Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Як легко і надійно змінити гру і робочу глибину воблера?
( 2 Votes )
Написав rsn.ru Переглядів - 1979   
Понеділок, 30 грудня 2013 15:02

Окуні добре атакують переробленого воблера

У переважній більшості сучасні воблери виготовлені з термопластичних пластмас. Ці матеріали набагато міцніші, ніж деревина бальси і бука, з якої деякі компанії продовжують робити корпуси воблерів. Пластикові моделі не вбирають воду, значно довше зберігають навіть поверхневе забарвлення і не змінюють своєї маси в ході використання. Але цим не вичерпуються переваги воблерів з термопластичних матеріалів. Для зміни глибини занурення і горизонту проводки того чи іншого воблера часто достатньо лише зменшити або збільшити кут нахилу його лопаті. А зробити це з пластиком, який розм'якшується під дією тепла, досить просто. Але як нагріти маленьку носову лопать воблера до температури 150-180 ° С , не пошкодивши при цьому фарбу на його тілі? Прямий вплив відкритого вогню ми виключаємо: фарба постраждає, а сама лопать може дати бульбашки, оплавитися в точці контакту з полум'ям і навіть спалахнути, безповоротно зіпсувавши дорогу приманку.


Нам будуть потрібні плоскогубці або великі пасатижі, бажано старі, які не годяться для використання за прямим призначенням. Їх завдання тепер - передати тепло від джерела вогню до носової лопаті воблера. Нагрійте губки плоскогубців на газовому пальнику або примусі до температури 200 ° С. Досягнення необхідної температури легко проконтролювати по смужці олов'яно- свинцевого припою, яка при 200 ° С починає плавитися. Після нагрівання зніміть інструмент з вогню, помахайте ним у повітрі близько 5 секунд і точно схопите губами плоскогубців за лопатку воблера. Робити це потрібно швидко, використовуючи всю корисну площу губок інструменту і захоплюючи лопать до самої основи.

 Переробляємо воблер

Розм'якшений контактом з гарячим металом пластик можна легко зігнути в бажану сторону, а також зробити лопать тоншою, довшою і ширшою. Стискаючи ручки інструменту з різним зусиллям, можна змінити і товщину і площу лопаті.


Щоб зафіксувати положення лопаті, потрібно швидко охолодити інструмент разом з пластиковою приманкою під струменем холодної води. Не біда, якщо робоча поверхня губ плоскогубців буде рифленою і залишить відбиток на поверхні лопаті. На характер руху воблера впливає не це, а фізичні розміри лопаті і кут її нахилу відносно корпусу. Якщо після термічної обробки лопать стала несиметричною, її потрібно обробити напилком і наждаковим папером.

 

Я часто піддавав такому доопрацюванню лопаті навіть дорогих і цілком робочих воблерів, щоб змінити характер їхньої гри на проводці проти течії. При цьому я не тільки збільшував кут лопаті відносно корпусу, а й « розчавлював » лопать так, що вона ставала і тоншою, і більшою за площею. Окунів різного калібру цей тюнинг влаштовував, оскільки вони навіть у спеку атакували перероблений воблер прямо-таки наввипередки.

 

Ще один спосіб того як можна змінити глибину занурення воблера, та його гру описаний в нашій наступній публікації - "Корисний баласт для воблера".

Андрій Шишигін


 

Плануєте весілля? Це практично найголовніше свято у житті кожного. А ще, це чи не єдине свято яке трапляється лише раз в житті. Отож, щоб  нічого не зіпсувати  краще звернутись до професіоналів. На сайті girko.net представлені весільні салони з переліком їх пропозицій, цінами та відгуками клієнтів.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com