Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля риби влітку у "вікнах"
( 2 Votes )
Написав Анатолій Журавльов Переглядів - 2410   
Понеділок, 15 липня 2013 00:00

lovlya ryby u viknahДілянки стоянки та годівлі риби можуть мінятися з багатьох причин, але риба завжди тримається там, де для неї є корм і достатня кількість розчиненого у воді кисню, а саме вони-то і непостійні.

 

Наприклад, чим вищий тиск, тим більше насичені киснем поверхневі шари води і навпаки. Це пов'язано і з силою вітру, і з присутністю рослин, і з іншими факторами.

 

Влітку в денний час доби самими уловистими місцями в водоймах закритого типу можна вважати саме «вікна» серед водних рослин, в коряжнику з глибиною 1,5-3 метри. Риба тут тримається постійно, але щоб не розполохати її під час ловлі, рибалці необхідно використовувати прикормку, а склад її залежить від виду риби, погоди, часу доби, а також від ряду місцевих факторів.

 

Довгий час основною снастю при ловлі в «вікнах» в схил вважалася вудка з поперечним кивком, але цей спосіб має один істотний недолік - рибалці доводиться постійно грати штучною приманкою, причому техніку гри необхідно підбирати залежно від типу приманки, насадки, глибини ловлі й багатьох інших умов.

 

Поява штекерів з вбудованими амортизаторами вирішило дуже нагальну проблему - застосування поплавця при різній рибі. Тут основний прийом риболовлі в «вікнах» полягає в тому, щоб плавно і безшумно опустити приманку в потрібну точку і на необхідну глибину, для визначення, на якому рівні тримається риба сьогодні.

 

Для риби кожного виду склад підгодовування підбирається свій. Ось приклад декількох рецептів.

 

Підгодівля для ловлі карася

 

Підгодування для карася може бути різного складу, але в його рецептурі обов'язково повинна бути «каламуть».

 

Прикормку я готую в поліетиленовому пакеті, а на одну риболовлю мені вистачає 1 кг. У прикормочну суміш входять: мелені сухарі - 7 частин, мелена соняшникова макуха - 1частина, висівки - 1частина, сухе молоко - 1частина і невелика кількість нарубаних черв'яків.

 

Перед вживанням суха суміш ретельно перемішується з вологим донним грунтом даного водоймища до необхідної в'язкості і грудочки прикормки розкидаються на місці ловлі рукою.

 

Іноді хробаків можна замінити опаришем, якщо рибалка використовує його в якості насадки.

 

Підгодівля для ловлі лина

 

Лин - риба донна і ловиться, як правило, на ділянках з глибиною близько 2 м. Прикормка, що використовується при лові карасів, які тримаються на всіх рівнях водойми, для лина неефективна.

 

По-перше, кількість прикормки має бути більшою, як і об'єм баласту. По-друге, кулі з підгодівлею повинні охоплювати велику площу дна. По-третє, суміш не повинна давати «каламуті», а її головні складові - підсолоджена пшоняна каша, сир, шматочки макухи, нарубані хробаки.

 

Підгодівля для ловлі плотви

 

Плотва - риба, яка бродить по всій водоймі і в «вікна» заходить періодично. Один з рецептів прикормки для неї на 1кг суміші: панірувальні сухарі - 0,5 частини, крупа - 0,1 частини, пластівці геркулесу - 0,1 частини, висівки - 0,1 частини, кормовий мотиль - 0,1 частини, інші складові - мелена соняшникова макуха, кориця, ваніль, цукор, сіль. Ваніль і кориця застосовуються у вигляді столового порошку, всі складові перед риболовлею ретельно перемішуються з вологим грунтом з водойми до необхідної консистенції, так, щоб ком завбільшки з яблуко розбивався від удару об воду, але частково, оскільки плотва залежно від погоди може триматися на всіх рівнях .

Анатолій Журавльов


 

Каждому рыбаку, охотнику или туристу нужен надежный качественный фонарик. Такими свойствами обладают фонари TrustFire, купить которые можна в интернет-магазине vtemnote.com.ua. Выбирайте фонарик не спеша, опредилившись с его назначением и функциями, ведь в магазине представлено множество моделей для разных условий. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com