Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Корисний баласт для воблера
( 0 Votes )
Написав rsn.ru Переглядів - 2024   
П'ятниця, 03 січня 2014 11:38

Корисний баласт для воблераІснує кілька способів «змусити» воблер йти глибше. Один з них - зміна кута і форми лопаcті - ми вже розглядали тут. Другий варіант - зробити з плаваючої моделі воблер з нейтральною або негативною плавучостю шляхом збільшення власної маси приманки. У деяких випадках не зайвим буде зробити з суспендера або повільно тонучої моделі відповідно тонучу і швидко тонучу приманку. Заміна штатних гачків на ті, що зроблені з більш товстого дроту, і обмотка цівки гачків дротом з міді або свинцю допомагають приманці швидше «потонути». Потрібно лише пам'ятати, що зі збільшенням площі поверхні трійників воблера (а це неминуче відбувається при подібному тюнингу) підвищується і опір води при проводці доопрацьованої приманки. У підсумку вищеназвані методи загального збільшення маси можуть настільки сильно змінити частоту і амплітуду коливань воблера, що, незважаючи на більш глибоку проводку, він вже не буде для риби настільки помітним подразником, щоб його агресивно атакувати.


Як показує практика, найбільш доцільним методом збільшення власної маси воблера є розміщення на його корпусі підвантаження з важких металів. Місцезнаходження баласту - нижня частина корпусу воблера. Оптимальну точку, в якій розташовуватиметься шматочок свинцю, і розмір баласту зазвичай визначають дослідним шляхом. Закріплюють огрузку на «череві» воблера за допомогою клейкої стрічки або дитячого пластиліну і занурюють випробуваний зразок в простору посудину з водою. Я найчастіше розташовую баласт безпосередньо за лопаттю воблера. При проводці в цій зоні утворюється паразитна турбулентність, так звана «кишеня», розміри якої досить великі. І якщо в цій зоні на корпус воблера помістити якийсь елемент навіть досить великого об'єму, він не змінить опір води при проводці приманки.


Безумовно, зміщення центру мас до голови воблера значною мірою вплине на центр ваги цього «тіла в потоці». Але якщо подивитися на будь-який воблер зверху під час проводки, то легко помітити, що його бічні коливання мають яскраво виражену вертикальну вісь.

 

Бокові коливання воблера

Власне, ця точка і є центр ваги воблера, і зазвичай в безпосередній близькості від нього розташована петля для підвіски нижнього трійника. Тому баласт між основою лопаті і цієї петлею буде найкращим варіантом. Відповідно, «шустрий» воблер, що забагато виляє кормою, можна «заспокоїти», встановивши баласт ближче до лопаті, а надто спокійну приманку - оживити, розмістивши зовнішню огрузку ближче до центру тяжіння і таким чином розвантаживши задню частину корпусу.


Визначивши масу баласту і місце його встановлення, робимо шилом або маркером відповідну мітку на корпусі і приклеюємо шматок свинцю на епоксидну смолу. Щоб у процесі полімеризації смоли грузик чи не змістився, корисно спочатку прихопити його крапелькою контактного клею «супермоментом». Сам воблер, обмотавши туго колечком з гуми, можна затиснути за носову лопать в ручні лещата, корнцанг або пінцет. Розташуйте воблер так, щоб смола розтікалася по корпусу, не змінюючи його форму.

 

Корисний баласт для воблера


Якщо потрібно огрузити воблери маленького розміру, довжина тіла яких становить менше 4 см, то як баласт зручно використовувати намистинки з вольфрамового сплаву, які застосовують нахлистовики для в'язання німф.

 

Вольфрамові намистинки

Ці намистинки майже в два рази менше за обсягом, ніж шматки свинцю, і, будучи приклеєними на корпус міні-воблера, анітрохи не змінюють його габарити.

 

Таким чином можна змінювати ступінь «тонучості » будь-якого воблера, гра яких від цього, судячи з кількості клювань риби, тільки поліпшується .

Андрій Шишигін

-----

Кто из родителей не желает чтобы его ребенок вырос образованным и умным?  Конечно же, к этому стремятся все. Лучший путь к воспитанию умных детей - книги! Особенно полезны  развивающие книги для ребенка. Именно такие книги учат детей мыслить и програмируют на развитие в будущем. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com