Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Фідерні годівнички (частина 1)
( 0 Votes )
Написав Mark Переглядів - 2146   
Вівторок, 29 жовтня 2013 17:28

Фідерні годівничкиГоловні вимоги дофідерної годівниці - якісна сітка, надійне кріплення вантажу, наявність вбудованого вертлюжка для кріплення до жилки. На жаль, годівниць знадобиться досить багато, якщо ви не прихильник ловлі в одному-єдиному місці. Та й у цьому випадку в різний час розкид може досягати 20 і більше грам. Пам'ятайте, годівниці - витратний матеріал. Для початку діапазону між сусідніми вагами в 10 грам цілком вистачить.


Найбільше число питань викликає у новачків наступна тема - якими годівницями оснастити англійську донну вудку (фідер). Використовувані на практиці годівниці можна умовно розділити на типи за способом кріплення до оснащення і за конструктивними особливостями. Перші можуть бути ковзаючими, виносними на окремому повідці і кінцевими. Другі - відкритими, напівзакритими і закритими. Ще годівниці можуть бути легкими і підвантаженими свинцем. Ну, і, природно, вони розрізняються за об'ємом - від столової ложки для легкої снасті до таких що вміщають близько півкілограма підгодовування для суперважковаговиків.

Для початку зупинимося на найбільш поширених годівницях. Відкриті годівниці застосовують в основному при ловлі в стоячій воді. Вони являють собою відкритий з двох торців пластиковий або сітчастий циліндр з повідцем для кріплення до основної жилки. Їх використовують як ковзаючі, стаціонарні і кінцеві елементи снасті, причому в останньому випадку зазвичай застосовують підвантажені свинцевою пластинкою варіанти. Наповнюють ці годівниці пухкими підгодовуваннями, не дуже сильно ущільнюючи їх при набиванні.

Напівзакриті фідерні годівниці застосовують для ловлі на течії. Зазвичай їх підвантажують свинцем, щоб вони виконували ще й роль грузила, що утримує снасть від зносу течією. Найчастіше їх застосовують як ковзаючі або кінцеві елементи снасті.

Закриті годівниці здебільшого використовують для доставки на дно живого корму - дрібного мотиля, опариша, черв'яків. Наповнювати годівницю такою підгодівлею необхідно безпосередньо перед закидуванням, інакше спритні опариші встигнуть вибратися з неї.

Окремо стоять годівниці - спіралі. Це - ковзаючі елементи оснащення, однаково придатні для використання як в стоячій воді, так і при ловлі на течії. Характеризуються простотою кріплення до жилки, але і підвищеною частотою захлистів повідків, тому для них треба застосовувати спеціальні схеми оснащення, що виключають цей дефект.

Годівниці можуть виготовлятися з дроту, сітки металевої та пластикової, листового пластику. Металеві, як правило, більш міцні, але коштують дорожче. Купуючи металеву годівницю, виготовлену пайкою з дроту, слід звернути увагу на якість і міцність з'єднання, неякісні годівниці такого типу швидко виходять з ладу, розриваючись на місці пайки. У цьому сенсі конструкції з металевого листа з просічкою кращі.

Годівниці бувають звичайні і підвантажені, чим більше обвантаження, тим на більш сильній течії її можна використовувати, тим далі закид. Однак слід враховувати, що важка годівниця, при приводнені, наробить багато шуму і при невеликій глибині в місці ловлі може навіть стати причиною припинення клювання. У цьому випадку буде виправдано застосування більш легкої годівниці, а наявність течії може зажадати спеціальної її форми або конструкції, що перешкоджає знесенню. При великій глибині вага годівниці вже не гратиме такої ролі. Навпаки, важка годівниця швидше доставить все оснащення на глибину, розгубивши по дорозі менше підгодовування. Є, до речі, непоганий, але трудомісткий спосіб ловлі на течії з годівницею, при якому вага її вибирається такою, щоб насадка ледве-ледве утримувалася на місці. При клюванні вся оснастка миттєво зрушується з місця течією, і риба під вагою годівниці засічеться сама. Цей спосіб, однак, потребує просто віртуозного вміння налаштування снасті. Отже, загальне правило вибору ваги таке: використовувати годівниці настільки легкі, щоб тільки закинути на потрібну відстань і утримати насадку в місці ловлі, і настільки важкі, скільки Вам дозволить риба (щоб не лякалась). Ще слід пам'ятати про те, що вудилища розраховані на певну вагу, що закидається, і перевищувати її не можна. Вибираючи вагу годівниці, треба враховувати ще й вагу підгодовування, що її заповнює. Цілком імовірно, що підгружена годівниця, наповнена вологим важким підгодовуванням, може стати лебединою піснею вашого улюбленого пікера чи фідера, причому в самий розпал клювання ! Тому використовуючи не полінуйтеся хоч раз зважити свої годівниці в "заправленому" вигляді.

По виду годівниці можуть ділитися на відкриті та закриті. При ловлі в стоячій воді годівниці відкритого типу після закидання, як правило, необхідно спустошити досить різким посмикуванням вершинки вудилища, потім підмотати жилку на таку відстань, щоб гачок з насадкою опинився в центрі висипаємого підгодовування. Часом гачок з насадкою може поміщатися всередину годівниці з підгодівлею. В цьому випадку, при ловлі на течії, підгодовування вимивається водою, і насадка автоматично опиняється в шлейфі з підгодовування.

Існують також і плаваючі годівниці - поплавці для підгодовування в товщі води або біля поверхні, але це вже не відноситься до донної ловлі.

Те, чим заповнюється годівниця, теж робить істотний вплив на її конструкцію і форму. Наприклад, годівниця для опаришів зовсім інша, ніж для меленого підгодовування, або, припустимо, для в'язкої каші.

І останнє, ціна. Скільки має коштувати годівниця? Звичайно, кожен вирішує для себе, за можливостями, але платити кілька у.о.  за загалом-то витратний матеріал, думаю, не варто. За одну рибалку в "важкому" місці цілком можна відірвати до п'яти-семи і навіть більше годівниць, тому їх ціна не повинна бути високою. Ось тут-то і відкривається широке поле діяльності для люблячих майструвати!

Mark

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com