Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля річного карася на фідер
( 0 Votes )
Написав Олексій Хлудов Переглядів - 3605   
Понеділок, 29 липня 2013 09:29

Ловля річного карася на фідерУ багатьох річках водиться срібний карась. Там, де достатньо корму, він швидко росте і добре ловиться донними снастями. Найбільш ефективною донною снастю є фідер. При правильній подачі підгодовування карась збирається в точці ловлі досить швидко. За ранкову або вечірню зорьку, як правило, не становить особливих труднощів зловити 3-4 кг риби.


Умови і час ловлі


Клювання срібного карася на річках починається відразу після просвітління весняної води. На малопроточних водоймах активність його настає з прогріванням води до 13-15 градусів. На початку сезону, коли вода ще досить прохолодна, срібний карась може годуватися протягом усього дня, однак після того як вода нагріється до 18-20 градусів, він може перейти на ранкову, вечірню або нічну годівлю.
Однак корисно відзначити, що клювання крупного срібного карася нерідко спостерігається в саму спеку, коли, здавалося б, ніяка риба не повинна брати. Пов'язано це з виходом карася на мілководдя з швидкою течією при перегріві води.


Де шукати карася?


Срібний карась воліє триматися поблизу водоростей, де може знайти різний корм. Влітку, коли погода довго тримається в нормі, дрібні карасі часто ловляться на невеликих глибинах, а риба вагою більше півкілограма зазвичай мешкає на глибинах 3-4 і більше метрів. Проте вночі вони можуть виходити на підводні височини, що знаходяться далеко від берега, а також на прибережні мілини, де посилено годуються. Тому великого карася в погоже літо краще ловити ближче до ночі: як вранці, так і ввечері.


Карасі люблять ходити поблизу латаття, заростей уруті і рдесту, тому закидання фідером потрібно здійснювати так, щоб годівниця виявилася на ділянці чистої води, але поблизу водоростей. Крім того, напрямок закидання має бути таким, щоб при підмотуванні оснащення зуміло пройти трави, а в разі, коли риба сіла на гачок, щоб був коридор для її виважування. Крупний срібний карась часто непогано ловиться на прибережних руслових брівках поблизу осоки та латаття, для цього на нешироких річках закидання роблять до протилежного берега.


Вибір оснащення


Нагадаю, англійське донне вудилище має в наборі кілька змінних вершинок (кивків) різної жорсткості, які призначені для ловлі на слабкій, середній і швидкій течії. Слід пам'ятати, що м'яка вершинка на течії відразу зігнеться, і не буде реагувати на клювання як слід. Крім цього, ту чи іншу вершинку встановлюють на вудилище відповідно до ваги грузила або годівниці, а також відповідно до ваги риби. Змінні вершинки мають яскраве, частіше помаранчеве забарвлення.


Для нічної ловлі найзручніше використовувати вершинки-сигналізатори, що мають люмінесцентне забарвлення. При цьому, щоб розрізняти вершинки за ступенем гнучкості, вони можуть мати додаткове різнобарвне забарвлення.


Що стосується котушок, то необхідно брати ту, передавальне число якої відповідає умовам ловлі. Наприклад, на чистому дні з мінімальною течією при ловлі дрібного карася підійде котушка з невеликою швидкістю підмотки, але там, де є коряжник, водорості, кам'янисті гряди чи інші перешкоди, буде потрібно швидко підняти оснастку над грунтом на деякий рівень і вести її з певною швидкістю ( тоді вона не буде опускатися), а для цього потрібна швидка проводка. Для швидкісної підмотки необхідно мати котушку з передавальним числом не менше 6:1. Діаметр шпулі вибирається відповідно діаметру жилки. Для ловлі карася фідером в основному застосовуються жилки невеликого перерізу, тому відповідний діаметр шпулі буде 35-40 мм.


При підборі жилки враховуються характеристики вудилища і його вершинки. Для легкого і середнього фідера зазвичай використовують моножилку, оскільки вона має мінімальне тертя при проходженні через кільця вудилища і менш чутлива для риби. Для ловлі важкою фідерної снастю іноді доводиться використовувати плетені шнури, однак при виборі повідця все одно краще віддавати перевагу моножилці.


При правильному виборі вудилища і хорошої збалансованості всіх частин оснащення фідера досить мати запас жилки близько 80м діаметром від 0,14 до 0,25 мм. Природно, така широка градація величин залежить від різних причин і в першу чергу від об'єкта ловлі. Скажімо, ставкового карася вагою до 300 г, у якого часом буває дуже акуратне клювання, слід ловити на жилку мінімальної товщини, а річкового карася - максимальної. Слід враховувати також наявність водоростей на дні. Якщо вони є, то при ловлі з тонкою жилкою часто будуть обриви. Крім того, необхідно мати на увазі, що на швидкій течії товста жилка сильно видувається, що впливає на чутливість та чіткість підсічки.


Для ловлі срібного карася в прибережній зоні цілком досить легкого фідера. Для ловлі з далеким закиданням більше підійде середній фідер. Нагадаємо, що розрізняють три категорії фідерних годівниць: легкі, середні і важкі. Їм відповідають вудлища: «Light feeder» (довжина до 3-3,3 м), «Medium feeder" (довжина до 3,5 м) і "Big feeder» (довжина до 4 м). Великий фідер іноді розумно використовувати в початковій стадії ловлі на сильній течії, коли потрібна велика кількість корму. Це необхідно, щоб створити довгу кормову доріжку з легких і важких частинок. Після чого можна перейти на ловлю середнім або легким фідером.


Для ловлі фідером срібного карася можна використовувати як відкриті, так і закриті годівниці. При ловлі на течії потрібно використовувати плоскі годівниці, які надійно лягають на дно. Однак ранньою весною або в теплі осінні дні застосування рослинного корму не завжди бажано. Тоді ловлять з використанням годівниці, призначеної тільки для живого корму (мотиля, опариша). Ще існує спосіб ловлі з оснащенням що перекочується. 

Як при ловлі на течії, так і в малопроточній воді для середнього та важкого фідера можна використовувати тандем годівниць, одна з яких закрита для живого корму, а інша відкрита - для рослинного.


На тиховодді можливо використовувати не огружену свинцем годівницю, повільне занурення якої додатково приманює рибу, так як запах у воді тоді краще поширюється (це, звичайно, значною мірою залежить від складу і консистенції корму).


При виборі оснащення слід враховувати, що срібний карась, що мешкає в річці, більш сильний, ніж ставковий. Для ловлі великого срібного карася на течії краще взяти повідці діаметром 0,18-0,2 мм, а гачки № 5-7.


Зазвичай на кінці основної жилки прив'язують слабкий вертлюжок з карабінчиком для того, щоб можна було легко поміняти один тип оснащення на інший. У цьому іноді виникає необхідність при переході з місця на місце, де інша глибина, більш сильна або більш слабка течія. Так, для ловлі на сильній течії необхідно застосовувати більш довгі повідці і більш важку годівницю. Змінну оснастку зручно зберігати на мотовильці, на якому грузило фіксується канцелярською гумкою.


Вибір насадки для ловлі річного карася фідером


З насадок тваринного походження для ловлі карася фідерною снастю використовують червоного черв'яка (підлистник, гнойовий), опариша. Хороший результат дає бутерброд з одного-двох опаришів і гнойового хробака. З рослинних насадок карась віддає перевагу крутій кульці білого хліба, кульці тіста, розпареним зернам перловки, шматочку млинця, шматочку макарона. Часто в рослинні насадки додають ароматизатори та олії, характерні для ловлі коропових риб.


Перловку або пшеницю насаджують по дві-три (іноді чотири) штуки, щоб зерна повністю закривали гачок; опаришів на гачку має бути від 3 до 5 штук; хробаків - три-чотири, протикаючи кожного по два-три рази і ховаючи жало в одному з хвостиків.


Іноді для посилення запаху тваринної насадки в неї можна додати відповідний ароматизатор, згідно інструкції, що додається до продаваємого продукту. Особливо це стосується ловлі вночі або коли по дну йде каламутний потік. У продаж надходять ароматизатори із запахом гнойового хробака, опариша і деякі інші.


Чим заповнити годівницю фідера?


Хороші результати на течії для відкритої годівниці дає підгодовування, до складу якого входить 40% вареного пшона, 30% панірувальних сухарів, 10% меленого «Геркулеса» або дитячого толокна, 10% меленого (у шкірці) смаженого насіння або макухи, 10% обсмаженого і меленого насіння конопель. Іноді доречно, зменшивши кількість одного з компонентів, додати розварений горох. Ароматичні добавки, такі як ванілін, аніс, кмин, не завжди покращують результат ловлі, але іноді вони можуть грати вирішальну роль. Більш ефективним є додавання в підгодовування живих компонентів, таких як опариш, мотиль, іноді хробак. Їх кількість приблизно від 5 до 30%, залежно від в'язкості забитого в годівницю корму. Так, у більш густому підгодовуванні компонентів тваринного походження має бути більше, оскільки вони важко вимиваємі. Якщо підгодовування витрачається швидше, цей відсоток можна зменшити.


У період, коли срібний карась починає активно клювати, і відбуваються часті перезакиди досить важкою снастю, слід зменшити в'язкість підгодовування. Тоді в момент проходження годівниці на дно вона створює своєрідний шлейф, який веде до місця падіння годівниці. Для утримання карасиної зграї добре також, коли частина годівниці забита пухкою сумішшю, а частина густою. Якщо у вас під рукою тільки густа суміш, намагайтеся обліпити нею годівницю побільше, тоді частина корму, не пов'язана дротом, відпаде в момент опускання снасті на дно.


При використанні невеликих рамкових годівниць іноді виникає необхідність робити додаткову доставку підгодовування на ділянку ловлі за допомогою рогатки або катапульти.


Олексій Хлудов


 

Каждому опытному рыбаку известно что наличие лодки значительно разширяет возможности рыбалки. А если купить моторную лодку то рыбаку становятся доступными места очень отдаленные места, где пресинг на рыбу не такой сильный, а значит  ее там и больше и поймать ее легче. Большой выбор лодок есть в интернет-магазине aqua-storm.com в наличии которого всегда есть: килевые моторные лодки, надувные моторные лодки, лодки пвх и многое другое.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com