Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Довгоочікувана пауза
( 3 Votes )
Написав Борис Кузнєцов Переглядів - 1517   
Понеділок, 17 лютого 2014 14:28

Довгоочікувана паузаНе будучи прихильником чітких схем при грі блешнею, на зимовій рибалці я не забиваю голову різними розрахунками: скільки разів потрібно підкинути блешню або скільки зробити коротких помахів вудилищем, а скільки довгих... Блешнею я граю довільно, виходячи з активності судака і спостережень за іншими рибалками, якщо такі є в полі зору.


Активний судак упевнено бере енергійну граючу блешню, а пасивний швидше віддасть перевагу плавним і низькоамплітудним коливання приманки. Дуже часто на риболовлі доводиться поєднувати активну гру приманкою з пасивною. Але при будь-якій анімації балансира чи блешні, дуже важливі паузи.


Я ніколи не забуду свого першого зимового судака, який схопив блешню на паузі, коли у мене задзвонив стільниковий телефон. З тих пір пройшло достатньо часу, і на численних виїздах на лід я переконався в тому, наскільки важливо вміти витримувати паузи, граючи різними приманками. Я довго грав блешнею, намагаючись спровокувати судака, який безкарно збив з гачка шматочок тюльки, на повторну хватку. Пробував різне: і плавно похитував, і різко смикав, і стукав блешнею по дну, а виявилося, що потрібно було просто залишити приманку в спокої. Як тільки я поклав свою вудку на лід, кивок тут же зігнувся, реєструючи впевнене клювання.


Відомо, що під час ловлі на джиг клювання судака відбуваються на паузах, коли котушка припиняє обертатися. Судак завжди атакує падаючу вниз силіконову рибку. Те ж саме відбувається і при ловлі судака з льоду. Більшість покльовок хижака відбувається, коли блешня вже відіграла і знаходиться в нижній точці. Лише одного разу у мене відбулося клювання судака на підйомі блешні.


Симетрично насадивши на гачки трійника по маленькому шматочку тюльки, я домагаюся привабливих коливань наживки, коли блешня вже зупинилася. На гачки шматочки тюльки насаджені тільки одним проколом, що дозволяє їм додатково ковзати по піддівам гачків. Такий спосіб насадження тюльки часто допомагав мені спровокувати пасивного хижака на клювання. Дуже важливо, щоб тюлька була новою, не морожена. Вона «з хрускотом» насаджується на гачок і надійно на ньому тримається.


На мій погляд, гра мормшки, балансира або блешні лише привертає хижака з боку, а підійшовши до приманки судак атакує, коли приманка зупиняється: коливання блешні або блешні загасають, а балансир, описавши «вісімку», розвертається, приймаючи початкове положення. Навіть перебуваючи, здавалося б, в нерухомому стані, під дією течії або мимовільних незначних рухів руки рибалки приманка все одно робить коливання, відповідним чином приманюючи та провокуючи судака.


Для ловлі судака ми з друзями в більшості випадків використовуємо блешню з підвісними трійниками. Наш вибір обумовлений не тільки виграшем в силі зацепу при клюваннях судака в порівнянні з блешнями з жорстко упаяними гачками, а й шарнірністю самого з'єднання через завідне кілечко.

 

При риболовлі в складнмий період необхідний хороший костюм, наш вибір - костюм Norfin Rebel Pro. Читайте огляд, і я впевнений що Ви з нами погодитесь.

Борис Кузнєцов

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com