Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Стояти чи шукати?
( 2 Votes )
Написав Борис Кузнєцов Переглядів - 1716   
Вівторок, 17 грудня 2013 10:40

Зимова ловля судака, стояти чи шукати?Відповісти на це питання найпростіше, якщо в полі зору знаходиться велика кількість рибалок, розосереджених по акваторії. У цьому випадку досить поспостерігати за іншими, з'ясовуючи, хто з них ловить більше: ті що затримуються на одному місці, чи активні рибалки, які часто бурять нові лунки.


Набагато складніше з'ясувати, як краще ловити, якщо на водоймі опиняєшся зовсім один. У цьому випадку відповідати на поставлене запитання доводиться методом проб і помилок, спираючись на знання водойми. Наведу кілька прикладів зі своєї практики, що ілюструють різні стратегії пошуку судака на мілинах.


На одній із січневих рибалок ми з другом шукали судака на «луках» , що межують зі старицею річки. Глибина в цьому місці варіювалася від 5,5 до 8 м. Досить швидко ми знайшли активного судака на верхівці підводної «грядки» довжиною близько 15 м і, разбуривши її, протягом години зловили по сім - вісім хижаків «товарного» розміру. Пошуки судака біля основи «грядки» результатів не принесли. Рибалку закінчили рано, опівдні, оскільки вирішили заночувати на дачі і попереду був ще один рибацький день.


Зі сходом сонця ми знову на заповітній «грядці», але після двогодинного «полоскання» різних блешень не побачили жодної покльовки - судака не було як на самій височині, так і в її околицях. Продовжили пошуки, пішли далі, але до обіду так нічого і не спіймали. Вдосталь набурили і находившись, вирішили завершити ловлю, але перш ще раз повернулися на «грядку», з якої почали.

 

Не встигла моя блешня досягти дна, як я відчув ривок, і перший за цілий день пошуків судак виявився на льоду. Швидко поправив скибочку тюльки на трійнику, опустив блешню в лунку, два рази підкинув її - і знову удар! У друга - теж клювання. Клювання було дуже інтенсивним, але швидкоплинним. Все закінчилося хвилин через двадцять. Судак зник раптово. Було зрозуміло, що це короткочасний вихід судака. Висновок напрошувався сам собою: необхідно періодично перевіряти перспективні місця на предмет виходу судака.


Середина січня, річка. Рибалок багато, а риби мало. Судак розосереджений і вкрай обережний. Його доводиться не тільки шукати, а й «умовляти» на клювання, підбираючи потрібну приманку і спосіб її анімації. Ловлю ускладнює і те, що частина судака стоїть не в придонному шарі, а вище.


Нові лунки - нові сподівання на те, що вдасться знайти локальне скупчення хижака, але, підбираючи ключик до пасивного судака, доводиться затримуватися на старих. У кожній з них пробую ловити за наступною схемою: починаю з підкиданням блешні і витримую паузу на відстані 0,5-1 м від дна. Якщо клювань немає, переходжу на плавні похитування блешнею з зупинками, іноді піднімаю її до 2 м від дна. Клювання пасивного судака в основному відбуваються при плавних похитуваннях на спуску, на відстані 1-1,5 м від дна. Однак клює далеко не в кожній лунці. 


Якщо пощастить, отримуєш бонус у вигляді лунки, з якої вдається виловити кілька судаків, але не підряд, як по першому льоді, а через якісь проміжки часу. На тій рибалці мені пощастило знайти таку бонусну лунку, але клювати в ній почало не відразу. Я «тряс» своєю блешнею більше 15 хвилин і побачив перше клювання, вже збираючись переходити на нове місце. Затримавшись на цій лунці приблизно на годину, я зловив шість судачків від 0,6 до 1 кг.Можна навести ще безліч прикладів, що ілюструють те, наскільки важливо вміти «читати» обстановку на льоді в даний момент і діяти, виходячи з неї. Величезною підмогою для рибалки є і знання водойми. Рибалки, які ведуть усвідомлену ловлю, набагато більш вдалі тих, хто просто «мочить» свої приманки, де попало.


Борис Кузнєцов


 

Все женщины мира пользуются косметикой, но, увы, многие не приделяют должного внимания ее качеству.  Помните, что гораздо безопасней пользоватся органической косметикой. Например Chandi - это только натуральная косметика высшего качества. И в арсенале компании полный спектр космитеческих стредств на все случаи жизни.
 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com