Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Де ловити окуня восени
( 2 Votes )
Написав via e-mail Переглядів - 1791   
Понеділок, 28 жовтня 2013 18:20

Де ловити окуня осіннюХочу загострити увагу на тому, що мова йде не про якийсь універсальний рецепт суперуспішної ловлі окуня восени, насамперед тому, що такого рецепту не існує в природі. Будь-яка місцевість - це як книга, уважно прочитана чи ні. Словом, я розповім про деякі свої спостереження щодо поведінки окуня восени, та техніку і тактику його ловлі. Сподіваюся, це допоможе швидше розібратися на новій місцевості.

 

Більшість, напевно, помічали, що окуня більше в середніх і нижніх частинах водойм. Також він тримається біля зарослих кущами берегів, близько всіляких споруд - мостів і гребель, в руслах. А вже якщо закоряжене плесо межує з пристойною глибиною, то геть сумніви, в цьому місці живе «смугастий». Середні та нижні ділянки окунь вибирає не просто так. Дані місця найбільш глибоководні і, відповідно, багаті киснем. Верхів'я ж, навпаки, мілководні, і до середини літа практично повністю заростають. Це вкрай негативно позначається на кисневому складі, до чого окунь ставиться вкрай відчутно. Також негативно на активності окуня позначається висока температура води. Але, на щастя для окуня, в осінній час ці проблеми відпадають. Кисневий баланс поліпшується, вода охолоджується і світлішає, окунь почуває себе чудово, і вже не пропустить пливучу повз жертву, зараз він - злісний хижак. І варто лише маленькому «полосатику» зазіватися, як він виявиться в пащі старшого товариша.

 

Отже, наживки - зараз оптимальні, по-перше, обертальні блешні MEPPS AGLIA № № 1-2, потім - міні - джиг, воблери з невеликим заглибленням і поппери. На першому місці «оберталки» , тому що вони універсальні. У випадках необхідності блешню можна провести в різних шарах води - біля дна або над травою. З джигом тут важче. Як правило, подібна картина спостерігається не скрізь, але декількох прикладів вже достатньо, щоб відсунути джиг на другорядний план: як правило, наші водойми - це затоплені ділянки колишніх житлових зон або лісу, з корчами, пнями, гілками. Воблер - найкраще маленького розміру: це відразу зменшить кількість порожніх клювань.

 

Наприкінці осіннього періоду, готуючись до зими, окунь збирається у великі зграї. Відразу після цього він йде до місць зимових стоянок. Але, як правило, перед тим хижак починає велике полювання. У пізньої осені є основний плюс - саме тоді можна натрапити на окуня такого розміру, про який і не підозрювали щодо тутешніх місць.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com