Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Тонкощі ловлі осіннього карася: місце ловлі, прикормка, наживка
( 10 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 8671   
Середа, 16 жовтня 2013 20:01
Ловля карася восениПерш ніж відправлятися на рибалку, потрібно чітко для себе визначити де у нас є шанси на успіх. А їх, у цей період, майже не буває на невеликих мілководних озерах і кар'єрах. Вода тут швидко остигає, і карась негайно заривається в мул на дні до майбутньої весни.
 
Втім, і рибу в таких водоймах важко назвати карасем. Зазвичай це недомірки, розміром з п'ятак. Нас же цікавить карась в 200-300 г і більше, виважуючи якого відчуваєш приємний опір і боротьбу.
 
Отже, куди ж їхати ?
 
У першу чергу це великі проточні озера з багатою водною рослинністю, де водиться не тільки карась, але і хижак, наприклад, щука, яка непогано "відбраковує" недомірків. Гарні для полювання за карасем і затоки тихих рівнинних річок, але сьогодні ми будемо говорити тільки про озера, оскільки ловля карася тут достатньо складна і тому необхідна певна майстерність і знання, щоб зловити карася. А, на мій погляд, що складне і вимагає певної завзятості, то завжди цікаве і захоплююче. З початком відмирання водної рослинності карасю вже нічого робити на мілководді. Тепер, щоб нагуляти більше жиру, йому потрібен тваринний корм, який поступово мігрує на глибину, оскільки мілководдя в нічні години швидко остигає.
 
Основу харчування карася восени складають дрібні молюски, різні хробаки, що живуть у грунті на глибинах у 3-4 м, і, звичайно, мотиль. Зрозуміло, потрібно враховувати погоду. Якщо порівняно тепло, то карась може годуватися на мілині. Швидше, навпаки - вже у вересні часто трапляються заморозки. Так що оптимальні глибини для ловлі карася у вересні -жовтні - 3-5 м.
 
Як і влітку, середній і великий карась рідко бере в день. Восени найкращі години для риболовлі - зі сходу сонця і годин до десяти ранку. А ввечері активізація клювання відбувається за годину - півтори до заходу сонця і до темряви. Проте бувають аномальні періоди, коли посеред дня карась розвиває небачену кормову активність. Досвідчені, спостережливі рибалки знають, що часто карась дуже непогано бере під час сильного короткого дощу і навіть снігопаду! І цьому є пояснення: задовго передчуваючи негоду, перепад тиску, майбутні заморозки, він посилено харчується, з тим щоб потім довго постити. Така поведінка карася особливо характерна для кінця літа і першої половини вересня. У жовтні ж він може годуватися вдень лише в теплу стійку погоду. Іноді карась підходить близько до навітряного берега, але тільки при хорошому прогріванні води у попередні дні. Однак восени такі погодні умови складаються рідко, так що будемо вважати це винятком.
 
Прикормка для ловлі карася восени
 
Прикормка - одна з найважливіших умов успішної риболовлі. З похолоданням карась харчується вкрай нерегулярно і вибірково. Підгодовувати його необхідно, але в дуже незначних кількостях. У складі підгодовування обов'язково повинні бути тваринні компоненти.
 
Наприклад:
 • мелене насіння соняшнику (смажені) 1/2 склянки;
 • сухарі пшеничні (мелені) - 1/2 склянки;
 • подрібнені дрібні черепашки - 1/2 склянки;
 • мотиль - 1/2 сірникової коробки ;
 • суха дафнія - 1/2 сірникової коробки;
 • ванілін з цукровим піском (ароматизатор) - на кінчику ножа ;
 • глина, пісок, вода - для формування кулі прикормки потрібної консистенції .

 

Головне в цій прикормці те, що вона не насичує рибу. Всі компоненти змішують з глиною, піском і водою так, щоб вийшла куля, яка б при ударі об воду не розбивалася, тобто була б досить щільною. На дні куля поступово руйнується. Самі ж харчові компоненти дуже дрібні, і карась збирає їх буквально по крупинці, що і дозволяє надовго утримувати його близько підгодованої ділянки. З усієї кількості прикормки готуємо 5-6 куль розміром з тенісний м'яч і на початок закидаємо одну - дві.

 
Якщо протягом півгодини клювань немає, то решту куль прикормки не використовуємо. Причина зазвичай одна - карась не годується, можливо, неправильно вибрано місце. Цей варіант підгодовування розрахований на порівняно хороший кльов, що, як правило, буває при стійкій, відносно теплій погоді.
 
Якщо ж холодно, то використовується інша, ще більш убога суміш:
 • подрібнена макуха - 50г;
 • подрібнені дрібні черепашки - 1/3 склянки;
 • суха дафнія - 1/2 сірникової коробки;
 • ванілін з цукром - на кінчику ножа;
 • глина, пісок, вода - для формування кулі прикормки потрібної консистенції.

 

У цьому складі і корму - то майже немає - один запах! Але в цьому-то і весь сенс: карась підходить до прикормки, крутиться біля нього і неминуче бере легкодоступну насадку. У холодній воді апетит у карася порівняно слабкий, причому він явно віддає перевагу тваринним кормам. Виходячи з цього використовуємо дрібного гнойового хробака, мотиля, опариша, личинку реп'яхової мухи. Добре працюють і їх комбінації. Наприклад, спочатку на гачок надягаємо опариша, а за ним дрібного гнойового хробака, так щоб жало було ретельно заховано, - вколовшись, карась негайно викидає насадку. Можливі й інші варіанти: опариш, потім мотиль і, нарешті черв'як або личинка реп'яхової молі і черв'як.
 
Sulik
 
----
 
Осень - лучшая пора для отдыха в Египте.  В этот период обычно не много отдыхающих, а следовательно цены значительно ниже. Еще одно преимущество - температура воздуха значительно комфортнее именно осенью. Горящие туры в Египет - отличная возможность хорошо отдохнуть за небольшие деньги.
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com