Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля щуки на початку сезону зимової рибалки
( 1 Vote )
Написав Андрій Яншевський Переглядів - 2138   
Четвер, 26 грудня 2013 13:46

Щука на початку зимиПочинати сезон зимової рибалки з ловлі хижака цілком логічно, оскільки саме зараз є дуже велика вірогідність хорошого клювання. Традиційно за щукою полюють з жерлицями. Немає сенсу в подробицях описувати снасть і тактику, але на декількох аспектах я б акцентував увагу.


На невеликих водоймах, де лід стає раніше, ніж на всіх інших, глибина зазвичай не перевищує трьох метрів. Щука в таких водоймах зосереджена на більш дрібних ділянках, починаючи від урізу очерету і до глибини метр. На великій акваторії деяка частка хижака, причому великого, може стояти на поливах, але близько зламів дна.


Виходячи з того, що дно торф'яного кар'єра чи ставка може бути покрито рослинністю, спуск робиться зовсім невеликим. У таких випадках має сенс або зовсім відмовитися від використання на жерлиці тягарця, або розташовувати його так, щоб воно знаходилося трохи нижче льоду. Раджу використовувати грузила мінімальної ваги (2-5 г) і ковзаючі. В умовах сильно зарослої водойми, коли живець легко може сховатися в рослинності, вибір живця має вирішальне значення. Пічкур прагне до дна, плотва, навпаки, тяжіє до підйому вгору. Карась, мабуть, є оптимальним варіантом. Якщо не має карася, а є, наприклад, окунь, то я вкорочую повідець з таким розрахунком, щоб живець не зміг дістатися до придонної рослинності.


Особливості тактики ловлі на мілководних кар'єрах пов'язані з обмеженістю акваторії. Зазвичай є кілька точок, в яких щука клює постійно. Шукати такі місця буває важко, і однією риболовлею не обійтися. Має сенс витрачати час на пошуки конкретних точок, оскільки вони залишаються незмінними. Сама «пряма» тактика, якщо не сказати менш літературною мовою, полягає в тому, щоб розставити якомога більше снастей по всій акваторії. Я таке спостерігав. Сотні жерлиць, що стоять вздовж берега на сотні метрів стрункими правильними рядами. Не хочу хвалитися, але ми удвох з трьома десятками жерлиць, використовуючи активний пошук, завжди ловили більше, ніж бригада з п'яти-шести любителів «колгоспної» тактики. Однак на невеликій акваторії активний пошук з постійним переміщенням снастей може призвести і до зворотного результату. Досить імовірно, що клювання будуть тільки на ті жерлиці, які були розставлені ще затемна. Доводиться щоразу вибирати між тактикою очікування і активним пошуком. Кращою гарантією успіху є знання конкретної водойми.


На більш великих водоймах, наприклад, в затоках водосховищ або на відносно глибоких лісових озерах, варіантів дій дещо більше. У будь-якому випадку має сенс поставити кілька снастей вздовж прибережної рослинності, а іншу частину - на поливі або глибиній брівці. Після першого клювання можна зробити якийсь висновок. Велика акваторія допускає активне переміщення снастей, і цим варто скористатися під час «обідньої» перерви в клюванні, яка припадає на 12-14 годин.


В останні роки я все частіше відмовляюся від жерлиць або ловлю з їх допомогою один, від сили два рази. Мені цікавіше досліджувати водойму за допомогою балансира або з віброхвостом на легкій джиг-голівці. Цікаво те, що клювань на штучну приманку може бути істотно більше. Але навіть якщо клювань стільки ж, спійманої риби більше. І навіть не це головне. Експериментувати з приманками і грою набагато цікавіше, ніж перебувати в постійному очікуванні везіння у вигляді «палаючого» прапорця жерлиці.


Особливість ловлі на балансир не стільки в тому, щоб підібрати потрібну за розміром, активностю гри і вазі модель, а швидше в самій тактиці ловлі. Це в прямому сенсі слова полювання. Мілко, лід досить прозорий, щука полохлива і активно переміщається. У таких умовах я дотримуюся тактики на випередження руху хижака. Тобто намагаюся вгадати точку, в якій буде черговий вихід щуки, заздалегідь займаю позицію і чекаю. У період очікування хижака, а це може тривати хвилин двадцять, час від часу міняю приманки. Якщо вдається таким чином обдурити хоча б одну щуку гідного розміру, то можна говорити, що риболовля вдалася.


Нерідко буває, що хижак є, він десь поруч, але після обережного клювання на балансир більше себе ніяк не проявляє. Зміна балансирів не дає результату. У таких випадках може виручити віброхвіст розміром близько трьох дюймів. Колір непередбачуваний.


Якщо дно без рослинності, то в декількох випадках особисто мені приносила успіх легка коливалка від відомого канадського виробника блешень.

Якщо щуки у водоймі немає в достатній кількості, то є сенс зайнятися окунем, але про це в наступній публікації.

Андрій Яншевський


 

А если Вы на принадлежите к любителям зимней рыбалки есть отличный способ развлечся. Посетите аквапарк "Карибия". "Это не просто очередной аквапарк в Москве, а целый игровой центр где есть бильярд, 7d кинотеатр, спорт бар, лазерный пейнтбол, боулинг, и много других развлечений. Хорошее времяпровождение, чудесное настроение и заряд энергии гарантируются.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com