Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля озерного окуня: тактика
( 1 Vote )
Написав Микола Линник Переглядів - 1934   
П'ятниця, 21 лютого 2014 18:49

Ловля озерного окуняЗ усіх зимових хижаків окунь - самий всеїдний. Однаково успішно його можна ловити на будь-яку з існуючих сьогодні приманок. Однак, як вже зазначалося вище, попадання на феєричне клювання відбуваються не завжди і не у всіх. Тому набагато розумніше буде готуватися до зимової ловлі окуня, який відносно розбірливий у приманках. Крім того, справжній «горбач» під кілограм для наших водойм риба досить рідкісна. Найчастіше рибалкам доводиться мати справу з «полосатиками» вагою 200-300 г, які від своїх більших побратимів дещо відрізняються за характером харчування. Виходячи з цих міркувань, для глухої зими я б поставив безнасадочну мормишку в перший ряд приманок, а вертикальну блешню і балансир відсунув б на другий.

 

Для ловлі окуня взимку в «домашніх» водоймах (зарослі травою річкові стариці і заплавні озера з робочими глибинами в 0,5-2 м) я б вибрав «німфу», «банан», «козу» і «гвоздик». До речі, як відомо, купувати різні речі, в тому числі рибальські снасті, вигідніше за кордоном, а доставку можна організувати за допомогою сервісу http://dostavkain.com. Яка з приманок сама уловиста, сказати важко. Все залежить від конкретних умов риболовлі. Відразу обмовлюся: для того щоб безнасадочна мормишка «працювала», дуже важливо правильно підібрати під її вагу пружність кивка. Якщо під час проводки мормишка буде залипати, або стукати по жилці, всі подальші розмови про побудову тактики облову того чи іншого місця виявляться марними.

 

Зарослі травою мілководдя

Протягом всієї зими мілководні поливи і гирла зарослих травою заливів є дуже привабливими для риболовлі. Моїми улюбленими мормишками для цих місць стали невеликі «кози» і «гвоздики», тобто приманки, які не потребують розгонистої гри.

 

Рух риби на глибину починається з самого світанку і закінчується через півгодини після сходу сонця. Пізніше і до самого вечора подібні місця перестають працювати. Вечірній вихід окуня, як правило, починається за годину до заходу сонця і триває до самих сутінків.

 

Протоки між плесами

Ці місця притягують до себе окуня протягом всієї зими. Постійно він тут не тримається, але якщо виходить на годування, то клювання практично одночасно починаються у всіх ланках. Тоді розмір приманки для окуня значення не має. Чим важче вона, тим швидше досягає потрібного горизонту. Моїми улюбленими мормишками для облову проток є «німфи». За рахунок наявності рухливих дисків на цівку гачка такі блешні володіють великою далекобійністю і є помітними для риби. Якогось особливого розкладу появи окуня в даних місцях не існує. Потрібно просто час від часу навідуватися сюди і обловлювати кілька лунок.

 

Прибережні кущі і затоплені стовбури дерев

Те, що окунь не байдужий до підводних «лісів», ні для кого не секрет. Однак в одних місцях чомусь реагують виключно «матросики», в інших же можна розраховувати і на клювання «горбача». Причина цього проста. Великий окунь, як, втім, і будь-яка інша риба, місця для свого відпочинку обирає виходячи з того, наскільки воно безпечне і як близько від нього розташовується корм. У тому, що корчі і затоплені дерева великий окунь вибирає саме для цього, немає жодного сумніву. Риболовля в корчах і біля дерев завжди вимагає ювелірності. Дуже часто, для того щоб побачити клювання, потрібно просвердлити свіжу лунку буквально в декількох сантиметрах від «порожньої», тобто сунути приманку відпочиваючому окуневі під ніс.

 

Моїми улюбленими мормишками для подібних місць є «німфи» і «банани». Наявність додаткових дратівливих елементів у вигляді дисків і великих намистин на цівку гачка тільки вітається.

 

Звали в глибину

Ще одне класичне місце, де в глуху зиму можна зустріти пасивного окуня. Методика облову подібних точок проста, але досить трудомістка. Намацавши бровку, рибалка просувається уздовж неї. Щоб пошук був більш плідним, за один раз сверлится серія з 7-10 лунок на відстані 1,5-2 м один від одного. Якщо в якійсь з лунок відбувається клювання, ділянка обловлюється більш ретельно. Мої улюблені блешні для подібних місць все ті ж «німфи», «гвоздики» і «банани».

 

Якщо ви навчитеся аналізувати ситуацію і не будете боятися експериментувати з приманками і способами їх презентації рибі, то і глуха зима не покажеться вам такою вже нудною. Рибальте в задоволення!

Микола Линник

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com