Суперечки з приводу того чи потрібне полювання, та взагалі, мисливство як таке, тривають чи не віками. Зрозуміло, що у кожної з сторін є безліч доказів у свою користь. Але пересічній людині, не мисливцю, легше прийняти сторону захисників тварин, головним аргументом яких є те, що полювання призводить до знищення популяцій тварин. І всі докази і спростування, що тварини зникають не через мисливців, а через браконьєрів, і, що в країнах, де мисливство розвинене на високому рівні, тварин та їх різновидів набагато більше, йдуть нанівець. Протилежне доказують вчені Австралії.
Багато видів австралійських тварин зникли через те, що на них перестали полювати, з'ясували вони, дослідження яких опубліковане в науковому журналі Proceedings of the Royal Society B.
До такого висновку австралійські науковці прийшли, вивчивши чисельність популяцій варанів в тих районах країни, де на рептилій і раніше полюють аборигени і там, де на них ніхто не полює.
На подив учених з'ясувалося, що в першому випадку популяція варанів була в два рази більше, ніж у тих місцях, де тваринам , по ідеї, ніщо не заважало жити і розмножуватися.
Дослідники вважають, що на континенті склалася особлива екосистема, частиною якої стали і аборигени, які протягом кількох століть полювали на представників австралійської фауни.
У той же час заборона на полювання на ряд тварин на початку XX століття і є тим чинником , що призвів до повного знищення їх популяцій, вважають вчені .
На їх думку, подібна закономірність, цілком може бути характерна і для інших континентів і тварин.
|