В Криму біля Сімферополя жителі сіл потерпають від вовків: останнім часом вони все частіше нападають на худобу, але люди бояться, що будуть і людські жертви. На тварин скаржаться жителі Джанкойського, Бахчисарайського, Сімферопольського і Красноперекопського районів.
«У тому році в нашому селі скажений вовк напав на людей, на трьох осіб. Люди потім лежали в лікарні. Страшно», - розповідає місцева мешканки Єлизавета.
Про можливість виникнення такої ситуації попереджували природознавці, адже з прийняттям положення про охорону вовків популяція цих тварин стає фактично не конрольованою.
«Раджу в цих місцях носити з собою яку-небудь їжу, яка може відвернути увагу вовка. Важливо від нього не тікати і не повертатися спиною, - каже місцевий житель Микола. - А для захисту господарства можна вдень включити на потужних колонках запис виття вовків, щоб дати їм зрозуміти, що територія зайнята».
Також місцеві, щоб захиститися від хижаків, озброюються петардами - їх гучні вибухи відлякують вовків.
Деякі місцеві в вовків не вірять. «Тут просто паніку розвели. Я вовків не бачив», - каже Андрій, що часто приїжджає на дачу під Сімферополем. Це підтверджують і інші жителі Криму, а також організації що спеціалізуються на продажу земельних ділянок. Кажуть що попит на участки в Крыму навіть дещо зріс.
|