Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля окуня на поплавочну вудочку
( 1 Vote )
Написав Андрій Яншевский Переглядів - 3400   
Понеділок, 12 серпня 2013 14:46

Ловля окуня на поплавчанкуЗловити кілька окунів на хробака на звичайну поплавочну вудку вдається майже завжди, але для того щоб дійсно половити окунів ефективно і майже незалежно від погоди і пори року, потрібен інший підхід. Сьогодні ми зупинимося на ловлі, коли окунь з тих чи інших причин не збирається кидатися на хробака. 

Почну з того, що крім малька їжею окунів, в тому числі і досить великих, є черв'яки і личинки комах. Примітно те, що окунь проявляє активність в гонитві за здобиччю, адекватну розмірам і рухливості цієї здобичі. Тобто за великою приманкою у вигляді малька, блешні або віброхвоста окунь женеться швидко і активно, переслідуючи здобич на великій дистанції і з максимальною швидкістю. А от якщо кормом в даному випадку є дрібні личинки або ракоподібні, то окунь веде себе в гонитві навіть менш активно, ніж, наприклад, плотва. Тут є певна аналогія з ловлею взимку на безнасадочні мормишки.


Дуже часто, особливо влітку, окунь перестає реагувати на традиційного хробака, причому якщо хробак давно висить на гачку і нагадує ганчірку з обірваними краями. Такою наживкою таки можна зацікавити окуня, але тільки якщо робити штучну проводку. А ось останню наші рибалки досі або не поважають, або зовсім ігнорують.


Втім, окунь може відмовитися і від хробака, який жваво крутиться на гачку. Ймовірно, це пов'язано з незвичністю даної їжі в даний час. Взагалі, окунь нерідко стає дуже вибагливим, особливо щодо дрібних об'єктів харчування. Може, тому, що вони сезонної доступності. Подібно карасю, вчора окунь хапав гнойового хробака, а сьогодні подавай йому тільки п'явку.


Щоб уникнути нудних експериментів з підбором приманки, яка сьогодні подобається цій рибі, був відпрацьований досить універсальний метод ловлі окуня.


Окуня потрібно ловити як верхівку. Тобто у швидкому, але розміреному темпі, проявляючи максимум власної активності. Звичайно, підгодовування й приманки відрізняються, але об'єднує ловлю верхівки і окуня снасть і загальна техніка ловлі.


Насамперед про снасті. Як це не здасться дивним, але оптимальною є оснастка для ловлі верхівки. Тобто максимально тонка і легка конструкція, до складу якої входить поплавець з вантажопідйомністю від 0,3 до 0,7гр. У рідкісних випадках, на пристойній течії і глибині понад два метри, використовується поплавок на 1-1,5 гр. Поплавок огружають однієї дробинкою і підпаском. Розподіл огрузки зведено до мінімуму. По-перше, тому що огрузка мінімальна, а по-друге, тому що рідко застосовується проводка на падіння приманки. Якщо зачепів немає, а саме так і відбувається найчастіше, то використовувати повідець немає сенсу.


Повідець додатково крутить жилку, підвищує ймовірність захлестів через додаткового вузла. Вузол стикування повідця і основної жилки послаблює оснастку, крім того конструкційно повідець дещо обмежує свободу для зміни саме повідця, тобто відстані між гачком і підпаском. До того ж, використання окремого повідця зумовлює застосування більш міцної основної жилки. Як правило, основну жилку беруть дещо товстішу від повідця, що підвищує парусність оснащення та знижує її маневреність і керованість. Можна використовувати одну й ту ж жилку в якості основної і повідкової, якщо прив'язувати повідець спеціальним вузлом який завжди рветься з боку повідка.


Повинен акцентувати увагу на тому, що використання повідця має інші переваги, крім того що дозволяє зберегти оснащення при зачепі. Змінний повідець дозволяє швидко міняти гачки. Це важливо. Часто відбувається так, що спочатку вибраний гачок під мотиля потрібно замінити на гачок під пиявку або під хробака. Ще більш часто доводиться міняти гачок після кількох задівань об кам'янисте дно і навіть після упіймання декількох десятків окунів. Не дуже якісні гачки мають тенденцію втрачати гостроту жала навіть на рибі.


Якщо говорити про величину гачка, то я віддаю перевагу моделям «круглий загин» або «Кірбі» з розміром 20 і 18, оскільки найчастіше використовується мотиль. Навіть якщо використовую черв'яка або пиявку, то не ставлю гачки крупніше № 16. Ніколи не використовую гачки з короткою цівкою. Цікаво, що колір гачка іноді має значення, і тоді окунь віддає перевагу, як і взимку, гачкам золотистого кольору.


Перш ніж перейти до техніки, повинен відзначити одну тонкість в конструкції оснащення та огруження поплавка. Зміна приманки призводить до зміни балансу в легкому оснащенні, тому потрібно або трохи недогружати поплавок, або ділити підпасок на дві частини. Якщо підпасок з двох частин, то при зміні мотиля на хробака один грузик знімається з жилки. При зворотній заміні - повертається на місце. Нічого страшного в цьому немає, оскільки заміна наживки частіше двох-трьох разів за рибалку не потрібна. А якщо рибалити як годиться, тобто з підгодівлею з дрібного мотиля, то й вибору в наживці не буде.


Техніка ловлі дуже проста, оскільки дистанція зазвичай невелика і складає 3-7 метрів. Ловля ведеться над першій береговій бровці, біля краю прибережної рослинності. Іноді глибина в точці ловлі всього 20-30 см, що зумовлює необхідність маскування. Майже завжди потрібна повільна штучна проводка вздовж берега.


Ще потрібно зазначити, що нерідко клювання бувають настільки обережними, що їх видно тільки на дуже легкому оснащенні.


Що стосується підгодовування, то досить ста грамів дрібного «чистого», але намоченого у воді мотиля, який підкидається в точку ловлі дозами, які можна порівняти з зимовими. Тобто годувати потрібно часто, але дуже невеликими дозами.


Спробуйте, і буде досить одного разу зловити разів у десять більше окунів на відомому місці, як ви оціните тонкий, спортивний підхід.

Андрій Яншевский

 

Сьогодні знайти цікавий подарунок не так вже й просто як здається на перший погляд. Як підходить до діла, видається все у всіх є. Підкажемо Вам один оригінальний варіант  - зробіть пазли за власним дизайном. Наприклад використайте для цього якусь світлину зі знаменної події, чи з подорожі, чи з відпустки. Допоможе у цьому сервіс Друк на пазлах. Повірте, виходить оригінально і захоплююче. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com