Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Майстерність ловлі риби в період глухої риби
( 2 Votes )
Написав Андрій Яншевский Переглядів - 1799   
Вівторок, 18 лютого 2014 19:28

Майстерність ловлі риби в період глухої зимиПо першому льоді, по останньому льоді, в тих випадках, коли виїзд на риболовлю розтягується на кілька днів, ще можна переключатися з однієї ловлі на інші спосіб і рибу. І навіть якщо ви поїхали на тиждень, то, як показує практика, є сенс витратити майже весь час на цілеспрямовану ловлю.


Підтвердженням моїх слів може слугувати хоча б простий розклад по часу. Світловий день ще не дуже довгий, і ранкове клювання, якщо не принаджувати рибу, починається годин в дев'ять. Добре, якщо затемна ви підготували лунки в перспективному місці, тобто прибули на водойму годин на сім. Приблизно годину, не менше, піде на те, щоб оцінити вибір місця і снасті, а також активність риби. У кращому випадку ви почнете шукати інше місце годині в одинадцятій. До першої години дня закінчується підготовка нового місця, і тут настає «обідня перерва» у риби, який триває до другої, а то і до третьої години. На початку шостої починає темніти, риба перестає активно переміщатися, і свердлити багато нових лунок немає сенсу.


Постійне свердління лунок і переміщення по водоймі можуть собі дозволити тільки риболови з блешнею і безнасадочною мормишкою. Як тільки в руках рибалки з'являється поплавочна оснастка, підгодовування і коробка з мотилем, так темп пошуку риби знижується в кілька разів. Хтось шукає рибу і намагається активізувати її підгодовуванням і спокусити мотилем на гачку. Хтось, навпаки, вибирає місце, годує його і вважає, що риба обов'язково повинна прийти на частування. І в тому, і в іншому випадку рибалка починається і закінчується на одному місці, оскільки риболов, на відміну від риби, прив'язується підгодовуванням до місця ловлі гарантовано. Зараз тактика обстеження одного місця і тактика безперервного пошуку можуть виявитися плідними, тільки в тому випадку, якщо налаштовуватися на ловлю конкретної риби.


Орієнтація на ловлю всього, що клюне, характерна для випадків, коли рибалка обстежує незнайому водойму або відпочиває на свіжому повітрі, ловлячи дрібноту в береговій зоні. Близько берега завжди можна виявити дрібного окуня, плотву, йоржа. Нерідко ця «дрібнота» цілком гідного розміру, до того ж є велика ймовірність «зачепити» і кілька трофеїв розміром побільше. Така тактика хороша, коли водойма близько, на риболовлю ви вибралися на кілька годин і улов як такий вас мало цікавить. Клює, ну і добре...


Щоб реалізувати таку тактику, достатньо мати з собою пару вудок, оснащених дрібними мормишками на тонкій жилці. Як показує практика, достатньо просвердлити п'ять лунок, потім пробувати в них ловити. Якщо після першого підходу до лунок риба ніяк не проявляє себе, то краще відразу перейти на нове місце. Зазвичай достатньо зміститися ближче до берега. Якщо риба хоч в одній лунці виявиться, то має сенс підкинути десяток мотилів.


Незважаючи на те, що клювання зараз неважливе, більшість все ж націлюється на певну рибу, наприклад, на підлящика. Досить часто на підгодовування замість підлящика реагують плотва і окунь. У цьому випадку є вибір - або змінити місце ловлі, або ловити те, що клює. Не повинно бути ілюзій щодо того, що після плітки і окуня раптом почне брати лящ. У кращому випадку, через деякий час дійсно почнуть потрапляти дрібні підлящики, але впереміш з плотвою. Зрештою в улові буде кілька десятків плотви і окунів і десяток підлящиків.


Тікати від підгодованих лунок не хочеться. Не через те, що шкода підгодовування, а через надії на чудовий підхід ляща. Він, може і підійде, але вже не сьогодні. Чекати на добре підгодованих лунках є хоч якийсь сенс, тільки якщо ви просидите на них добу, а то й більше.

 

Вельми часто намагаються поєднати очікування підходу підлящика з ловлею на жерлиці. Це є сенс робити, якщо жерлиці розставлені ще затемна і в безпосередній близькості від «лящових» лунок. Рання постановка жерлиць обумовлена тим, що в процесі очікування ляща вже не буде часу на те, щоб активно маніпулювати живцевими снастями. Як показує практика, таке суміщення приносить позитивний результат, але в одиничних випадках, які відносяться до категорії везіння.


Краще витратити час і сили на свердління додаткових лунок, пошук і підгодовування підлящика за площею, на інших глибинах, в сусідніх районах. Нерідко успіх криється в налаштуванні снасті, в «грі» і в приманці на гачку. Чим постійно відволікатися на жерлиці, краще спробувати змінити поплавкову оснастку на мормишку. Спробувати підібрати «гру» блешні, а то і замінити приманку з мотилем на «чортика» і пошукати рибу по горизонтах.


Інший приклад. Ви вирушили за хижаком з жерлицями. Розставили снасті і просто чекаєте можливого клювання. Щука і судак зараз не схильні до переміщень, і якщо хижак далеко від обраного місця, то клювання не буде точно. Потрібно потрапити під ніс хижакові, а для цього снасті слід постійно, методично, в плановому порядку зміщувати і переміщати. Наприклад, ефективно переміщати жерлиці уздовж берега або уздовж глибокої бровки. Часу на те, щоб розташуватися поряд і ловити на мормишку, не залишається. Якщо ви поставите жерлиці і підете шукати плотву чи окуня, то швидше за все і плотву не знайдете, і щуку не впіймаєте. Коли я ловлю на жерлиці, то беру з собою мормишки тільки для того, щоб підловити живця. Краще мати з собою мормишку. З блешнею дуже зручно перевіряти нові лунки для жерлиць і шукати перспективні «точки». Важливо не змотувати жилку при переході з місця на місце, щоб постійно вивчати рельєф. До речі, на блешню, якщо шукати планомірно і не шкодувати сил на нові лунки, можна половити набагато ефективніше, ніж на жерлиці. Якщо добре подана блешня потрапляє в поле зору активної щуки, то вірогідність клювання дуже висока.


Настрій на певну рибу дає незрівнянно кращі результати не тільки тому, що раціонально використовується обмежений час риболовлі. Не менш важливий підбір снасті для конкретної ловлі. Про ловлю підлящика я вже згадував. Плотва і окунь сьогодні можуть бути активними, тобто добре реагувати на швидку «гру» блешні, а можуть бути і дуже пасивними. У якісь дні та години ці риби беруть приманку, тільки якщо вона лежить на дні або погойдується біля дна. В одні дні риба добре і швидко реагує на підгодовування, а в інші - не помічає її. Трапляється й так, що підгодовування тільки шкодить. Щоб зрозуміти, як сьогодні поводиться риба, потрібно пробувати різні підходи, підлаштовуватися.


Зовсім необгрунтовано, наприклад, переконавшись, що на початку риболовлі окунь не клює в знайомому місці, прибирати в ящик балансир або блешню і йти годувати плотву або підлящика. І навпаки.


Будь-яка риболовля повинна будуватися по якомусь хоч приблизному плану. Майже ніколи цей план не дотримується повністю, але якщо вже пішли за плотвою, так шукайте саме її.


Глухою зимою настрій на ловлю певної риби особливо актуальний. Причина в тому, що дуже часто риба в кінцевому підсумку проявляється, ви її активізуєте підгодовуванням, а зловити не вдається. Причина в налаштуванні снасті, в тонкощах техніки «гри». Щоб їх підібрати, потрібен час, нерідко досить багато часу, а день короткий. Ускладнює справу й те, що до вечора підбереш снасть і «гру» , а наступного дня все починається заново. Вчора плотва брала на «гру» і високо від дна, а сьогодні на цих же лунках вона бере тільки мормишку що лежить на дні з одним мотилем на гачку. А якщо догодовувати вчорашні лунки, так клювання взагалі припиняються. І навпаки.


Я раніше навіть заздрив цілеспрямованості, наприклад, блеснільщиків. Йде група рибалок, вони по черзі роблять лунки один за одним. Обсверлили «точку», знялися і на наступну «точку». Мені здавалася така поведінка малоцікавою. А тепер я з задоволенням можу поодинці бродити з блешнею весь день, вивчаючи водойму.


Вузька спеціалізація і по рибі, і по снасті не тільки більш ефективна, але і більш цікава.


Андрій Яншевский

 

Всегда, в любую погоду и время года, очень хорошо и занимательно провести время можна на Байкале. Особенно это интересно для рыболовов. База отдыха на Байкале "Кругобайкальская" предлагает множенство развлечений по доступным ценам. 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com