Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Топ кращих насадок для ловлі крупного ляща
( 2 Votes )
Написав Анна Осташевська, rsn.ru Переглядів - 3792   
Четвер, 27 лютого 2014 12:43

Ловля крупного лящаЗ великою ймовірністю більшість рибалок зловили свого першого ляща на хлібний м'якуш або опариша. Але для ловлі великої риби, впевнені багато експертів, приманка повинна бути щільнішою. Подивимося на статистику уловів спортсменів. Кращою приманкою може бути визнаний черв'як і ще раз черв'як. Лише друге місце (з великим відривом!) Займає опариш. І хоча він не завжди підходить для полювання за великим лящем, проте є улюбленою наживкою багатьох рибалок-аматорів. Потім йдуть розпарений горох і кукурудза.

 

Розглянемо уважніше топ кращих приманок для ловлі крупного ляща.

 

1. Хробак. Перевага черв'яків при ловлі трофейних лящів добре відома. Лящ із задоволенням грає з приманкою. Тому у риби буде найменше підозр, якщо використовувати самий знайомий їй корм - хробака. Ще Л. П. Сабанєєв писав: «Кращою, так би мовити універсальної насадкою для ляща я вважаю купу червоних гнойових хробаків, придатних в любу пору року (з весни до пізньої осені) і в усякому місці. Дрібні земляні черв'яки менш придатні, хоча вони крепші і міцніше тримаються на гачку. Інші черв'яки (підлистники, схожі на гнойового, але більші) зовсім незручні, тому що рвуться ще більш, ніж останні. Що стосується виповзків, тобто великих земляних хробаків, то вони вживаються порівняно рідко, притому більше при нічній ловлі на донку і на течії».

 

2. Опариш. Жваві, живучі і спокусливі опариші завжди приносять рибу. Особливо ляща навесні, коли у водоймах не вистачає корму. Тоді варто насадити пучок з трьох опаришів на гачок № 16. Європейські експерти постійно радять використовувати бутерброд з опариша і кастера (лялечки опариша). Тоді приманка стане більш плавучою і лящеві буде простіше її заглотнути.

 

3. Розпарений горох. Ефективна, але досить примхлива насадка. Головна складність - приготувати горох, щоб він, з одного боку, був не дуже жорстким, а з іншого, не розвалювався навпіл і надійно тримався на гачку. Як правильно приготувати горох, а потім насадити його на гачок, розповімо якимось іншим разом. Можна також ловити на молодий горох, або на варений зелений горошок.

 

4. Кукурудза (тверда і консервована). Якщо насадити на гачок №9 три жовтих зерна, підлящик клюне обов'язково. І не тільки підлящик. Свого часу М. Шлегль наочно продемонстрував переваги цієї насадки при ловлі великої риби. Можна також подавати кукурудзу на волосі. Пам'ятайте: для великого ляща краще застосовувати три зернятка, ніж одне або два.

 

Європейські спортсмени люблять використовувати для ловлі крупного ляща бойли. На них практично не реагує дрібна «біла» риба. Останнім часом різні виробники представляють також в своєму асортименті і маленькі бойли (до 10 мм у діаметрі). І багато європейських професіоналів стали віддавати перевагу мікробойлам. Але у нас подібна приманка практично невідома, оскільки знайти її у продажі дуже складно.

 

Ще один європейський фаворит - котячий корм. У кращих рекламних традиціях звучать заклики використовувати його зі сторінок німецьких риболовних журналів: просто запропонуйте Kitekat - і риба буде вистрибувати з води швидше, ніж при поліцейській облаві. Деякі рибалки додають котячий корм і в підгодовування. На гачку ж Kitekat працює разом з тістом: їх змішують, розминають, формують невеликі кульки та насаджують на гачок.

 

Лящі також клюють на мотиля, личинку бабки, перловку, «бовтанку», хлібний м'якуш, геркулес.

Анна Осташевська

 

Киев большой и красивый город, здесь есть на что посмотреть. Если Вы решили посетить Киев то заранее подумайте о жилье, зачастую даже тщательно планируя поездку на один день все равно приходиться оставаться.  Учтите, аренда квартир посуточно в Киеве, например на сайте roomer.kiev.ua может быть значительно выгодней и удобней нежели готели или гостинницы.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com