Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Судак за свій рахунок
( 3 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 1624   
Понеділок, 17 лютого 2014 14:56

Судак за свій рахунокЦе буде друга рибалка по судакові в цьому сезоні. Перша була невдала, але зате я набув досвіду. У мене з'явилася правильна вудка з котушкою «Нельма - Z» , що для наших глибин дуже актуально, і жилкою діаметром 0,34 мм відомого японського бренду. Загалом, мінімально необхідне спорядження для ловлі судака у мене було.


Можна сказати, що на цю рибалку я потрапив випадково. Під час чергової вилазки дзвонять друзі і, в який вже раз, кличуть на судака. Відмовляти вже незручно, адже перестануть на риболовлю кликати! Але все ж з тисячею вибачень відмовляюся. Нарікаю на те, що другий поспіль вихідний на роботі не дадуть. Приїжджаю з рибалки, солю плотву (наловив на «безмотилку»), а з розуму не виходить запрошення на ловлю судака. На всяк випадок ще раз передзвонив друзям. Виявляється, їх екіпаж ще неукомплектовано, в машині є два місця. Що робити? Зараз або ніколи? Вирішую питання з начальством, беру відгул за свій рахунок ... і я в команді.


Приїхали на місце ще по-темному. Перевзулись, повантажили скарб в санки - і в дорогу. Темно, туман, дощ, навколо безкрайні простори водосховища. Йдемо гуськом. Пройшовши 2,5 км, прибуваємо на заповітну точку. А там вже досить людно. Отримую останні настанови від закоренілих судачатників : «Ловля судака полягає у вічному пошуку: хто багато бурить, той і ловить».


Першим ловить судака на півтора кг. Сергій. Його тут же оббурює рибальська братія. Я ж у першому десятку лунок не бачу ні клювання. Зміщуюся вище за течією. Ще пара десятків лунок приносять мені бершиіка грамів на триста, якого успішно відпускаю. А ось судачка такого ж розміру відпустити не вдалося, оскільки при виважуванні з 21 м у риби з рота виліз міхур. І знову тиша ... Народ тим часом розходиться: хто ближче до берега, хто навпаки. Залишаюсь на точці зовсім один. Запал енергії через відсутність клювань вичерпується. Бурю ще пару лунок і, не обловлюючи їх, сідаю перекусити. У цей момент дзвонить Серьога (він пішов ближче до берега на інше місце) і пропонує йти до нього, тому що він вже зловив там двох бершів, з яких один дуже пристойний. Інший товариш виловив трикілограмового судака і ще один - двох кілограмових. Даремно я не пішов з ними. Ще «рибальське радіо» дало зрозуміти, що мені потрібно зміщуватися нижче за течією, а не вище, як роблю я. Там напередодні виявили затоплення колоди і були клювання чогось великого. Це щось велике два рази розгинала гачки. Все це вислухавши і закінчивши трапезу, вирішую перевірити дві лунки і міняти місце. Опускаю в першу лунку мормишку, і на першому ж підйомі впевнене клювання. Відчувається приємна тяжкість риби побільше попередніх недомірків. І через якийсь час на льоду красується кілограмовий берш!


Дуже хороший екземпляр навіть для цих неосяжних просторів. У мене за спиною починають рости крила. Бурю ще кілька лунок, але на жаль! Змотую вудку і йду нижче за течією, відійшов дуже далеко, як потім виявилося. Бурю на новому місці три лунки і в третій ловлю кілограмового судачка. А життя-то налагоджується! І вже не звертаєш уваги на безперервний дощ, на те, що вимок неабияк. Бурю ще пару десятків лунок - безрезультатно. Тим часом клювання пропало і у тих, хто пішов ближче до берега. І вони починають повертатися на вихідні позиції. Повернувся і Серьога на місце, звідки починали. Я теж вирішив рухатися в їх сторону, бо пішов занадто далеко. Повертаюся. Не доходячи метрів сто, бурю три лунки. І кидаю бур біля четвертої, старої, кимось пробуреної до нас. Проходжу з блешнею свої три і сідаю на цю. Роблю три контрольні проводки - тиша. Кладу вудку на лід, дістаю термос, п'ю чай. Потім беру вудку і без особливих надій роблю кілька амплітудних погойдувань (практика показала, що клювання «їстівних» екземплярів слідують на першому підйомі, потім хоч «обмормишься», а ось дрібнота може клюнути і на п'ятій проводці), після чого послідувало такої сили клювання, що трохи вудку з руки не вирвало! Підсікаю і починаю виважувати щось дуже відмінне від раніше виловленого. Коли я розумію, що моя жилка діаметром 0,34 мм такої ваги може і не витримати, починаю обережничати. Десь в мозку  благання: «Тільки не зійди!» Ну хоч одним оком глянути, що за гиря з хвостом там під льодом? Моє замішання побачив Сергій і прибіг з багориком. У мене - то бур діаметром 150 мм, а ось стара лунка, як на зло, була пророблена буром діаметром 130 мм. Я вже не пам'ятаю деталі, бо в той момент викид адреналіну зашкалив. Все як у тумані ... Якимось чином підтяг рибу до лунки, завів її морду в отвір, і Серьога майстерно підхопив її багром за нижню щелепу. Ось з лунки показалися ікла ... і все, далі не лізе! Серьога авторитетно заявляє, що судака на 6 кг в лунку діаметром 130 мм зі скрипом, але протягували. Цей не лізе, значить, в ньому більше. Що робити? Намагаюся якось разбурити лунку - не виходить. Руки трясуться. Крутимося навколо лунки, дивимося на здоровенні ікла і судорожно міркуємо, які у нас можуть бути варіанти з витягання цього монстра на світ божий. Нашу метушню побачив якийсь мужичок і прийшов на допомогу з пешнею. Обрубали, дістали. Судити по іклами про величину судака - це одне, а от витягти на лід величезного «ікластого» - зовсім інше. Побачивши його в 3D - обсязі, я втратив дар мови. Я таких ніколи не ловив!


Потім все як годиться: фотосесія, привітання від товаришів. І ось воно, справжнє рибальське щастя! Потім мені вдалося виловити судачка - недомірком грамів на двісті - і все. Та і у всіх клювання зійшло нанівець. Я особливо й не рвався в бій, тому як моя риболовля вже була успішна. Контрольне зважування в дома показало 7 кг 310 г. Ось таку удачу приніс відгул за свій рахунок!

 Антон Капіцин

 

Ни один охотник, ни один рыбак или турист не выйдет из дома без соответсвующего надежного ножа. Ведь зачастую нож это не просто инструмент, а последний аргумент. Выживание в условиях дикой природы без качественного ножа, почти не возможно. По этому каждому любителю отдыха на природе нужно обзавестись хорошим и надежным ножем. Можно купить нож в магазине knife.kiev.ua здесь только качественная продукция по адекватным ценам.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com