Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Вчені з'ясували, завдяки чому собаки так добре ладнають з людиною
( 0 Votes )
Написав Журнал "Навколо світу" Переглядів - 12103   
Понеділок, 24 лютого 2014 10:50

СобакаГрупа угорських вчених виявила, що в мозку собак, як і в мозку людини, є відособлена структура, що дозволяє розпізнавати голоси собі подібних. Причому у випадку з собаками вона реагує не тільки на голоси родичів, але і на звуки мови людини. Про це повідомляє Current Biology.

Це перше порівняльні нейробіологічні дослідження приматів і неприматів з використанням сканування мозку. Вчені поміщали випробуваних - як людей, так і собак - в сканери МРТ і давали їм прослухати однакові набори записів голосів та інших звуків.

 

Дослідження показало, що в мозку собак, як і в мозку людини, є область, що реагує на емоційно забарвлений голос. Причому собаки однаково реагують як на гавкіт своїх побратимів, так і на голос людини. Більше того, всередині цієї області окремі ділянки реагують на окремі емоції, наприклад на радість.

 

На думку вчених, саме це допомагає собакам так добре розуміти людину. Як пояснили вчені, протягом довгих років одомашнення тварин собаки і люди жили в схожому соціальному середовищі, і манера видавати звуки, властива людям, добре відома собакам.

 

Це дослідження не перший доказ того, що в процесі еволюції собаки багато що змінили в собі, щоб мати можливість жити поруч з людьми: заради дружби з людиною ці тварини змінили не тільки зовнішність і звички, але і ДНК.

Журнал "Навколо світу"

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com