Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Патронташ зимового рибалки
( 2 Votes )
Написав Герман Веселов Переглядів - 1876   
Вівторок, 18 лютого 2014 20:55

Патронташ зимового рибалкиЯкщо зимового рибалку порівняти з мисливцем, то їх реквізит мало чим відрізняється. Замість рушниці  льодобур. Багато рибалок ходять, як і мисливці, з рюкзаком за спиною, однак ящик - це зручніше. У нього можна багато чого покласти. І вудки, і коробку з приманками, і підгодовування для риби, і літровий термос з чаєм, і їду на весь день, і т.д. Ящик зручно переносити в руці, взявшись за ремінь або пристосувавши за спину за допомогою рукоятки льодобура. На ящику, зрештою, можна чудово сидіти і близько лунки, і біля імпровізованої скатертини - самобранки на снігу під час рибальського перекусу.


А ось рюкзак конкуренції з ящиком не витримує. Сидіти на ньому, очевидно, не можна. Переносити незручно. На лід поставиш - підмокне і обмерзне. Дехто возить рюкзак за собою на санках. Але це ж додатковий габаритний вантаж. І якщо ви їдете вчотирьох на автомобілі, то де ж ви розмістите четверо санок?


Легше, практичніше чи дешевше?


Ящики для рибалок роблять з різних матеріалів. Наприклад, з дерева, тобто з фанери, яка з часом підмокає і руйнується. З цільного дерева ящик виходить важкуватим. Ящики, виготовлені з листового заліза, гарні своєю місткістю, так як сам матеріал практично не займає внутрішнього об'єму. Залізо при цьому може бути або пофарбованим, або оцинкованим. В останньому варіанті забезпечуються високі антикорозійні властивості. Алюмінієвий ящик дорожчий, але легший, не піддається корозії при впливі прісної води і не вимагає фарбування.


Останнім часом увазі рибалок пропонуються ящики з пінопласту. Матеріал, зрозуміло, дешевий. Але самі вироби не дуже-то й дешеві. Крім того, ці ящики досить об'ємні, оскільки для забезпечення прийнятної міцності доводиться робити стінки завтовшки не один міліметр, як у випадку заліза або алюмінію, а до двох і більше сантиметрів. При малій власній масі ящики з пінопласту мають високу «парусність». На гладкому льоду, при вітерці, вони запросто можуть «від'їхати » від своїх господарів. Не раз доводилося спостерігати, як люди бігають і ловлять свої пінопластові ящики. Виглядає смішно, але це ще й небезпечно.


На мою думку, оптимальним варіантом є легкий алюмінієвий ящик. Компактний, але місткий. Досить високий, щоб на ньому було зручно сидіти. Міцний і стійко чинить опір будь-яким атмосферним впливам. Цю точку зору можу підтвердити своїм багаторічним досвідом «експлуатації» такого ящика, купленого мною... У якому б ви припустили році? Готові? Задає це питання іноді М. Задорнов, сподіваючись здивувати публіку. Так от, відповідаю. Я придбав цей ящик в далекому 1981 году! І з тих пір не виникало приводу засумніватися в правильності вибору.


Маленька хитра доробка


Правда, я майже відразу трохи удосконалив куплений ящик. Справа в тому, що виробники зробили на одній зі стінок виштамповку, що мала утворити за їхнім задумом своєрідні санчата. Але я відразу відкинув цей спосіб транспортування, так як в цьому випадку весь вміст ящика хаотично перемішується. Або потрібно абсолютно всі речі надійно закріплювати. Словом, санчата ці мені функціонально не потрібні, хоча, з іншого боку, вони утворюють своєрідні ребра жорсткості і роблять короб більш міцним.
І отут попадається мені на очі секція від старої поштової скриньки з оцинкованого заліза. За розмірами точно підходить до моїх санчат. Прикріпив я цю секцію болтиками з гаєчками і отримав зручну зовнішню кишеню, куди можна покласти і великі рукавиці, і викрутку з запасними ножами для льодобура, і черпачок, щоб не валявся біля лунки,  але був завжди під рукою. Крім того, ця поштова секція зробила корпус ящика ще жорсткішим. Настільки, що навіть у кузові бортової машини сидів на своєму ящику, не побоюючись за його міцність. А рибалки частенько, прочитавши напис «Для листів і газет», посміхаються і жартують, мовляв, будемо готувати листи. Або запитують, куди ж я рибу складаю, якщо ящик для листів.


Подружити ящик з термосом !


Ще одна маленька підгонка під свої потреби стосувалася внутрішнього простору, який спочатку було розділено перегородкою на дві частини. Так от, в менший відсік я встановив додаткову перегородку з тим, щоб мій літровий термос щільно тримався в одній частині цього відсіку. Інша частина дозволяла зручно розмістити тут вудки. Між іншим, згаданий металевий термос, відзначений радянським знаком якості, виробництва 1979 року досі відмінно тримає температуру, незважаючи на пристойну вм'ятину від льодобура, що колись впав на нього.


Мій алюмінієвий друг


Отже, мій ящик, виготовлений з листового алюмінію товщиною 1,2 мм, після переробки має власну вагу 2,4 кг. Висота його дорівнює 36 см. Габарити поперечного перерізу з урахуванням зовнішнього кишені - 30 на 23 см. Кришка - сидіння легко відкидається на шарнірних петлях і забезпечена зручною фіксуючою засувкою. Все влаштовано гранично просто і надійно. Дно ящика скріплено зі стінками таким чином, що є бортик заввишки десять міліметрів. Цього достатньо, щоб ящик не ковзав по гладкому льоді.


Головний внутрішній відсік має поперечний переріз 20 до 17 (см) і дозволяє розмістити тут і провіант, як я вже зазначав, і ємність з живими мальками, якщо їдемо на судака, і відцеп, наприклад. Можна сюди покласти і пару кілограмів спійманої дрібної риби. Особливо після того, як запас їжі перекочує в шлунок.


Кажуть, що старий друг - краще нових двох. Ніколи не проміняю свого «алюмінієвого друга» ні на один з новомодних рибальських ящиків. Упевнений, він ще послужить вірою і правдою моїм правнукам!


Герман Веселов

-----

Збираєтессь в Аґура-Гіллз? Вам неодмінно потрібно знати в якому готелі зупинитись. В цьому допоможе наступна публікація - hotels in Agoura Hills. До слова, на цьому сайті знайдете массу  корисної інформації для туристів та подорожуючих.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com