Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Фарбування приманок для ловлі риби
( 2 Votes )
Написав rsn.ru Переглядів - 2812   
Четвер, 23 січня 2014 15:07

Плосата приманкаНайпростіша доробка будь-якої штучної приманки - її забарвлення за своїм розсудом. І справа тут навіть не у впевненості в неперевершеності тієї чи іншої розмальовки чи того чи іншого кольору. Після висихання фарби практично будь-якого кольору оновлений воблер, або блешня більше нагадують щуці, або окуневі реальний кормовий об'єкт. Надавати приманкам розмальовку спеціальну, наприклад, під окуня має сенс лише в тому випадку, якщо їх планують застосовувати в досить прозорій воді і при нормальному природному освітленні. Як правило, найкращі результати приносить природна розмальовка щодо великих об'ємних приманок (джеркбейти, воблери з довжиною тіла більше 7 см і частково поролонових (поліуретанових) рибок), які проводять у воді настільки повільно, що хижак має можливість їх розгледіти.


Чим повільніше буде проводитися приманка і чим прозорішою буде вода, тим більшу реалістичність забарвлення може дозволити собі рибалка- художник. Але й переборщувати в такій творчості не має сенсу: на тіло приманки корисніше нанести кілька ключових елементів забарвлення, які будуть «спусковим механізмом» для атаки хижака, ніж вимальовувати промені на плавничку чи хвостику приманки, які та ж щука просто не зможе помітити в силу особливостей свого зору.


Прикладом вдалого тюнінга воблера може служити розфарбування джеркбейту Strike Pro «під окуня», виконана найпростішими засобами - за допомогою фарби в балончиках і трафарету, вирізаного ножицями з аркушу паперу.

Фарбування воблера

Для створення окуневої розмальовки потрібні прості інструменти та доступні матеріали.

Спочатку заводні кільця і трійники потрібно зняти і поверхню приманки зробити шорсткою для кращого зчеплення фарби. Для цього застосуємо абразивну шкірку по дереву з середньою крупністю зерна, або мочалку для миття посуду, яку можна купити в будь-якому господарському магазині, краще зроблену з крученої тонкої стрічки нержавіючої сталі. Після матування бажано протерти поверхню джеркбейту ацетоном або розчинником 647. Потім потрібно покласти основний фон розмальовки. Роблять це аерозольною фарбою флюоресцентного зелено-жовтого кольору, бажано поліуретановою, але можна використовувати і нітроемаль для автомобілів. Щоб фарба лягла правильно і рівно, затисніть нижню петлю джеркбейта в лещата і вирівняйте приманку по горизонталі. Потрібно буде нанести кілька тонких шарів фарби, просушуючи кожен з них. Поки фарба сохне, зробіть з паперу трафарет.

Фарбування воблера

На папері малюємо контур майбутніх смужок

 

Візьміть аркуш паперу (годиться навіть газетний), зігніть його навпіл і намалюйте маркером, або олівцем контури майбутніх окуневих смужок. Виріжте їх ножицями, збризніть папір водою (краще розбризкувачем) і оберніть трафарет навколо спинки джеркбейту, фарба фону на якому вже висохла.

Фарбування воблера

Обертаємо трафарет з боку спинки джеркбейту і наносимо фарбу.

Фарбування воблера

Після висихання фарби прибираємо трафарет.

Щоб при наступному фарбуванні фарба не потрапила на стіл, або лещата, накрийте робочу ділянку столу газетою, зробивши проріз в тому місці, де затиснута в лещатах петля джеркбейту.

Фарбування воблера

Щоб не забруднити фарбою робоче місце, скористаємося старою газетою.

 

Тепер з відстані не менше 30 см нанесіть на трафарет чорну фарбу. Робити це треба швидко і не рясно, не допускаючи потьоків фарби. Щоб отримати розмиті контури «окуневих смуг», трафарет потрібно зробити з більш щільного паперу (наприклад, з писального) і тримати його на деякій відстані від поверхні, що фарбується. Як тільки фарба на смугах висохне, приберіть трафарет, поверніть джеркбейт вертикально, петлею нижнього трійника від себе, і нанесіть чорну фарбу на спинку приманки, створивши плавний тональний перехід від аспидно-чорного кольору спинки воблера до більш світлимх тонів його боків. Після висихання фарби має сенс покрити приманку лаком. Для цього підійдуть поліуретановий лак в балончиках, поліефірний лак (для підлоги) у банках та епоксидний лак. В останні два лаки для рівномірності покриття приманки доводиться занурювати. Зручніше це зробити, утримуючи джеркбейт за носову петлю пасатижами або корнцангами.


Подібним чином можна забарвити і дрібніші приманки, але для них простіше використовувати маркер з водостійкими чорнилом. Ним малюють по поліуретановій чи акриловій фарбі, яку в невеликих флаконах можна придбати в магазинах для моделістів чи художників. Поліуретанові або акрилові фарби можна рівномірно наносити пензлем.

Фарбування воблера

Дрібні воблери простіше фарбувати акриловою фарбою за допомогою кисті.

 

Дуже корисно мати з собою на риболовлі маркери для СD-дисків чорного і червоного кольорів. З їх допомогою можна грунтовно змінити первинний колір будь-якої приманки, включаючи «оберталки» і навіть віброхвости з м'якої гуми. У багатьох випадках така «бойова» розмальовка може кардинально змінити хід риболовлі.

Андрій Шишигин


 

Бывают моменты когда даже самая искусная приманка не ловит рыбу. А все по тому что рыба может находиться на значительном удалении от берега. В таких случаях поможет только лодка. Наличие лодки у рыболова поможет добиться успеха не только при ловле рыбы на спининг, а и в других видах рыбалки. Большой выбор самых различных лодок, лодки из пвх, надувные, пластиковые, с парусом, парусные представлены на сайте lodka.com

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com