Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Шлях коропа
( 1 Vote )
Написав Administrator Переглядів - 2773   
Понеділок, 21 жовтня 2013 19:50

Шлях коропаЩо таке рибальський пресинг?

Це жахливо важке питання, так як варіантів тлумачення цього терміна може бути величезна безліч, як прямих так і непрямих. Дозвольте мені пояснити свою думку. Короп, який ніколи не був спійманий, також схильний до впливу пресингу, так як може відчувати небезпеку у вигляді шуму на березі, незрозумілих предметів у воді і навіть у вигляді сигналів небезпеки переданих іншими особинами. Короп у своєму середовищі відчуває себе "як риба у воді" і знає всі самі затишні і віддалені куточки в своєму будинку. Деякі місця водойми він може відвідувати нерегулярно, але ви можете поставити ваш останній долар на те, що він моментально відчує недобре, якщо щось не зовсім так, як має бути.


Іншою крайністю рибальського пресингу є водойми з великою рибою, де ловлять кожен день на протязі всього року, а якщо і не ловлять, то просто спостерігають за нею. На більшості таких водойм, таких як озеро Йетелі Карп Парк, розміром в 20 акрів і з 20 великими коропами в ньому, короп прекрасно живе і неухильно зростає, регулярно об'їдаючись підгодовуванням. Такі водойми працюють більшу частину року і спеціально відвідуються карпятниками, які вивчають поведінку риби. Вони знають як короп пересувається. Вони знають, як і де короп харчується. Вони знають, де короп стоїть найчастіше. В цілому, вони знають все про коропа, а короп у свою чергу навчився пристосовуватися до них.


Добре відомий той факт, що риба, піддана пресингу, подібного тому, який спостерігається в Карп Парку, має звичку уникати "зловлення". Карп настільки звик до рибальських оснащень, що зіставлення їх з небезпекою дозволяє йому визначати яких предметів варто уникати, а які можна і спробувати "на зуб". У більшості випадків короп в цих водоймах славиться рисою підбирати будь-які частки підгодовування що попадаються йому на шляху, абсолютно уникаючи наживку на гачку. Рибалки називають цей феномен терміном "обчищати", фраза, яка відноситься до коропа, який "підчистив" все підгодовування не потривоживши при цьому сигналізатор.


Існує рибальське повір'я про те, що короп, який "обчистив" місце ловлі, зобов'язаний був спробувати і наживку - тобто виплюнув її, відчувши її незвичайну поведінку. Безліч разів спостерігаючи якхарчується короп, я не можу погодитися з цим. Так, бувають випадки, коли короп приходить в підгодовану область, пробує на смак бойл і випльовує його, але я вважаю, що в більшості випадків короп просто не торкається до наживки, прислухаючись до свого шостого чуття, що говорить що щось не зовсім правильно з цим, окремо взятим предметом на дні.


Але не тільки на тих водоймах, де постійно ловлять, відбувається "чистка". Я стикався з цим явищем навіть на менш "задавлених" озерах. Деякі з найбільш "важких" риб, з якими я стикався ніс до носа, були видом, який проживав у старих загублених замкових озерах. Це той тип водойм, де єдиним звуком, що доноситься до вас, пролітаючий у височині літак або працюючий вдалині трактор. Я знаю, це може звучати дивно, але особисто я вважаю, що короп в таких водоймах дуже добре розуміє якщо щось не так, як має бути, вже в ту секунду, коли ваша нога ступає на берег озера. Я був свідком паніки серед коропа, коли я тихенько обходив навколо озера досить далеко від води, залишаючись в повному подиві, що ж такого чорт забирай я зробив, що видало мою присутність?


Реакція коропа на присутність рибалки на березі часто настільки сильно залежить від природи водойми, що спроба пояснити термін "рибальський пресинг" стає практично неможливою в рамках обмеженого простору цієї статті. У деяких водоймах короп ніколи не стикається з великим числом рибалок, що полюють за ним, тому тиск, на який реагує риба, буде абсолютно відмінним від місць, де рибалки присутні щодня на протязі всього року. У водоймах, де щільність коропа дуже велика, короп більш охоче ризикує, чого б він ні в якому разі не став робити, якби міг просто отримувати безпечну їжу. Також ми повинні взяти до уваги, що не тільки водойма впливає на саме поняття пресингу, але і те, що кожна окрема особина коропа володіє власним характером, відмінним від інших побратимів. Кожен короп робить свій денний маршрут по іншому, і кожен по різному реагує на дії рибалок, залежно від характеру риби. У коропа є індивідуальність, а ця тема заслуговує окремої серйозної дискусії, оскільки надто легко навішувати ярлики ідентичності на всю рибу, але ж це абсолютно не відображає реальності відносно дійсного характеру коропа.


Наскільки розумний короп?


Чи розумний короп? Давайте перефразовуємо це питання. Чи є короп, часто витягуваний на берег, розумним, тому що знає наперед, що буде відпущений, після щільного обіду рибальськими наживками, чи він просто бовдур, бо дозволяє ловити себе так часто ? Дозвольте навести пару моїх думок на цей рахунок.


Як на мене, короп є дуже простим створінням, хоча я думаю є і серед них різні індивідуальності (так би мовити). Я знаю, що це може прозвучати незрозуміло, але поклавши руку на серце - як можуть бути два коропа ідентичними? Немає двох однакових псів і це відноситься до всіх живих створінь, таких як коти, корови і так далі. Вам достатньо поглянути на резервуар з рибою, щоб зрозуміти, що я маю на увазі, або засісти на дереві і поспостерігати за процесом годування коропа у водоймі. Ви чітко побачите різні індивідуальності між коропами. Деякі будуть вести себе агресивно, деякі смиренно. Деякі будуть триматися далеко від колективу, в той час як інші будуть тулитися до компанії весь час. Якщо ми подивимося за тими водоймами, де ми зазвичай ловимо рибу, то через якийсь час ми зможемо відрізнити "бовдурів" від обережних, "тих, що ловляться раз-у-рік"  в деяких випадках навіть "тих що ніколи ловилися" коропів. Чому ще вони можуть так сильно відрізнятися, якщо не з причини того, що володіють індивідуальністю?


Раніше я вважав, що всі коропи однакові. Вони люблять ту ж саму їжу, ловляться в той чи інший час, і так далі. Сьогодні, після багатьох років у карпфішінгу і прочитання незліченної кількості літератури, я дуже сильно змінив свою думку. Наприклад я знаю точно, що є коропи, які ніколи не візьмуть наживку. Деякі можуть сказати, що риба розумніша за нас, що звичайно теж може бути правдою (по відношенню до деяких з нас), але я вважаю, що нерозумно наділяти коропа великим розумом, ніж він насправді володіє (як вид). Я вважаю, що риба не обов'язково повинна бути розумною, але замість цього вона просто може не піддатися привабливості наживки. Очевидно, щось не сподобалося їй в інгредієнтах - запах ну або там ще що. Вигодувана на певному, або декількох, вигах їжі, короп може не володіти допитливим характером і бажанням її змінити або просто спробувати щось відмінне від того, до чого він звик.


Мені здається, що деякі коропи ловляться частіше, ніж інші, тому що вони дуже люблять якусь певну наживку, а не тому , що вони "бовдури". Можливо якийсь інгредієнт що входить до складу наживки стимулює їх більше ніж інших. Я знаю на 100 %, що можу приїхати на одне з моїх "старих" водойм і зловити кілька моїх улюблених коропів знову і знову, просто вибираючи ту наживку, яка підходить саме для них. Я не кажу, що їх можна зловити тільки на цю наживку, але вони, подібно іншим тваринам, реагують на деякі види їжі сильніше, ніж на інші. Багато водойм щороку проходять через так званий цикл бойлів, в основному у відповідності з останніми тенденціями. Цього року працює одна наживка, наступного інша. Може ці цикли і дають той ефект, що кожен рік ловиться інша риба? Якщо я думаю про себе, хоча знаю що не варто було б робити цього при обговоренні коропа, я знаю, що коли чую запах індійської їжі, у мене відразу пропадає апетит. Я просто ненавиджу її! Але дайте мені понюхати страви китайської кухні або торт, мій рот наповнюється слиною... Я впевнений, що теж саме відбувається і з коропом, і застосовувана наживка має колосальний вплив на те, яка саме риба частіше опинятиметься скоріше на березі в плині сезону.


Може бути й інше пояснення чому деякі особини ловляться частіше - тому, що деякі наживки розпізнаються, як більш поживні для них. Я знаю, що багато рибалок різко критикували бойли HNV (з високою харчовою цінністю) в минулому, але багато з них (і я в тому числі) потім прийшли до висновку необхідності використання високоякісних бойлів при ловлі на запресованих водоймах. Я не знаю, чому короп воліє наживки, які мають більш збалансовані властивості, але те що це так - вірно на всі сто. Як приклад, сьогодні ви не зможете постійно ловити великого коропа в Англії на "важких" водоймах, при використанні дешевих, високо атрактивних 50/ 50 бойлів з сої і манки. Ви без сумніву наловите дрібного коропа, але от уже протягом багатьох років доведено, що більша риба завзято клює на поживні бойли. Чому саме так, я точно не знаю, але відношу це до факту, що чим старше стає риба, тим краще вона розпізнає, що їй більш корисно. В цілому вона стає мудрішою. Молоді особини люблять жерти всяке сміття і не намагаються спробувати щось, що дійсно їм корисно, поки не підростуть. Ми теж любимо це, в основному тому, що одомашнені, але вчені довели, що дикі тварини мають набагато більш розвинені інстини, ніж люди.


Якщо я згадаю мою зимову рибалку, де інстинкт визначення наживки був більш помітний мені, на водоймах, де я ловив багато років, я згадую що деякі коропи були набагато більш сприйнятливі до застосовуваних мною бойлів. Безліч водойм бачили однакові наживки і тактики в перебігу зими - одиночні бойли вимочені в ароматизаторі, низькокалорійні бойли з рибного борошна і так далі - результатом чого були одні й ті ж знайомі "обличчя" спійманих коропів. Я згадую, що коли я приєднався до зимового синдикату в Бірч Гров, я в підсумку зловив одну або двох риб, що викликало рідкісний коментар "О, я ніколи раніше не бачив цей екземпляр спійманим взимку". У ті часи більшість рибалок використовували там модні зимові наживки і стратегії. Я ж прийшов з чимось абсолютно відмінним, з методами і наживками, яких не бачила дана водойма, і я переконаний, що моя величезна впертість принесла мені так мало риби, але зате набагато більшої і старішої, ніж всі інші.


Незважаючи на ці переконання, з іншого боку, якщо ми заглибимося в це інтригуюче питання я дійсно вірю, що сприйнятливість до впіймання у риби також визначається її внутрішніми рисами. Наприклад, не всі великі коропи ловляться щороку. Деякі не ловляться роками, що викликає нездорові чутки про їх загибель або навіть крадіжку з водойми. Я пам'ятаю той час, кілька років тому, коли в ставку Yorkshire's Motorway Pond, короп по імені Biggun довгий час не попадався на гачок. Я чув всі види чуток про його загибель, застрявання в корчах і так далі. Коротше, він був спійманий через певний час, серйозно набравши до 40 фунтів, що набагато перевищувало його кращу вагу в минулому. Я не думаю, що він обов'язково розумніший іншої риби в ставку, якщо б це було так, він ніколи б не попадався на гачок. Я вірю, що просто він був дещо менш агресивним у пошуках їжі, ніж інші коропи.


Є й риба що є прямою протилежністю Біггану. Мері, в минулому рекордсменка Британії серед дзеркальних коропів, була дуже легко ловимою у свої кращі роки. Врайсбері, де вона хлюпала, булло однією з найбільш родючих коропових водойм в окрузі, але вона обожнювала рибальські наживки. Деякі скажуть, що вона розстовстіла на них, але я не думаю, що це головне. Риба набрала майже 12 фунтів за 4-5 років, між етепами її піймання у свої ранні роки, а це був час, коли дуже мало наживок було закинуто в це водоймище. Як на мене, Мері була просто ненажерливим і самовпевненим коропом. Я знаю, так як ловив на цій водоймі коли вона була ще жива, що вона любила прогулюватися навколо озера з кінця в кінець. Тільки що вона була тут, і вже вона в іншому місці. Можливо той факт, що вона так багато рухалася змушував її харчуватися частіше. Я не знаю, я тільки міркую. В одному я впевнений на 100 відсотків - вона була дуже самовпевненою рибою, бо коли ви бачили її, вона ніколи не кидалася втікати, подібно іншим коропам в озері. Навпаки, вона плавно ковзала вдалину, поки ви не втрачали її з виду.

 

Незважаючи на те, що я вірю в наявність індивідуальностей серед коропів, я не думаю, що вона формувалася під впливом оснащень, а швидше за все наживок. Як я вже говорив, короп - дуже просте створіння. Я думаю будь-який предмет, який здасться йому їжею буде приманювтаи його. Тому для мене наживка є найбільш важливим аспектом рибальського озброєння, після визначення відповідного місця. Якщо коропа нічого не приваблює, він не буде це коштувати. Багато не погодяться зі мною, але як на мене оснащення повинно бути лише в стані засікти і виважити рибу. Саме так, чим більше оснастка і наживка розділені, тим більше я впевнений в успісі. Хороший бойл і продумана стратегія того, як його застосувати, може дати вам коропа на 10 кг скоріше, ніж будь-яка комерційна оснастка. Деякі коропи можуть лякатися оснащень. Я бачив їх, дуже манірних, у багатьох водоймах. Невеликий підйом індикатора або подьоргування вершинки вудилища в результаті давали мені коропа так багато разів, що я збився з рахунку. З іншого боку я не впевнений, що коли короп годується, включивши свій "охоронний пристрій", ми можемо довести своє оснащення до стану, здатного дати в результаті нормальний "паровоз". Ми можемо гратися з довжиною волоса і повідця, так само як і з формою гачка і так далі, іноді отримуючи якісь переваги від змін, але це не те, що я хочу сказати. Я кажу про момент, коли ми вже виснажили наші ресурси і ми використовуємо оснастку в якій впевнені на 100%. Я вважаю за краще думати, що якщо короп не хоче співпрацювати, ми нічого не зможемо досягти за допомогою оснащення, для поліпшення ситуації. Іноді ми можемо зловити обережного коропа якщо достатньо швидко підскочити до вудилища, але на мене єдиним, що ми можемо зробити в такій ситуації, це сидіти і чекати, в очікуванні приходу Месії.


Насправді, кращим буде просто спробувати скоротити цей період. Добре продумана стратегія підгодовування є найкращим способом цього домогтися. Примусьте рибу хотіти ваше підгодовування настільки, щоб вона втратила обережність. Побудуйте її впевненість у наживкці і в місці в якому ви її застосовуєте. Навіть цього не завжди може бути достатньо, так як я насправді вірю в інтуїцію коропа, особливо того що живе в запресованій водоймі, здатну підказати йому що щось не в порядку. Це саме той час, коли ви можете стати свідком "підчищення" підгодовування без найменшого натяку на те що відбувається до тих пір поки це не відбудеться. Може вібрація повітря передається по жилці, а може повідець настовбурчується і підіймає наживку як великий палець. Що б не було причиною, риба відчуває неправильність і це змушує її поводитися дуже обережно з тим що вона підбирає або тим, що збирається підібрати. Такі періоди є дуже важкими для риболовлі.


З протилежного сторони, і щоб дійсно спростувати все, що я вже сказав до цього, бувають періоди, коли короп поводиться абсолютно неприродно і ви не можете зрозуміти чому він це робить. Це одна з дивних сторін риболовлі. Неначе спрацьовує якийсь перемикач і риба, яка тільки що глузувала з вашого оснащенням і наживки, починає раптом ловиться, буквально сама накидаючись на гачок і роблячи її ловлю настільки легкою, що ви не можете зрозуміти, чому ж так важко її ловити в інший час. Причин може бути мільйон, таких як різке скорочення природних харчових ресурсів або зміна погоди. Так само є шанс, що риба "нездорова" в ці моменти, можливо коли старість або якісь хвороби беруть гору. І хоча риба досить швидко оговтується і зариває ці "віконця сприятливих можливостей", у разі тривалої зміни характеру поведінки коропа, я можу допустити, що це може бути ознакою нещастя, що насувається. Я розмовляв з великим карпятником Стівом Алкотом, після того, як померла колишня рекордсменка Британії, Мері. Він розповів мені, що щось явно відбулося з ним / нею перед її смертю. Він бачив її у кількох закоряженних ділянках водойми, що справді було ненормально. Інший приклад -  короп з Озера Орхидей, який дозволяв себе ловити максимум кілька разів у році. Коли з ним щось сталося, в останній рік його життя, він побував на березі не менше дюжини разів на протязі дванадцяти місяців.

Невловимі коропи

 

Тут, в Англії, ми знаємо яка риба ловиться більш регулярно, ніж інша, на певній водоймі. Це природно, маючи стільки рибалок, які фіксують все, що відбувається. Також у нас є водойми, де можна легко відстежувати пересування риби лише спостерігаючи за нею. Якби водойми в Англії були побільші, і рибалки не могли б спостерігати за рибою, що пропливає у них перед очима, у мене немає сумніву, що тема невловимого коропа була б набагато більш актуальна.

 

Протягом років, рибалки розповідали про водойми, в яких живе короп що не харчується рибальським підгодовуванням, навіть на водоймах, де щільність коропа настільки велика, що рибі реально потрібне додаткове підживлення щоб вести нормальний і здоровий спосіб життя. Можливо найбільш відомим спостереженням неспійманих гігантів були ранні роки клубу Carp Catchers, коли Дік Вокер написав, що можливо гігантський короп живе у ставку Редміре. Була навіть зроблена фотографія кита, який наполегливо уникав упіймання. Пізніше, кілька відомих рибалок бачили подібних невловимих коропів у таких водоймах як Врейсбері, де мова йшла про коропа по імені Уодл, який по видимому був навіть більше Мері.

 

Невловимі коропи існують не тільки тому, що рибалки люблять помріяти про їх існування, але тому, що вони реально існують і є величезна кількість прикладів їх існування і того, що вони обманюють навіть найкращих карпятників у світі. Візьміть наприклад легендарні ставки Лонгфілд, водойма, яка була дуже, дуже запресована в кінці 70-их початку 80-их. На ній ловили кілька провідних карпятників тих років, дуже досвідчених і наполегливих рибалок, які знали як обвести навколо пальця самого примхливого і обережного коропа. Це була дуже маленька водойма, площею всього в 20 акрів, але вона була дуже багатою природною їжею і тому дуже важкою для рибалок. Кожен день на протязі року там знаходилося близько 20 рибалок. Кожен, що зловив рибу там, був дуже щасливий, та постійні відвідувачі вважали, що вони знають кожного коропа в озері. Так було до тих пір, поки воду у водоймі НЕ спустили для виїмки всієї риби, коли розвідник закрився. Неймовірно, але вони виявили як мінімум пів дюжини коропів вагою близько 30 фунтів (13 + кг), які ніколи не були спіймані!

 

Тема невловимого коропа найкраще передає особистісний аспект цієї риби, який я намагався донести до вас. Є тільки одна річ, яка є перевагою для нас в Англії - це те, що ми можемо говорити зі знанням справи про коропову ловлю. У нас є багаторічні спостереження за хитрими коропами, що втікають з нашою наживкою або очищують підгодоване місце і залишають нашу наживку в гордій самоті на дні. Також у нас є неспростовні докази присутності невловимих коропів навіть на самих запресованих водоймах.

 

Короп є разючою прісноводної рибою, і жодна інша риба не може зрівнятися з ним у привабливості для спортивної риболовлі. Все, про що я говорю засноване на вірі в те, що короп це дика істота з дикими інстинктами. Кожен з них відрізняється від інших і кожен має індивідуальність, яка виробляється середовищем проживання в такій же мірі, як і його власним характером. Ставтеся до нього як до дурного створіння і він відплатить вам тією ж монетою. Ставтеся до нього з повагою і обережністю і він буде радий вчинити так само.

Саймон Кроу і Роб Хьюз, по матеріалам israfish.com


 

Каждому нормальному челевоку хочется путешевствовать, узнавать мир, посещять интересные места. На сайте allcruises.in.ua Вы увидите множество разных предложений, узнаете цены на круизы, подберете себе подходящий вариант. Кроме того, здесь много полезных советов  и Вы всегда сможете получить професиональную консультацию  по выбору круиза.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com