Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Фідерні годівнички (частина 2)
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 2534   
Вівторок, 29 жовтня 2013 18:09

Відкриті фідерні годівниціВ продовження нашої розмови про фідерні годівниці, розглянемо деякі найбільш поширені види годівниць.

 

Open-end feeder - відкрита фідерна годівниця

 

Найбільш універсальний і поширений тип годівниці, її обов'язково варто мати у своєму арсеналі і досвідченому і починаючому рибалці. Можна навіть сказати, стандарт де - факто для фідера. Розрахована, зазвичай, на закид середньої дальності. Як правило, всі годівниці підвантажені.

 

Застосування - стояча вода і течія. Бувають круглого трьох -, і чотирикутного перетину. Кутові годівниці краще тримають дно, і тому можуть застосовуватися при більш сильній течії, ніж круглі.

 

Наповнення - стандартне підгодовування, можна з додаванням живих складових (опариш, мотиль, дрібні черв'яки). Підгодовування повинне бути досить розсипчастим, щоб на дні вільно висипатися, тому застосування усіляких розварених каш небажано. У цей же час підгодовування повинно бути досить щільним, щоб не випадати при закиданні. Для цієї годівниці для досягнення потрібної консистенції підгодовування зазвичай зволожують трохи менше, ніж при ловлі поплавковою вудкою.

 

Rocket cage feeder - годівниця - кліткфідерна годівниця ракетаа "Ракета"

 

Робляться виключно підвантажені, причому вага підвантаження зазвичай достатньо велика. За рахунок розташування вантажу перед кліткою має непогані аеродинамічні якості і тому рекомендується для далекого закидання.

 

Застосування - частіше в стоячій воді, наприклад, при ловлі обережного ляща на озерах, що стоїть на великій віддалі від берега, але може використовуватися і на течії. Наповнення - теж, що і у відкритій годівниці.

 

Закриті фідерні годівниціBlockend feeder - закрита годівниця

 

Класична "англійська " годівниця. Застосування - стояча вода і невелика течія. Бувають круглого, квадратного і овального перетину, підвантажені і не підвантажені. Овальні та підвантажені годівниці краще тримають дно, і тому можуть застосовуватися при більш сильній течії.

 

Наповнення - опариш, черв'яки. Наповнюється безпосередньо перед закидом, щоб живе підгодовування не розбіглося. На дні черв'яки або опариші будуть поступово виповзати через отвори в стінках, приманюючи рибу. Зазвичай робляться з пластика і через свою легкість не дозволять робити дальній кидок, зате вона ідеальна для делікатноїї ловлі з використанням пікера або легких фідерних вудилищ.

 

Ну що ж, класика, вона-то класика, але одними опаришами в наших умовах годувати дорогувато, хоч і ефективно.

 

Фідерна годівниця авоськаAal feeder - годівниця "авоська"

 

Дуже цікавий тип годівниці. За рахунок того, що замість жорсткої металевої сітки використовується м'яка з жилки, вважається, що риба менше лякається годівниці. Зазвичай має досить великий розмір і розрахована на значну вагу прикормки. Міняючи свинцеву кульку на більшу або меншу, можна регулювати власну вагу годівниці. Виробником задумана для ловлі вугра та іншої хижої риби, де в якості прикормки використовуються шматочки риби. Але в наших умовах її можна відмінно пристосувати і для ловлі "білої" риби - коропа, лина й ляща - і в якості підгодовування використовувати макуху, гранули комбікорму, сухарі, кашу, а також будь-яку досить в'язку прикормку, можна з додаванням живих компонентів - хробаків (цілих або рубаних) і опариша.

 

Застосовується на стоячій воді і течії.

 

Фідерна годівниця Spiral feederSpiral feeder - годівниця "Пружина"

 

Класична годівниця, відома з "дофідерної" епохи. Має в центрі трубочку для проходження жилки. Бувають підвантажені і неогружені.

 

Більш зручна у застосуванні конструкція годівниці, коли ця трубочка в кілька разів довше пружини. Тоді вона грає роль протизакручувача, і в цьому випадку оснастка значно менше плутається.

 

Застосування - стояча вода і течія. Зазвичай не розрахована на дуже дальній кидок, хоча потужними вудилищами можна закинути досить далеко.

 

Наповнення - досить в'язка прикормка, здатна витримати закид. У нашому, традиційному, варіанті - різні каші або в'язкі кормові суміші з додаванням глини або вівсяних пластівців.

 

Фідерна рамкова годівниця МетодFrame method feeder - рамкова годівниця "метод"

 

Абсолютний хіт у короповій ловлі у англійців. Через свою ефективність навіть була заборонена на багатьох англійських водоймах. Для наших же рибалок ніякого одкровення в цій конструкції немає, так як насправді ця годівниця є однією з модифікацій широко відомої нашим рибалкам "пружини" (див.вище).

 

Застосування - в основному, стояча вода.

 

Наповнення - підгодовування більш в'язке, ніж для відкритої рамкової годівниці, здатне витримати закид.

 

Цю годівницю цілком обліплюють підгодовуванням, і гачок з насадкою, щоб уникнути заплутування і перехлестів, зазвичай заховується в це ж підгодовування.

 

Годівниця методMethod feeder - годівниця "метод"

 

Аналогічна рамковій годівниці "метод", але має іншу конструкцію і зазвичай менші розміри.

 

Застосування і наповнення - те ж, що і у рамковій годівниці "метод".

 

Годівниця лабіринтГодівниця "лабіринт"

 

Теж дуже цікавий і оригінальний тип годівниці. Виготовляється з особливого матеріалу, що нагадує нещільно спресовану скручений м'який дріт або товсту жилку.

 

Використовується частіше в стоячій воді і на повільній течії.

 

Наповнення - опариш. Безпосередньо перед закидом поміщається в ємність з опаришем, личинки забираються в всередину годівниці в проміжки між дротом. Після закидання опариші будуть поступово виповзати з годівниці, приманюючи рибу. Через свою легкість не дозволяє робити дальній кидок, зате ідеальна для делікатної ловлі.

Mark

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com