Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зимова ловля ротана: місця ловлі
( 2 Votes )
Написав Володимир Єгоров, rsn.ru Переглядів - 1699   
Субота, 11 січня 2014 15:04

Зимова ловля ротанаПродовжимо розмову про зимову ловлю ротана. В нашій попередній публікації ми розглянули способи і тактику ловлі ротана взимку. Тепер коротко познайомимося з місцями, де тримається ротан. Зазвичай рибалки особливо не заморочуються з ретельним вибором, а йдуть туди, де побільше колег, або розташовуються на першому місці, що чимось приглянулось. В принципі тактика вірна, особливо в переселених водоймах. Знання специфічних особливостей способу життя знадобиться в тому випадку, якщо ротан розселений у водоймі нерівномірно.

 

Основними місцями, де завжди тримається далекосхідний мігрант, є зарості рослин. Там риба знаходить собі їжу і укриття від ненажерливих родичів і не менш хижих чужинців. Прагнення до проживання серед рослинності (крім харчування та безпеки) вирішує прикордонні завдання між особинами: ротан тримається від родичів на деякій відстані, дотримуючись принципу «збройного нейтралітету». Влітку і взимку найбільша вірогідність клювання буде біля кордону рослинності і відкритого місця. З точки зору рибальської специфіки такі місця ідеальні для здійснення нормальної проводки і помітності приманки. Тому на незнайомому озерці пошук точок концентрації ротана починають свердлінням лунок близько заростей, розташованих уздовж берегової лінії, або острівців всередині акваторії. Серед додаткових орієнтирів можна відзначити прихильність ротана до всякого роду мілководним заток, що досить глибоко врізаються в берег, де можна припускати наявність джерел. Відшукавши подібне місце, знаходять кордон перепаду глибин. З незрозумілої причини ротан концентрується саме тут, займаючи нейтральне положення між глибиною і мілководдям. Імовірно, в таких затоках живе мальок, що рятується від ненажерливих ворогів у вузькому просторі між льодом і донною рослинністю. Час від часу рибки виходять на відкритий простір, де і стають об'єктом полювання.

 

Взимку не менш перспективні місця з відносно великою для ротанячих озер глибиною, де дно заросло великими водоростями типу елоді, куширу, телореза, рдеста. Особливо цінні ті п'ятачки, зарості в яких нагадують розріджений ліс. У переважній більшості випадків тут живуть великі особини. Досить знайти чисте місце серед крон імпровізованих дерев, опустити блешню і зробити кілька проводок - клювання гарантована. Особливо видовищно ловити великих ротанів вприглядку: дух захоплює від несподіваної появи з сутінкової глибини аспидно-чорної пащі і різкого ривка вудки вниз!

Володимир Єгоров


Все развиввется по спирали. Особенно это изречение актуально для мира моды. Вот например, в последнее время мы прывыкли что пальто нужно лиш для того чтобы согреться. А когда-то, ведь были вечерние пальта, специально для выхода в свет. И сегодня эта тэнденция снова набирает популярности. Выбрать качественное и модное вечерне пальто Вы можете на сайте butik-vera.ru.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com