Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Донна ловля осіннього головня
( 0 Votes )
Написав Олексій Хлудов Переглядів - 2029   
Четвер, 10 жовтня 2013 16:17

Донна ловля осіннього головняВосени, коли вода в річці стає холодною, головень починає тяжіти до глибоких місць. У цей час його успішно можна ловити донкою.


Восени головень, зібравшись в зграю, може стояти в ямах, чекаючи корм, що зноситься сюди течією. На середніх річках глибина таких ям не повинна перевищувати 3-4 м;  якщо яма глибше, головень буде шукати кормові ділянки на перекаті, стоячи за підводними височинами, камінням, корчами. На початку вересня великі головні ще можуть триматися на тиховодді, що межує з швидкою водою. Такі ділянки можуть утворюватися нижче островів, біля країв мисів, біля мостів, гребель, повалених на воду дерев. Ранньою осінню на середніх за величиною річках головень так само, як і влітку, ще може дотримуватися берегових укриттів, тому ефективними бувають закиди під кущі протилежного берега, на ділянки поблизу трави і звалів.


Для ловлі цієї риби частіше застосовують або пікери, де використовується найпростіший монтаж типу патерностер, або фідери з відкритою або закритою годівницею. Для ловлі великого головня потрібні повідці з особливо міцної жилки, діаметром 0,2-0,23 мм, а діаметр основної жилки повинен бути на 0,02-0,03 мм більше. Вершинка вудилища переважно жорстка, а на ділянках з більш тихим плином - середньої жорсткості. Гачки використовують № 7-15 (з довгою цівкою для пучка черв'яків і з короткою - для грона опаришів і рослинних насадок).


Часто в осінні дні доводиться користуватися годівницею, призначеної тільки для живого корму - мотиля, опариша. Вона виглядає як закритий пластиковий пенал, з боків якого розташовані отвори для виходу мотиля, опариша або рухомого дрібного хробака.


При ловлі як на течії, так і в малопроточній воді можна використовувати тандем годівниць, одна з яких закрита - для живого корму, а інша відкрита - для рослинного. Для ловлі на тиховодді, де восени також може стояти головень, стане в нагоді неогружена свинцем годівниця, яка повинна тонути досить повільно. Іноді повільне її занурення додатково приманює рибу, так як при цьому запах корму краще поширюється у воді, але це залежить, звичайно, від складу і консистенції корму.


Коли головень клює не дуже активно, найзручніше ловити на 2-3 фідерних снасті, встановлених на спеціальні підставки. При ловлі головня на швидкій течії донки одна за одною слід закидати проти течії під кутом. При такій тактиці ловлі знесені течією снасті опиняться в найбільш зручних місцях (приблизно навпроти рибалки). Якщо течія дуже швидка, то краще закидати під кутом вниз за течією, тоді тиск потоку на жилку буде меншим.


Прикормка для осінньої ловлі головня


Для головня на початку осені, особливо в період сонячного бабиного літа, коли знову повертається тепло, можуть підходити різні прикормки. При ловлі на середній і швидкій течії з відкритою годівницею хороші результати дає підгодовування, до складу якого входить 40% пареного пшона, 30% - панірувальних сухарів, по 10% меленого «Геркулеса» або дитячого толокна, меленого (у шкірці) смаженого насіння або макухи і насіння конопель. Іноді доречно, зменшивши кількість одного з інгредієнтів, додати розпарений горох. Свою роль можуть зіграти ароматичні добавки - ванілін, аніс, кмин. Ефективним є додавання в підгодовування опариша, мотиля, хробаків - приблизно від 5 до 30 %, залежно від в'язкості прикормки. У більш густому підгодовуванні компонентів тваринного походження має бути більше, оскільки вони важко вимиваються, але якщо підгодовування витрачається швидко, їх кількість можна зменшити.


Якщо підійшла зграя білої риби, в якій тримається і дрібний головень, і риба клює активно, то доводиться часто перезакидувати досить важку снасть. У цьому випадку в'язкість підгодовування слід збільшити, щоб робити це рідше. Краще мати кілька ємностей з підгодівлею різного складу і консистенції. Нерідко ефект дає та годівниця, одна частина якої забита пухкою , а інша - густою сумішшю. Але якщо під рукою тільки густа суміш, то треба обліпити нею поверхню годівниці, тоді верхній шар відпаде в момент падіння оснащення до дна, що додатково приманить рибу.


Наживки для осінньої ловлі головня


Головень на різних річках може віддавати перевагу різним насадкам. Відомо, що на південних річках його навіть ловлять на вишню. У вересні доночники ще використовують перловку, пшеницю, горох, манку, які запарюють так, щоб вони надійно трималися на гачку, а також ловлять на опариша, хробаків (гнойових, земляних або підлистиків).


На більш тихих ділянках води при ловлі з короткими закидами можна використовувати корочку білого хліба з м'якоттю, попередньо її треба занурити в нерафіновану соняшникову олію. Добре, коли насадка входить до складу прикормки. Щоб не привертати багато дрібноти, насадка повинна бути великою. Зерна перловки або пшениці можна насаджувати по 2-3 шт., щоб вони повністю закрили гачок, опаришів на гачку має бути 3-5 шт., черв'яків - 3-4, середніх підлистників краще насаджувати купкою, протикаючи кожного по 2-3 рази і ховаючи жало в одному з хвостиків. В деяких річках вдається ловити головня на крихітний шматочок сала (краще два шматочки). Для цього його слід нарізати кубиками і насадити так, щоб жало гачка було заховано. Крім головня, на таку насадку ловляться великий срібний карась, лящ, велика плотва й інша риба. Іноді головень бере на бутерброд насадок, наприклад, хробака насаджують разом з розпареною пшеницею.


Олексій Хлудов

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com