Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля щуки влітку на мертву рибку серед водяної рослинності
( 3 Votes )
Написав Пітер Бергер Переглядів - 4190   
Понеділок, 05 серпня 2013 09:14

Ловля щуки на мертву рибкуКоли влітку, рибалки приходять до водойми, щоб зловити щуку, часто їх зустрічає не надто приємний сюрприз. Водойма, в якій на початку сезону ефективно ловилася щука як на спінінг так і на жиця, тепер настільки заросла, що практично унеможливлює рибалку, рибалкам залишається звичайний відпочинок на природі.

 

Для спінінгістів існує вихід, можна спробувати спокусити хижака поверхневими приманками (наприклад попперами), а любителі інших методів ловлі риби практично безпорадні. Чи так це насправді?

 

Оскільки рослини не скрізь однаково покривають водойму, існує метод, який дозволяє ефективно ловити щуку. Це ловля на мертву рибку.

 

Переважна більшість рибалок не хочуть навіть дивитися на цю техніку ловлі хижої риби, але причина небажання завжди однакова - вони ніколи не пробували.

 

Перш за все, декілька слів про поведінку щуки влітку. Після нересту та інтенсивного жирування в травні насичені хижаки стають ледачими. Щука уже не ганяється за здобиччю. Вона воліє відступити в безпечне місце, яким зазвичай стають густі зарослі водної рослинності поблизу "вікна", і зачекати, поки сюди припливе зграя недосвічених мальків які ще не знають всіх загроз водного середовища. Таким чином щука без особливих зусиль може заповнити свій живіт. Власне в таке вікно і слід подати мертву рибку. Точність попадання у вікно не дуже важлива. Щука таку приманку точно знайде коли зголодніє. Перевага мертвої рибки над живцем в тому, що живець відразу після закидання обов'язково запутається за стебла рослин, і в такому вигляді він буде дуже підозрілим для хижака. Ловля щуки на мертву рибку найбільш ефективна у теплі, сонячні дні, коли щука полює під поверхнею.

 

Снасті, спорядження та техніка ловлі щуки на мертву рибку

 

Оскільки ловля буде проходити серед рослинності, необхідно використовувати міцне вудилище з тестом не менше 80 г і великими пропускними кільцями. Для цього методу ловлі відмінно підходять міцні карпові вудилища, що здатні витримувати значні перенавантаження. Я ловлю на Konger Albion Carp довжиною 3,6 м і дуже хвалю та обожнюю це вудилище. Однозначно рекомендую темний плетений шнур з розривним навантаженням не менше 15кг, на котушці відповідної якості. В принципі, я проти шнура, але в цьому випадку шнур добре показує себе серед рослинності: ріже її наче коса. Шнур також допомагає ефективному засіканню навіть на великій відстані. Добре змастити шнур спреєм для змащення нахлистових шнурів, в такому випадку він буде плавати на поверхні, а не падати у рослинність. Поплавок потрібний ковзаючий. Такі поплавки стійкі до зачепів. Рух поплавка по жилці обмежується гумовими стопорками.

 

При ловлі щуки на мертву рибку глибину завжди виставляю в три рази більшу від глибини водойми в місці ловлі. Це нічого, що недовантажений поплавок буде плавати на поверхні води. Його метою є показати, що щука зацікавилась приманкою. Коли він починає зникати під водою, відразу підсікаю. Я роблю це також з причин селекційних. Оскільки я використовую рибок довжиною як мінімум 15 сантиметрів, то коли таку приманку атакує щука і пропливає з нею кілька метрів до моменту підсікання, вона мусить мати її повністю в своїй пащі. Якщо ж щука не засіклася, на сто відсотків можна сказати, що це була дрібнота!

 

Мертву рибку озброюю одним трійником двома способами. Перший спосіб, коли хочу, щоб рибка лежала на рослинності, тоді я протягую металевий повідець через рот та зябра рибки на зовнішню сторону, потім за допомогою карабінчика причіпляю трійник розміром 4, 6 або 8, в залежності від характеру водойми і риби, а один з трьох наконечників трійника зачіпляю за тулуб рибки пробиваючи ним плавальний міхур.

 

Другий спосіб, коли хочу щоб приманка мордою була направлена до поверхні над рослинністю: тоді не проколюю плавального міхура, повідок прив'язую гумкою до хвоста рибки, а трійник чіпляю на висоті спинного плавника. Для збільшення плавучості приманки часто в рот кладу шматочок пінопласту або піни. Повідки у мене довжиною пів метра. Від коротших я відмовився, тому що траплялося, що щука під час атаки попадала своїми зубами на шнур.

 

При ловлі на відстані до 30 метрів від берега, тягарець, що додається до оснащення дуже малий. У принципі, це невелика оливка заблокована стопорком, завданням якої є повільне опускання рибки на дно. На мілких ділянках часто взагалі не використовую тягарця, тому що, достатньо проколу плавального міхура риби, щоб вона природно занурилася. Коли ловлю близько до берега або човна, основним тягарцем є сама приманка. Але коли потрібно закидувати далеко, або необхідно обловити підводні перешкоди (наприклад, затонулі дерева), я використовую тягарець на бічному повідку. Такий собі патерностер. Лежачу на рослинності рибку слід час від часу обережно порухати за допомогою вудилища. Часто буває, що після цього слідує негайна атака щуки.

 

Пітер Бергер

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com