Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Підгодівля для ситої риби
( 0 Votes )
Написав Анатолій Маілков Переглядів - 3199   
Понеділок, 05 серпня 2013 09:44

Підгодівля для ситої рибиПідгодівля - найважливіший тактичний прийом рибалки.


Правильно складена і потім приготована на водоймі прикормка вирішує два основні завдання: приманення риби певного виду до місця ловлі й активізація її клювання. При цьому одна її дія не повинна виключати іншої, навпаки, разом вони представляють із себе суму позитивного впливу на підводних мешканців при нейтральному ставленні до екології водойми або її конкретної ділянки.


Зрозуміло, що головним для будь-якого рибалки є постійне і вірне клювання тієї або іншої риби, бажано великої. Коли він з підгодівлею «догодив», якщо хочете - вгадав, то ця мета досягається, як би, сама собою: риба при нестачі природного корму поступово підтягується до місця виникнення достатньої кількості дармового «частування», щільність її тут росте, посилюється кормова конкуренція, що і викликає практично миттєве клювання, як тільки насадка на гачку потрапляє на підгодований «п'ятачок», де риба в даний момент азартно розшукує і поглинає їжу.


Коли клювання риби набуває стабільний вигляд, іншим найважливішим завданням рибалки стає підтримка його в активній фазі як можна довший час. Крім примусового анімування, пожвавлення, поведінки насадки на гачку за допомогою маніпулювання з оснащенням, що відомо як проводка, це більшою мірою вирішується все тією ж підгодівлею, але вже, тільки спеціальною технікою її подачі у воду.


Даний прийом називається «розкормлюванням» риби при підтримці її на «голодному пайку». Він полягає в тому, що рибалка, враховуючи реакцію риби, спостерігаючи за динамікою її поведінки, в процесі ловлі продовжує підгодовувати малими порціями і з певною частотою - інстинктивно риба активніше реагує на падаючі частинки корму, ніж на лежачі на дні, оскільки під час занурення вони в товщі води випромінюють коливання, добре чутні рибою, як би стають трохи «живими». Природно, і при такій техніці годування в місці ловлі поступово корм накопичується, що може у результаті призвести до перенасичення риби та до погіршення її клювання. І тут чимало залежить від поведінки самого рибалки - він повинен не «лінуватися», не робити великих перерв і активно працювати снастю, весь час виловлюючи «ситу» рибу, щоб на її місце могла встати «голодна».


Звичайно, наведена вище схема ловлі багато в чому ідеальна, вона характерна для ситуації, коли «інтереси» риби та рибалки значною мірою збігаються - риба добре їсть і клює, тому її важко перегодувати, навіть за наявності значних огріхів у діях рибалки. Однак реальну риболовлю ніяк не можна розглядати пбез зв'язку з поточним сезоном, з обстановкою в конкретній водоймі. І особливо важко ловля складається в ті літні тимчасові відрізки, коли в досить нагрітій воді різних водойм відбувається масовий розвиток як всілякої живності, так і рослинності, що надає рибі достаток природного корму - вона стає ситою і часто негативно реагує навіть на найкращу підгодівлю.


Тому клювання часто буває надзвичайно примхливим і непостійним, і тоді поліпшити його можливо, лише збільшивши концентрацію навіть ситої риби на гранично малій площі, таким чином посиливши тут кормову конкуренцію. Цього домагаються знову ж таки підгодівлею, але вже не за стандартною схемою. І тут можна дати кілька корисних рекомендацій.


Проте, в силу все тієї ж ситості риби, надлишковим і невмілим застосуванням підгодівлі риболовлю можна зіпсувати остаточно. Перш за все, небезпечно давати багато корму як би в «чистому» вигляді, тобто у вигляді каші, зерен злаків, макухи, харчових відходів або великих добавок до складу підгодівлі дрібного мотиля і опариша. У цьому випадку спостерігається лише короткий за часом сплеск активності риби, а потім клювання припиняється зовсім - риба спочатку прикормлюється, але дуже швидко перегодовується і перестає реагувати на самі апетитні насадки на гачку. Крім того, через якийсь час надлишки корму в теплій воді прокиснуть і стануть виділяти отруйні речовини, розганяючи все живе в окрузі - так, необдумано, невмілі рибалки «псують» багато зручних місць у водоймах.


Як показує відпрацьована в спортивному рибальстві практика приманення риби, найбільш ефективним у всяку пору року є застосування сумішевих складів на основі збалансованого за умовами ловлі набору компонентів. При цьому всі вони повинні бути ретельно подрібнені - дрібними частинками корму рибу за короткий час наситити навряд чи можливо, а «надлишки» все одно дістануться мальку, якого дуже багато, вони швидко ростуть і завжди голодні, а такий корм їм цілком «по зубах» .


Звичайно, підгодівля, що складається з дуже дрібних частинок, а то й зовсім розчинних у воді, розходиться і витрачається в точці ловлі вельми швидко, тому її бажано весь час заповнювати для утримання риби і підтримки у неї «апетиту» на високому рівні. Це передбачає порційне підгодовування, а ведеться воно протягом усього часу ловлі. Частота і величина порцій залежить головним чином від активності клювання: чим воно краще, тим частіше треба підкидати корм, але мінімально можливими за умовами риболовлі порціями, і навпаки, при погіршенні клювання слід або знизити кількість подаваного корму, або скорегувати склад підгодівлі, як правило, у бік її  «збіднення».


Справа в тому, що склад вихідної суміші, заготовленої у будинку, може виявитися або з надмірною «ситістю», або не даватиме потрібної в'язкості при замішуванні з водою - його на місці можна істотно змінити, додавши, наприклад, необхідну кількість баласту, тобто грунту з берега водойми, глини або річкового піску. Але остаточно відрегулювати процес підгодовування допоможуть спостереження рибалкою зміни частоти, активності та вірності клювань, підхід дрібноти або великої риби та інші не завжди явно помітні прояви поведінки підводних мешканців.


Анатолій Маілков


Від гачка до моторного човна - все, що потрібно для успішної риболовлі, Ви можете придбати в інтернет-магазині www.kapitan.ua. В магазині Kapitan.ua також великий вибір спорядження для туризму та інших видів активного відпочинку.

 



У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація






Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com