Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Тонкощі ловлі осіннього карася: снасть і оснащення
( 3 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 3726   
Середа, 16 жовтня 2013 20:40

Оснащення для ловлі карася восени

Клювання карася восени вкрай обережне, майже непомітне, що вимагає певних снастей. Якщо ловимо з берега, то знадобляться легке вудилище з вуглепластика, безінерційна котушка з жилкою діаметром 0,14-0,2 мм. Головне щоб можна було легко закинути оснастку на 20-30 м, з тим щоб дістатися до робочої глибини. Але найважливіший елемент всієї снасті - чутливий поплавець і його правильна огрузка. Я використовуються саморобні поплавки з бальзи або пінопласту наступної конструкції (мал. 1).

У чому переваги такого поплавця? Пустотілий кіль довжиною 4 см і діаметром 4 мм, в який впресовано свинцевий циліндрик з кілечком, надає поплавцю стійкість, цьому ж сприяє зміщений до низу центр ваги тіла (довжина 7 см) поплавка. Тонка пустотіла антена з зовнішнім діаметром 4 мм і довжиною 14 см мінімально парусить на вітрі. При правильній огрузці над водою піднімається тільки верхня частина антени (25 мм). Поплавок працює виключно на підйом. Але придатний він тільки в порівняно тиху, безвітряну погоду. Під час хвилі і особливо бічного вітру ловля карася сильно ускладнюється: по-перше, карась не любить рухомої насадки, по-друге, непросто підібрати поплавець при ледь помітній покльовці.

 

У моїй колекції близько сотні поплавців як саморобних так і фірмових, розрахованих на риболовлю у вітряну погоду: і з довгим тонким кілем, і з майже круглим тілом, і з короткою антеною, але жоден з них повною мірою не реєструє найтонше осіннє клювання карася.

 

Оснащення для ловлі карася восени

Адже щоб поплавець не тягло, доводиться обтяжувати грузило, а якраз цього великий карась не переносить, оскільки найчастіше бере на підйом. Відчувши опір, він негайно відмовляється від насадки. Клювання ж " на потоплення" в осінній період - велика рідкість. Я знаю безліч досвідчених карасятників, які при сильному вітрі змотують поплавкову вудку і переходять на ловлю квіверттипом зі змінним чутливим хлистиком і годівницею. Снасть непогана, але, по суті, це звичайна донна вудка, але більш чутлива.

 

Боковий вітер - велике зло, але і з поплавковою вудкою можна успішно при ньому рибалити, незважаючи на те, що чутливість снасті хоча і незначно, але знижується. Можливий наступний варіант огрузки (мал. 2).

 

Підпаском служить не дробинка, а згорнута трубочкою смужка свинцю. Ми стискаємо її плоскогубцями, тим самим надаючи плоску форму. За рахунок цього грузило менше тягне по грунту. Значно вище розташованегрузило - "оливка". Але його маси недостатньо, щоб утримувати поплавець у вертикальному положенні. За рахунок вітру і натягу жилки ковзний поплавець займає дещо похиле положення, а довга тонка антена максимально знижує парусність. Як тільки карась підніме підпасок поплавець негайно ляже. У цей момент і слід робити підсічку. Для визначення точки підгодовування дуже корисно знайти таку ділянку дна, на якій підпасок чіплявся б за нерівності грунту.

 

Зробити це дуже просто - достатньо виконати кілька пробних закидів. Можливий інший варіант огрузки, але він трохи грубший (мал. 3).

 

Оснащення для ловлі карася восениНа основну жилку ставиться ковзне грузило - "оливка", яке в змозі утримувати поплавець на місці. Клювання "на підйом" ми, звичайно, не побачимо, але якщо карась не відчує опору (тертя жилки в отворі грузила - "оливки" ), то антена сховається за водою. 

 

Довгий повідок і дрібна насадка збільшують імовірність того, що карась глибоко її заковтне.

 

Справа в тому, що восени, у холодній воді, карась навіть у тиху погоду так обережно бере насадку, що часто антена навіть надчутливого поплавця піднімається над водою міліметра на 2-3, і - все. Або, навпаки - притопить трохи поплавок. Таке клювання важко зпомітити. Так що при осінній ловлі карася кожна деталь оснастки повинна бути продуманою. Все важливо: невеликий гачок, насадка, правильна огрузка чутливого поплавця, відповідна до сезону прикормка. Іншими словами, дрібниць немає. Варто упустити, здавалося б, зовсім небагато - і підеш з водойми ні з чим.

 Lusik


 

Різноманітні тістечка, торти та інші солодощі не тільки улюблена страва і дорослих і дітей, але і справжні прикраси будь-якого святкового чи навіть буднього дня. Особливо важливі вони в визначні моменти, такі як весілля, день народження, корпоратив. Вам варто відвідати http://www.cafe-pouchkine.fr якщо Ви хочете справити гарне враження на гостей, або просто побалувати себе чи рідних справжніми кулінарними шедеврами.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com