Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
З поплавчанкою на початок сезону відкритої води
( 1 Vote )
Написав Артем Негласний Переглядів - 2202   
Четвер, 27 лютого 2014 10:26

Ловля риби на весні поплавочною вудкоюВесняна ловля риби на поплавочну вудку дуже цікава. При грамотно обраному місці і хорошій прикормці клювань трапляється за рибалку декілька сотень, зловити можна теж досить багато. Але це якщо рахувати по хвостах, бо вага спійманих рибок, як правило, дуже невелика. Кулінарну цінність для мене представляє лише велика верхівка, а це не більше 20-30 відсотків всього улову, іноді й менше. Інша риба відразу ж відпускається, домашнього кота я традиційно годую "Віскасом".


Ловля ведеться на болонську пятиметровку. Щороку я хочу придбати "правильне" для таких умов махове вудилище без кілець, але щороку до сезону опиняюся не готовий і ловлю тим же вудилищем, яким ловив і рік тому. 


І минулий рік винятком не став. Все та ж "болонка", правда, дуже легка, не втомлює руку навіть під час тривалої (до п'яти-шести годин) риболовлі. Хоча махове краще, навіть сперечатися не буду. Може, на цей рік... Проте, це така ж історія як і з купівлею надувного човна, уже і знайшов що найдешевші надувні човни в Україні на Slando, але ...


Прикормку вважаю справою обов'язковою, правда, в основному вона працює по густері, червонопірці, а от по бажаній для мене верхівці працює погано... або не працює взагалі. Верхівка знаходиться в постійному русі, підійшла - відійшла, і затримати її підгодовуванням надовго ніколи не вдається, які б дорогі суміші не використовувались.


Ось "інша" риба - це так, на підгодовування встає щільно і буде ловитися в підгодованому місці постійно весь день. Приємно постійно спостерігати за клюваннями і раз у раз виймати з води невеликих рибок - весела риболовля виходить, зовсім ненудна.


Оскільки хочеться спіймати (з прицілом на подальше засолення) все ж таки побільше верхівки, підгодовування замішую досить рідким. Беру жменьку такої кашки і кидаю якнайдалі. Виходить "доріжка", що йде від берега метрів на 8-9. На ближній дистанції підгодовування з'їдає інша риба: густера, червонопірка, а ось на дальній дещо дістається і верхівці.


Як тільки клювання верхівки переривається, роблю закидання ближче до берега і займаюся ловлею дрібноти. Періодично перевіряю далеку зону, роблячи закидання граничної дальності і, з паузами, підтягуючи поплавок ближче до берега. Якщо верхівка підійшла - вона обов'язково себе проявить.


Оснастку намагаюся робити якнайтоншою, хоча різниці в клюванні на повідці 0,08 і 0,1 мм не помітив. Ось товщі точно не варто ставити. Гачки використовую Owner. Чи можна успішно ловити на інші гачки? Упевнений, що можна. Різниця в улові буде при такому клюванні невелика. Номери гачків використовую 16 і 18.


Поплавок - "грам". Завжди є бажання ще трохи полегшити снасть, але ідеальні умови, без вітру, бувають не часто, так що грамовий поплавок, напевно, оптимальний. По ідеї потрібно огружати поплавок якомога більше, але на дистанції 8-9 метрів сильно огружений поплавець не дуже видно, тому огружаю лише на 2/3.


У якості насадки традиційно використовується опариш. У наших краях мотиля перестають продавати зі сходом льоду, а шкода: при млявому клюванні верхівки, думаю, клювань на мотиля було б трохи (а може, і не трохи) більше, ніж на опариша.


Хороша справа - стійки під вудлище. Ні, в процесі очікування клювання вони не знадобляться, бо це очікування триває як максимум хвилину. Але от іноді щось перехльоснуло, або риба сильно гачок заковтнула, і потрібно вудилище на щось поставити, щоб не на вазі його тримати і не "втикати" в живіт...


До речі, невеликий корнцанг або пінцетик дуже навіть стане в нагоді. Бажано, щоб він завжди був під рукою.


З іншого "додаткового обладнання" порекомендував би спрей від комарів та кліщів. Весняна риболовля, як правило, припадають на першу хвилю кліщів, так що потрібно прийняти необхідні заходи безпеки. В окремі теплі безвітряні дні дістається рибалці і від комарів. Загалом, щоб не псувати задоволення, краще покропитись якоюсь гидотою і забути про існування кровососів.


Всі поплавочні прибамбаси я складаю в звичайний зимовий ящик. Він же і стільчиком на риболовлі служить. Дуже зручно мати все необхідне під рукою, точніше... ну, Ви зрозуміли...


Спійману велику верхівку я солю і вялю. Перша доба (або близько того) верхівка просто лежить в прохолодному місці, обсипана сіллю. На другу-третю добу розміщую верхівку в каструлю і притискаю. Після просолу рибу вимочую пару годин у холодній чистій воді. Вивішую по 10 штучок на відрізках польового телефонного кабелю. Верхівка в в'яленому вигляді - відмінний делікатес, яким не соромно і знайомих пригостити...

Артем Негласний

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com