Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Як закидувати дальше?
( 4 Votes )
Написав Олексій Коломієць Переглядів - 3114   
Понеділок, 24 червня 2013 14:39

namotka na kotushciКинув дальше зловив більше? Твердження не зовсім вірне. Дальній кидок на риболовлі не завжди потрібен. Найчастіше нам достатньо закидати оснащення на 30-40 метрів. Але іноді дальній закид приманки «життєво» необхідний. Зумів докинути - зловив, не зумів - до побачення. 

 

Один раз, але якісно


Найпоширеніша помилка рибалок початківців, що має відношення до дальнього закиду - це неправильне намотування жилки на безінерційну котушку. Для максимально далеких закидів вона повинна бути намотана під самий бортик шпулі. Для досвідчених рибалок - це очевидний факт, однак на більшості рибалок дальній кидок не особливо важливий. Часом на відривах витрачається значна кількість плетеного шнура, у випадках коли дальнього закидання не потрібно, робити трагедії з цього не слід, а от коли докинути легку приманку в потрібне місце не вдається то необхідно збільшити радіус намотування плетінки. 


Робиться це не так просто, як здається. Справа в тому, що при силовому закиданні шнур з великою силою врізається в нижні витки «нитки», і якщо вони недостатньо щільно намотані - може вирвати петлю назовні, тим самим заплутати, а то і порвати плетений шнур. Щоб цього не сталося, необхідно намотати плетінку на шпулю із зусиллям, чого в домашніх умовах досягти дуже важко. Щоб правильно домотати необхідну кількість шнура, я спочатку прив'язую бекінг (та частина плетінки, яка буде служити підмоткою і перебувати біля самої шийки шпулі) до наявного шнура; розпускаю по галявині необхідну його кількість (ну, наприклад, метрів 20 - 30) і закріпляю кінець. Потім повертаюся, беру спінінг і, зігнувши бланк спінінга під 45 °, починаю намотувати бекінг на шпулю. З таким зусиллям необхідно намотати шнур на шпулю котушки під самий її бортик, щоб бортик височів над плетінкою не більше ніж на 1 міліметр. Після цього необхідно перемотати шнур навпаки. Знову закріпити його кінець, відійти зі спінінгом на всю довжину шнура, змотавши його з шпулі, закріпити кінець, що звільнився, повернутися назад і знову з зусиллям намотати розпущений на всю довжину шнур на шпулю. Не забудьте при цьому закріпити перші витки шнура на шийці шпулі лейкопластиром, щоб з часом вся бобіна шнура не прокручувалась навколо неї. Витративши, таким чином, неабияку кількість часу (хвилин 20), ми отримуємо якісну намотку шнура під самий бортик шпулі, причому без перекручування, що трапляється, коли намотують шнур в домашніх умовах.


Чим докинути?


Велике значення мають балістичні характеристики самої приманки. З курсу фізики відомо, що опір середовища дорівнює площі об'єкта, помноженого на квадрат швидкості. Тому чим сильніше ми закидаємо приманку, тим більший опір повітря вона зустрічає на самому початку польоту. Чим можна допомогти нашій «кулі»? Зрозуміло, найменшою площею поверхні, яку з усіх геометричних тіл має тільки куля. Вантаж-чебурашка за визначенням полетить далі, ніж, наприклад вантаж-фільда або джиг-голівка.


Також дуже важливі балістичні дані самої приманки. Дуже багато рибалок ловлять судака і берша на твістери і віброхвости. Я теж ловлю, але як тільки я намагаюся закинути твістер на максимально далеку відстань, відразу після свисту бланка спінінга я чую таке собі «фр-р-р-р-р». Це хвостик твістера тріпоче в повітрі при закиданні, крадучи дорогоцінну кінетичну енергію мого «снаряда». Інша справа - поролонова рибка. Вона менше схильна опору повітря через свою обтічність і легкість. Вантажу легше її буксирувати за собою в польоті. А при дальньому закиданні на водосховищі, коли використовуються тягарці масою 28, 30, 35 г, маленька поролонка взагалі повністю ховається за вантажем і практично не заважає польоту.


При цьому необхідно мати на увазі, що і поролонові рибки всі різні. Одна з якихось причин при силовому закиданні входить у штопор, а інша - ні! 


Катапульта чи праща?


Мабуть, немає сенсу говорити про очевидні речі, такі як: відповідність маси приманки і потужності спінінга, товщину плетеного шнура (чим тонше шнур, тим далі летить приманка), довжину спінінга. Їх дотриматись досить просто. Але от методика самого закидання приманки іноді вражає. Дуже багато рибалок початківців при закидуванні спінінгом, оснащеним безінерційною котушкою навіщось притискають жилку до рукоятки спінінга, потім відкривають дужку жилковкладача і так закидають. Таким чином Ви ніколи не закинете приманку далеко. Ні якої сили кисті рук не вистачить, що утримати тонкий шнур пальцем при силовому закиданні вантажу, скажімо, 35 р. Немає ніякої необхідності притискати жилку! Досить пальцем створити кут жилки, що б вона не злітала з шпулі, а при закиданні скинути жилку з пальця.


Друга помилка - це спроби закинути приманку, вдавшись до відцентрової силі. Так зазвичай закидають за допомогою інерційних котушок (Невська, Нельма). З безінерційною котушкою більш ефективно задіяти пружні властивості бланка і, буквально, вистрілювати приманку як з катапульти, а не домагатися потрібної кутової швидкості вантажу, як при розкручуванні «закидушки» над головою.


Ось, мабуть, і всі поради, які допомогли на риболовлі багатьом рибалкам закидати приманки далі і йти додому з уловом.


Олексій Коломієць


 

Отпуск можна провести по-разному. Кому-то нравится активный отдых, хто-то любит горы, хто-то море. А еще можна соединить отдых и лечение.  Саки санаторий предлагает комплекс лечения уникальными грязями. Помимо оздоравливающих сеансов в санатории, в городе Юрмино, как и в самом санатории есть множество  предложений для интересного времяпровождения и отдыха.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com