Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Безкарність екозлочинів розбещує
( 2 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 4741   
Понеділок, 03 лютого 2014 10:45

Безкарність багатьох високопоставлених злочинців різних мастей нині в Україні стала сумним правилом. Неспроможність і небажання правоохоронних органів покласти цьому край особливо чітко простежується також і в екологічній сфері, де з плином часу намагаються «списати» практично все.


Типовим прикладом того, як це зазвичай у нас відбувається, є «розслідування» жахливої екологічної катастрофи, спричиненої самодурством керівників районного масштабу на величезному Сокальському водосховищі Львівщини сім років тому.


Тої зими там комусь привиділося, що навесні можливий більший паводок, і, на свій хлопський розум, взяли та й розчахнули шлюзи. Водосховище майже осушили без будь-яких на те дозволів відповідних органів, а лід роздушив десятки тон риби, яку майже все місцеве населення кинулося вирубувати для своїх потреб. Дістали, звісно ж, не всю і навесні все довкола там гнило. Серед загиблої риби було виявлено кілька видів рідкісних та червонокнижних.


Фахівці обласного управління екології та природних ресурсів одразу ж з'ясували, хто дав злочинну вказівку спустити воду, а природоохоронна прокуратура відкрила кримінальне провадження по цьому факту, бо ж катастрофа мала шокуючи масштаби зі збитками на кілька десятків мільйонів гривень. Деякі інформагенства прямо назвали винуватця – тодішнього голову райдержадміністрації. А голова облдержадміністрації, почувши тоді про це, вдав з себе страуса і «заховав голову в пісок».


Описане лихо, на жаль, не рідкість в Україні і причина цьому в цілковитій безкарності подібних екозлочинів. Саме на це звернув увагу генерального прокурора України, Народний депутат від «Свободи», голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр, тваринного та рослинного світу, охорони, раціонального використання та відтворення водних ресурсів, формування національної екологічної мережі, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, Андрій Тягнибок.


У своєму депутатському запиті від 5.02.2013р. він попросив Віктора Пшонку офіційно надати інформацію про розслідування резонансної справи знищення Сокальського водосховища. Відповідь заступника головного прокурора «не забарилась» і шокувала тим, що в ній він фактично розписався у повній неспроможності чи небажанні слідчих органів щось розслідувати по цьому факту. У листі з Генеральної прокуратури України від 14.05.2013 зазначено, що « у зв'язку з не встановленням осіб, які вчинили цей злочин досудове розслідування у справі було зупинене»!


Такий розвиток подій викликав в широких колах громадськості небезпідставні підозри, що слідчим управлінням ГУМВС України у Львівській області, схоже, таки вдалося поховати секрет Полішинеля у справі пошуку винуватця екокатастрофи на Сокальському водосховищі.

Пустельник


 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com