Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля окуня на початку сезону зимової рибалки
( 3 Votes )
Написав Андрій Яншевський Переглядів - 2241   
Четвер, 26 грудня 2013 14:01

Ловля окуня на початку сезону зимової рибалкиУ попередній публікації ми вияснили що початок сезону зимової рибалки найкращий для ловлі хижої риби, а також розглянули особливості ловлі щуки у цей період.  У випадку ж ловлі окуня на початку сезону зимовох рибалки може знадобитися весь арсенал приманок. Перший лід - такий час, коли немає сенсу розмінюватися на дрібного, «спортивного» окуня. Більш того, активний окунь мормишку може і не помітити.


Специфіка ловлі окуня на невеликих водоймах полягає в підборі приманки. Найважче, якщо водойма зовсім не знайома. На одних ставках окунь віддає перевагу блешні, а на іншій водоймі на перше місце може вийти балансир. Найчастіше відбувається так, що працює якась конкретна приманка. І питання лише в тому, щоб її знайти. Шукати таку приманку можна тільки у власному арсеналі. Причому скільки разів я стикався з випадками, коли працювала приманка, яка за загальноприйнятими мірками не повинна ловити тут і в цей час. Іноді це був балансир майже щучого розміру з яскравим провокуючим розфарбуванням. Кілька випадків було, коли кращою виявлялася відносно широка коливалка довжиною 50-60 мм, яка за своїми ваговими характеристиками і характеру гри більше підходила для ловлі судака з глибини 8-9 метрів.В цілому, з мого досвіду, найбільш імовірно, що на мілині будуть ефективні добре плануючі блешні з одинарним впаяним гачком. Якщо окунь не реагує на найдрібніші, то потрібно брати більш великі, і жилку використовувати більш товсту . «Гра» з товщиною жилки є дуже хорошим прийомом, коли глибина невелика. Особисто я для кожної своєї перевіреної приманки дослідним шляхом підбираю оптимальну товщину жилки. Для цього в місці, де виявлена активна риба, навіть якщо є клювання, я періодично переставляю робочу блешню або балансир на вудочку з іншою жилкою. З якогось варіанту клювання починають траплятися частіше і бути вірнішими. У результаті такого багаторічного підбору у мене є чотири-п'ять снастей, конструкції яких я вже не міняю.


Щоб підбір вести швидко, оскільки клювання взимку швидкоплинне, я беру з собою 5-6 вудок з різною жилкою і повний набір блешень і балансирів.

 

З підбором балансирів теж є одна тонкість. Для виявлення активного окуня, як правило, має сенс починати з великих моделей. Наприклад, я починаю з розміру 60-70 мм. Активний окунь, навіть зовсім невеликий, буде «стукати» по великій приманці. Коли починаються клювання, я міняю приманку на більш дрібну. По першому льоді зазвичай краще балансири довжиною 40-50 мм, але може статися, що знадобляться приманки з розміром, набагато меншим. Все залежить від водойми і активності риби в даний момент.


Підбір балансира за розміром цим не закінчується. Далі має сенс вибрати модель по активності і характеру гри. Приманки від різних виробників вельми відрізняються характером гри при одних і тих же розмірах і вазі. І тільки після цього я починаю підбирати оптимальний на сьогодні варіант по розмальовці. Цікаво те, що для кожної водойми є такі балансири, які залишаються робочими протягом багатьох сезонів. І як не дивно, це зауваження стосується передусім кольору, а не розміру.Підбір балансира - самий трудомісткий процес, так як, на відміну від блешні, балансир відносно довго «розворушує» рибу. Перш ніж змінювати приманку, доводиться робити не менше 20-30 помахів, при цьому ще й експериментувати з паузою. Тобто час на випробування однієї приманки в одній лунці може розтягнутися хвилин на десять.

 

Однак краще витратити час на підбір потрібної приманки і техніки гри, ніж весь день ходити з одним балансиром по лунках і сподіватися на те, що окуневі ваша настирливість набридне і він клюне.

Андрій Яншевський

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com