Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
За карпатською фореллю
( 1 Vote )
Написав Костянтин Васюта Переглядів - 3301   
Четвер, 05 вересня 2013 12:54

za karpatskoyu forellyuРиболовля на форелевих річках - справа фахівців. Зазвичай успіх супроводжує тих, хто добре знає водойму, уважно спостерігає за рибами і пристосовує свою техніку до їх поведінки. Райдужна форель по натурі бродяга, тому перш ніж зловити, її треба знайти. Наша розповідь - про річку Прут, оскільки тільки тут можна зловити форель дійсно гідного розміру.


Прут - не єдина річка в Івано-Франківській області, де водиться струмкова форель. Ця благородна плямиста риба є у Тисі і Ломниці , зустрічається в ряді малих річок, але кількість її там незначна, а розміри трофеїв часом настільки незначні, що назвати їх трофеями і язик не повертається.


Береги річки дуже живописні і малолюдні, інший раз за всю рибалку не зустрінеш жодної людини. Незаймані ліси захоплюють своєю красою і великою кількістю звірини. А що стосується форелі ... Найбільша, спіймана при мені моїм товаришем, потягнула на 2,7 кг. Тому, вирушаючи на карпатські річки, будьте готові до боротьби з сильним і великим суперником, тим більше що виважування відбувається не на великій річці або озері, де є можливість втомити рибу. Прут - річка зовсім неширока , в ній багато підводних перешкод, за які форель зможе пыти, і вся боротьба з сильною рибою проходить у вас на очах, що тільки додає гострих відчуттів.


СЕЗОННІ ОСОБЛИВОСТІ


Місця стоянки форелі в річці в залежності від пори року змінюються. Є зимові та літні ділянки ловлі . Все дуже просто: якщо взимку ця риба віддає перевагу більш глибоким місцям з повільною течією, то влітку, навпаки, її часто можна знайти на перекаті. І тільки до середини літа, коли річка здорово міліє, риба може повернутися на більш глибокі місця. Взимку форель найкраще клює під час затяжних відлиг, в теплі похмурі дні. Вода при цьому повинна бути не особливо каламутна. Після весняного водопілля, з просвітленням води, настає період високої активності форелі. Правда, в цей час у нас мало хто виїжджає на річки, оскільки інших варіантів цікавою весняної риболовлі маса.


Влітку кращий час для ловлі форелі - це ранкові та вечірні зорьки. Серед дня риба теж може проявляти активність, але це буває не завжди. У спекотне літо вода прогрівається дуже сильно, і вдень форель брати припиняє. Спіймати її можна тільки вночі, а якщо температура води перевалила за +18С , то виїзд на риболовлю краще взагалі відкласти.


Напрям вітру і його сила не роблять явного впливу на результати риболовлі , так як Прут протікає в лісі на горбистій місцевості і вітер там практично не відчувається. А ось хмарність або атмосферні опади можуть збільшити кількість клювань. Влітку кращими для ловлі форелі вважаються похмурі дні з теплими легенькими дощиками. У таку погоду риба може клювати протягом усього дня. Після сильних дощів , якщо вода в річці сильно піднімається і мутніє, клювання може не бути зовсім.


У літню спеку бувають дні винятків, коли форель начебто ловитися не повинна, але вона ловиться. Швидше за все, це пов'язано з черговим масовим виходом з води комах. Я неодноразово спостерігав, як риба всю ніч била по воді, збираючи з поверхні комах. У періоди активності форель часто переміщається по річці, тому, якщо ви зупинилися табором на березі, періодично перевіряйте одне і те ж місце - вона може підійти в будь-який момент.


Восени у форелі, як і у всіх лососевих, настає період нересту, і в цей час її краще залишити в спокої. Благо в осінню пору активізується багато видів риб, і шанувальники будь-якого способу ловлі в цей час року зможуть вибрати собі риболовлю за смаком.

 

ТАКТИКА ЛОВЛІ


Отже, ви на березі мальовничої карпатської річки. З якого ділянки починати ловити - вирішуйте самі. Краще, якщо на першу форелеву риболовлю ви поїдете разом з досвідченим рибалкою. Він зможе розповісти, в який бік рухатися і де закінчувати маршрут, щоб потім якомога швидше по короткому шляху повернутися до своєї машини. Це теж дуже важливо, так як після того, як ви пройдете з десяток кілометрів по важкопрохідному березі, зворотний шлях здасться дуже довгим і невеселим. Крім того, досвідчений товариш зможе показати вам типові місця стоянок форелі, продемонструє, як правильно закидати і вести приманку. Ну а якщо поруч не буде наставника, то, сподіваюся, мої рекомендації вам допоможуть.


Незважаючи на чисту і прозору воду, візуально виявити форель нелегко. Головне, щоб обережна риба не помітила вас раніше, ніж вашу приманку. Одяг повинен бути по можливості камуфляжний. Однак характер вашого пересування по річці не менш важливий. Йти треба якомога тихіше, без різких рухів і зайвого шуму. Вибираючи позицію для закидання, використовуйте для маскування всі наявні перешкоди : дерева, корчі, кущі .


Вгадати, де форель може чекати зустрічі з вашою блешнею, можна за особливостями течії річки і наявності перешкод. Про місця, які цікавлять нас в першу чергу, і піде мова. У кожному разі, приманку завжди слід проводити в максимально повільному темпі в нижніх або середніх шарах води; і тільки там, де такої можливості немає, можна застосовувати прискорену проводку ближче до поверхні. Закидати блешню треба у всіх напрямках. Буває, що форель частіше бере при закиданні вгору за течією. Не можна забувати і про закиди поперек течії, даючи блешні пройти по воді деяку відстань « на знос». Іноді непогані результати приносять закидання вниз за течією. У цьому випадку я рекомендую іноді, якщо дозволяє місце, просто потримати блешню у цікавих місцях без підмотки (обертання пелюстки забезпечує струмінь води). Розмір блешні залежить від активності форелі. Під час жору краще поставити пелюстку більшого номера - вона своїм шумом буде залучати рибу з більш дальньої відстані. Якщо ж форель менш активна, то клювання будуть більш вірогідні на меншу за розміром приманку.


Завжди треба звертати увагу на впавші дерева, що повністю або частково перегороджають річку. У цьому місці течія сповільнюється і, як правило, є поглиблення. Нижче перешкоди швидкість течії посилюється, утворюється так званий тягун. Форель часто вибирає такі місця для засідки. Тут клювання трапляються або під самим деревом, або на тягуні.


Риба може стояти і там, де гілки зростаючого на березі дерева занурені у воду. У такі місця, як правило, закинути дуже важко, і багато рибалок просто їх пропускають, боячись втратити дорогу блешню. Але раз багато хто пропускає такі ділянки, то і форель, що там стоїть, швидше за все, ніхто поки не впіймав. Якщо навислі над водою гілки не дозволяють виконати закид, можна спробувати обловити ділянку невеликим дрібно пірнаючим воблером, наприклад відмінно працюють на кам'янистих перекатах приманки YO - ZURI MINIMARU, MAMETAN і CHUM CRANK.


Плаваючий воблер треба закинути вище перешкоди і почекати, поки течія знесе його до куща, а потім почати проводку, при якій приманка заглибиться і буде йти під водою. Кінчик спінінга при проводці бажано нахилити якомога ближче до води - це допоможе уникнути небажаних зачепів жилки за надводні перешкоди. Ще раз нагадаю про користь поляризаційних окулярів: завжди краще візуально оцінити, наскільки глибоко розташовані підводні корчі, і прикинути приблизну траекторію руху воблера таким чином, щоб він не зустрівся з ними.


Не можна проходити мимо, не пославши блешню в бік окремо стоячого каміння, як підводного , так і надводного . За камінням утворюється зворотна течія, його буває добре видно - ось тут - то часто і стоять, як на відпочинку, форелі. Закиди треба виконати з таким розрахунком, щоб блешня, що зноситься течією, потрапила в « зворотню течію» точно за каменем. У такі місця постійно заносить корм.


Коли йдеш вздовж берега, часто стикаєшся з такою проблемою, як перехід через струмки що впадають в річку. У цих місцях, як правило, багно, і дуже важко пересуватися навіть в болотних чоботях, але якщо ви зможете підійти максимально близько до гирла струмка, треба ретельно обловити цю ділянку. Струмки часто виносять падаючих в них з дерев комах - улюблену їжу форелі, також потік вимиває з грунту корм, який може зацікавити рибу. Біля каламуті від струмка постійно крутиться мальок  чимало тут і жабенят, яких форель теж обожнює.


Завжди звертайте увагу на кордон швидкої і повільної води - в таких місцях форель зазвичай полює. Рибу, атакуючу блешню, як правило, можна помітити тільки в останній момент. Вона завжди з'являється несподівано, вилітаючи через підводні перешкоди подібно блискавці. Зацікавившись вашою приманкою форель спрямовується до неї, миттєво долаючи відстань у кілька метрів. Якщо у вас був вихід за блешнею або клювання, не поспішайте йти, спробуйте зацікавити рибу ще раз. Буває, форель неодноразово виходить за приманкою, а іноді вдруге її вже нічим не заманиш. Якщо на наступних закидах риба не виходить на ту ж блешню, спробуйте поміняти приманку на меншу, іншого кольору, іншої форми, спробуйте також воблер.


Але не завжди удачу приносить саме правильний підбір приманки. Одного разу у мого товариша трапився схід пристойної форелі, він почав підбирати потрібну наживку, намагаючись спровокувати повторну атаку. Кидків було зроблено чимало, багато перепробувано приманок, але - безрезультатно. Тут до горе- еспериментатора підійшов колега і зробив всього один закид в ту ж точку, але трохи під іншим кутом. Риба, швидше за все та ж сама, відразу схопила блешню і була успішно виведена. Цей випадок ми згадуємо на кожній рибалці.


Набагато складніше знайти форель у пониззі річки, в місцях, де річка впадає в більш велику водойму, наприклад в озеро. Тут наша героїня веде «розсіяний » спосіб життя, може зустрічатися на глибині, на поверхні і біля берега. Наявність ехолота легко вирішує цю проблему. Але якщо у вас немає цього корисного приладу, слід уважно поспостерігати за водою. Форель, особливо дрібна, часто шукає їжу на поверхні води і під час годівлі вистрибує, щоб схопити здобич. А в місцях з великою глибиною риба нерідко стоїть на відстані 30-60 см від берега. Тут укриттям, як правило, служать гілки дерев.


Я ловлю форель всього чотири роки, але вже встиг закохатися в цей вид рибної ловлі, і тепер щороку на тиждень вирушаю в Карпати, щоб насолодитися неперевершеною риболовлею.


Костянтин Васюта, по матеріалам stfond.ru


 Тем хто приезжает в Киев на один или несколько дней не обязательно обращаться в дорогостоящие гостинницы или отели. Лучшим выходом будет аренда квартиры посуточно в Киеве. Например посуточная аренда квартиры в Голосеевком районе вполне доступна по цене, а выгода и удобства налицо.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com