Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Прикормка для крижаної води
( 0 Votes )
Написав Анатолій Маілков Переглядів - 2368   
Вівторок, 17 грудня 2013 10:54

Прикормка для крижаної водиЗа активністю риби і погодних умов період безпосередньо перед зимою часто характеризується як найбільш складний період для риболовлі. Але якщо ловля різних хижаків на спінінг на воблери, блешні чи силікон, або на живця має достатню визначеність - ця риба концентрується на локальних глибинних ділянках водойм, то у рибалок з вудкою виникають серйозні проблеми. Вони пов'язані з тим, що біла риба відійшла далеко від берегів, а головне - її стало важко активізувати, без чого не буває хорошого кльову.


Практично в будь-який час року, щоб поліпшити результати риболовлі з вудкою або сучасною донною снастю, необхідно зібрати якомога більше риби в місці ловлі - це посилює харчову конкуренцію на обмеженій ділянці водойми, що в результаті робить клювання частішими і вірними навіть не на найкращу насадку. Для створення такого ефекту в арсеналі рибалки є тільки один вірний засіб, який називається прикормкою. Проте, залежно від сезону, стан водного середовища, поведінки певної риби, прикормкою треба користуватися вміло і акуратно, щоб не отримати результат, зворотний бажаному.


Особливо «палицею на два кінці» можна визнати прикормку в періоди крижаної води: ранньою весною - після сходу льоду і напередодні льодоставу. У цей час з-за низької температури і певних властивостей води, яка стає ніби найбільш щільною, важкою, реакції у різної риби дуже ослаблені, загальмовані, тому будь-який активний вплив на неї може призвести до того, що місце ловлі взагалі спорожніє і тут не залишиться навіть вічно голодної дрібноти.

 

Тому іноді безумовним благом буде риболовля взагалі без будь-якого підгодовування, як, наприклад, зазвичай роблять спінінгісти по відкритій воді, відшукуючи лише природні скупчення різної риби на місцях її годівлі. Також подібна ситуація з негативним впливом підгодовування виникає глибокої осені, коли рибі надається рясна пожива у вигляді якихось місцевих личинок. Це буває, наприклад, на річках після перших міцних заморозків, після чого вся водна рослинність лягає на дно або взагалі зривається бурхливим після рясних дощів потоком, позбавляючи численну дрібну живність укриттів і роблячи її доступним і масовим сезонним кормом.


Але вже якщо від прикормки очікується позитивний ефект, то позначитися на ставленні риби до підгодовування по крижаній воді може рішучим чином все - і склад прикормки, і частота її подачі, і спосіб її внесення в воду, і в'язкість підгодовування. Наприклад, один рибалка малими порціями досить пухкої по консистенції підгодовування, кидаючи їх досить довго, рівномірно покрив дно в зоні ловлі, і риба поступово до нього підійшла, а інший вирішив прискорити процес і «бухнув» у воду три величезних кулі з такої ж за складом прикормки, але результату не отримав. Мало того, що він розлякав рибу настільки гучним «бомбардуванням», так ще й не врахував, що запах від прикормки в крижаній воді розходиться дуже повільно. З цієї причини його інтенсивність буде більша від широкої підгодованої площі, ніж від компактно лежачих великих куль , що випромінюють запах лише з відносно невеликої поверхні. Однак і спроби непомірно підсилити «випромінювальну» здатність підгодовування за допомогою «літніх» ароматизаторів, щоб скоріше залучити рибу до місця ловлі, можуть однозначно дати негативний результат - різна біла риба після сильного охолодження води починає проявляти непереносимість відносно різких запахів, контрастних з природним фоном її середовища проживання.


І все ж найсильніший вплив на рибу і її клювання напередодні зими надає склад прикормки. Тому для цього часу розробляються спеціальні рецептури, покликані давати ефект при ловлі різної риби в дуже холодній воді. І головне тут - це сильне «збіднення» літніх складів і значна заміна рослинних компонентів на тваринну частину у вигляді мотиля, опариша, сухого гаммаруса з додаванням великої кількості баласту необхідної в'язкості. Як правило, навіть таким підгодовуванням бажано на рибалці в умовах крижаної води користуватися одноразово, тобто підгодовувати один раз на початку ловлі, а потім чекати приходу або неприходу риби. Але спроба посилити клювання повторним внесенням підгодовування зазвичай зводить риболовлю нанівець, і буде потрібно змінювати місце на березі і знову чекати підходу риби, для чого часу може просто не вистачити.


Так що, в пору крижаної води всі тактичні і технічні прийоми рибалки, і підгодовування в тому числі, повинні підлаштовуватися під той уповільнений, неспішний спосіб життя, який склався в остивших до межі водоймах. Тому підгодовування, навіть розведене грунтом, потрібно небагато, а в якості компонентів краще використовувати ті, які досить нейтральні самі по собі, тобто майже не змінюють склад холодної води, що стала дуже чистою і прозорою після відмирання різних мікроорганізмів. Приміром, коли сам грунт з берега водойми (або баласт) стає хорошим сполучним компонентом, то в осінній прикормці цілком достатньо одних лише свіжих і якісних панірувальних сухарів, які покликані тільки трохи «намутити» в місці ловлі, але, головне, разом з баластом стати надійним носієм тваринних добавок - кормового мотиля, дрібного опариша або нарубаного хробака.


Від самого ж рибалки напередодні зими як ніколи потрібні величезне терпіння і віра в успіх. Справа в тому, що по крижаній воді «біла» риба, і особливо карась, часто починають годуватися, а значить, і реагувати на підгодовування ближче до полудня, а то й пізніше. Тому після ранкового підгодовування, можливо, доведеться просидіти без єдиної покльовки і годину, і два, і чотири ... До такого ходу подій треба бути морально готовим, враховуючи тиск того, як швидко спливає короткий день. Зате потім, якщо не виробляти передчасних і різких дій, посидючість рибалки буде неодмінно винагороджена непоганим уловом.


Анатолій Маілков

------

Снасти и аксессуары для рыбалки отбирают у домашнего бюджета достаточно ощутимыую часть? Чтобы сэкономить попробуйте закупиться всем сразу и получить оптовую цену.  Купив карповые удилища, к ним же катушки,леску и оснастки по ссылке opt-fish.com/udilisha-1/karpovye-udilisha можна получить очень привлекательную цену. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com