. Прикормка «Плотва» 4 кг і 1 кг конопель, тобто цілком робоча суміш. Додавання в неї інертно мутящих речовини (припустимо, суглинку) не змінить ароматику суміші, її кольору, але зате в негативну сторону позначиться на привабливості підгодовування для плотви, і саме за рахунок каламуті.

Висновок перший


Поділ підгодовувань на лящову і плотвину, як я вже говорив, часом досить умовний. Лящ завжди зацікавиться плотвиними сумішами, а плотва - лящовими (правда, у меншій мірі). Наведу простий приклад. В асортименті підгодовувань фірми Sensas є одна дуже цікава суміш «Gross Gardens». Фактично - це підгодовування для плотви. Але дуже багато рибалок-спортсменів використовують її для ловлі ляща, причому в чистому вигляді, або додають її в лящові суміші, зовсім без очікування того, що в прилові буде плотва - навпроти, у розрахунку виключно на ляща.

Висновок другий


Саме по собі підгодовування приваблює рибу, але варіюючи різними компонентами, добавками, пропорціями - можна отримати набагато цікавішу суміш. Головне - знати і розуміти, чого можна домогтися після певних дій з складами підгодовувань.


Автор: А. Дунаєв
Джерело: "Спортивне рибальство № 5 - 2012р."

-----

Лето не за горами. Вам обязательно понадобится пляжная обувь. Купить сланцы в интернет магазине Griluck будет самым верным решением. Успейте сделать это до начала сезона!

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com