Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля судака з човна в схил
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 3861   
Четвер, 22 серпня 2013 11:47

Ловля судака з човна схилЧи існує спосіб, за допомогою якого судаків вдається ловити одного за іншим? Звичайно, це ловля з човна в схил. Така техніка ловлі судака оформилася в Голландії, і з часом по всій Західній Європі стали ловити судака в схил. Поряд з уловистістью існує ще одна причина надзвичайної популярності, ловлі судака в схил. Простота - варто лише прив'язати до жилки приманку, наприклад віброхвіст на джиг-голівці, і можна ловити.Проте ловля судака в схил проста лише на перший погляд і тут, як і у будь-якому іншому методі риболовлі існують свої ньюанси та секрети, знання яких допомагає ловити судака більш успішно. Тому, хто бажає ловити в схил, необхідно засвоїти одне правило: слід тримати приманку поблизу дна, де зачаїлися судаки. Якщо ловити навмання і тримати приманку впівводи, не отримаєш ні єдиної покльовки. Виявивши багатообіцяюче місце, наприклад брівку, я ставлю човен так, щоб мати можливість повільно йти на електромоторі проти вітру, або течії і ретельно обловлювати цю точку. 

 

Я опускаю приманку біля борту човна, здаю жилку і чекаю, коли приманка досягне дна. Потім піднімаю її з дна двома-трьома короткими ривками поєднуючи піднімання вгору і вбік. При цьому вудилище переміщається з положення 10.00 в положення на 11.00. Після цього даю приманці зависнути на дві-чотири секунди і знову опускаю її на дно. Вудилище знову стає в положення 10.00. Важливо, щоб віброхвіст не падав безконтрольно. Слід завжди підтримувати контакт з приманкою, інакше велика ймовірність пропустити клювання.

 

Якщо на водоймі не абсолютний штиль, то після декількох рухів вгору-вниз приманка більше не торкається дна. Тоді я ставлю вудлище в положення на 9.00 годину і намагаюся знову встановити контакт з дном. Якщо і це не допомагає, значить, тут місце більш глибоке або приманку занадто далеко віднесло від човна. Тоді слід здати трохи жилки. Якщо ловлять із безінерційною котушкою, то відкривають дужку жилковкладача. Особисто мені це не подобається, тому я для ловлі в схил віддаю перевагу маленькій мультиплікаторній котушці. Котушка легка і оснащена перемикачем вільного ходу. Варто тільки натиснути на нього, як приманка вільно падає вниз. Коли віброхвіст опуститься на дно, знову починаю рух вгору і вниз.

 

Якщо приманка знаходиться далеко від човна вона може тягнутися по дну. Однак це не впливає негативно на успіх лову. Мені вдавалося і таким способом зловити багато хороших судаків. Коли багато років тому я починав практикувати ловлю в схил, було мало приманок, придатних для такої техніки. Сьогодні їх вибір величезний. Спеціально для ловлі в схил поставляється маса віброхвостів різноманітних забарвлень. Необов'язково мати повний асортимент приманок. Я ловлю в більшості ситуацій на вузькотілі шеди довжиною 12 см. Заглянувши в мою коробку з приманками, можна помітити, що в ній переважає силікон коричневих кольорів. Таке непоказне забарвлення силіконової приманки у воді імітує йоржа. А саме він у меню судаків стоїть на самому верху. Якщо вода через розмноження водоростей має зелений колір, я роблю ставку на шеди кольору шартрез.

 

Для ефективної ловлі й утримання контакту з приманкою потрібна як можна більш тонка жилка. Я намотую на котушку плетений шнур діаметром 0,08-0,1 мм, який майже не чинить опору течії і вітру. Природно, з таким шнуром виважування не повинно бути занадто жорстким, інакше не уникнути втрат риби і приманки. Обережному виважуванню сприяє і параболічний лад вудилища. При ловлі судака в схил у човні бажано мати ехолот, який допомагає знаходити уловисті місця. Адже якщо ловити там, де немає судака, доведеться відправитися додому ні з чим, незважаючи на оптимальну снасть і бездоганну проводку приманки.

Lusik

 

 -----

Для тех хто любит отдых в Карпатах будет полезным сервис гостиницы Карпат, где всегда можна найти атуальную информацию и забронировать места.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com